Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να έχετε ένα disk πάντα μέσα στο drive.Εξάλλου τα games που θέλουν disk το ματάκι το διαβάζει λίγο στην αρχή και μόλις ξεκινήσει το παιχνίδι σταματάει οπότε δεν υπάρχει φόβος για να χαλάσει το ματάκι.

 

Ισχυει οντως αυτο? Οσες φορες το χω ρωτησει δεν ηξερε κανεις να το απαντησει. Εσυ που το διαβασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οταν φορτωσεις καποιο παιχνιδι και το τρεξει ξεκιναει να γυρναει το δισκακι.Μετα απο λιγο σταματα να γυρναει 1-2 λεπτα ειναι νομιζω μπορει και παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει οντως αυτο? Οσες φορες το χω ρωτησει δεν ηξερε κανεις να το απαντησει. Εσυ που το διαβασες?

 

Έλα ρε συ χρειαζεται να το διαβάσω κιόλας?Βάλε ένα δισκάκι original και παίξε το game που έχει μέσα.Θα δεις ότι συνέχεια γυρνάει το drive.Πάνε στο multiman και βάλε ένα game που θέλει disk μέσα.Θα ακούσεις το drive να γυρνάει για πολύ λίγο στην αρχή και μετά θα σταματήσει και δεν θα ξαναγυρίσει.

 

Αυτό το βάλε βγάλε disk είναι χάλια.Απο όταν το πήρα το ps3 δεν έχω βγάλει το uncharted 2 απο μέσα στο drive και ποτέ δεν είχα πρόβλημα για να παίξω τα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εχω αναφερει κ πιο πριν εχω το ps3 με kmeaw 3.55 k multiman.Εχω στο σκληρο μου δισκο το NFS hot pursuit οταν παω στο multiman για να το παιξω μου ζηταει να βαλω καποιο παιχνιδι μεσα για να το παιξω.Επειδη εχω μονο το GT5 βαζω αυτο αλλα με το που παταω για να το διαβασει με πεταει στο menu tou ps3.μηπως ξερετε γιατι γινετε αυτο μηπως το παιχνιδι δεν ειναι καλο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι κανει ο μουλτιμαν .σε βγαζει στο μενου του ps3 και τρεχεις το game απο το εικονιδιο του dvd

Ευχαριστω για την βοηθεια παιζει κανονικα το παιχνιδι!!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξέρω αν το διαβάσατε, αλλα το l.a.noire σε συνδυασμό με την 3.61, αναφέρθηκε ότι εμφανίζει προβλήματα υπερθέρμανσης μέχρι και YLOD και η rockstar ειπεμπως ετοιμάζει το patch για να διορθωθεί το πρόβλημα!!! Βρε λες να βγει αληθινό το όνειρο με τον κ.μουλτιμαν να παίζει με το la noire και σε 3.55???!!!!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικως το 3.61 δημιουργει προβληματα υπερθερμανσης και δεν συμβαινει μονο στο L.A. Noire.

Απο Rockstar:

 

"We have received some reports of PS3s overheating while playing L.A. Noire or beeping three times before shutting down/turning themselves off, mostly on older 60GB and 80GB fat models.

 

Primary reports seem to be that updating to firmware 3.61 will cause PlayStations to overheat. There have been various reports of this on a few different games now, all reporting their PS3s turning off or “Red Lighting” after having installed 3.61. This can range from games randomly freezing to PS3s turning off anywhere between 30 mins use to 2 hours. We have confirmed locally that multiple games (Rockstar and non-Rockstar) overheat or freeze only when 3.61 is installed.

 

At this time we are recommending contacting Sony directly to report the overheating issue. However, this is not the end of our support; we are continuing to test L.A. Noire on all firmware versions and hardware models to isolate the issues and see what can be done. As always, we will update this article as soon as we have updates"

 

Αντε καληνυχτα $ony.Ας βγουν παλι τωρα τα παπαγαλακια να στηριξουν αυτες τις εταιριες που το μονο που ξερουν ειναι να κοροιδευουν τους πελατες τους.

Εμενα κατι μου λεει οτι το προβλημα το δημιουργουν τα νεα "δεδομενα" στο lvl0..E ρε γλεντια.

 

Update: Παιχνιδια που ξετιναζουν το PS3 σε συνδυασμο με το 3.61:

Fallout New Vegas,Infamous,Demons Souls,GTA IV Complete Edition και Mortal Combat προς το παρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. Ειμαι κατοχος του PS3 fat, εδω και περιπου δυο χρονια. Σκεφτομαι πως επιτελους ηρθε η ωρα να το χακαρω, ωστε να σταματησει η αγορα και η ενοικιαση αυθεντικων τιτλων! Τελευταια επαιζα το Call of Duty Blak Ops, το οποιο με αναγκασε να αναβαθμισω σε 3.60, την οποια και εχω αυτη τη στιγμη. Αν υπαρχει καποιος με καλη θεληση και που γνωριζει ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω απο την αρχη ωστε να βαλω custom firmware ας μου στειλει με p.m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...