Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πλέον ελπίζουμε μπας και βγάλουν κανα update που να απαιτεί 3.55 (όπως έγινε και με άλλα παιχνίδια). Αλλά πολύ αμφιβάλλω. Κάποια στιγμή θα το μάθουν το μάθημά τους και θα σταματήσουν να κάνουν τα ίδια λάθη. Απ' την άλλη κυκλοφόρησε νέο rebug cfw για να μπορούμε να παίξουμε online με το 3.55, χωρίς όμως να υποστηρίζεται και το PSN store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fake είναι

 

Στάνταρ?Και εμένα δεν μου πολυγεμίζει το μάτι.Αν κ λέει πως δουλευει μόνο σε 3.41-3.42 αν έχεις...

There are ways where you can learn how to jailbreak PS3 3.61, although these devices will ensure that the PS3 firmware is 3.41 or lower as the version 3.42 patches the flaw on the PS device, but we are looking to learn how to jailbreak PS3 3.61 the most current version nowadays on the firmware 3.61.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λέει ξεκάθαρα ...we are looking to learn how to.....τρέχα γύρευε..

για να μη κουράζεσαι, θα μπαίνεις με τη μια psx scene, αν το δεις εκεί πρωτοσέλιδο τότε βγήκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες

εχω και εγω ενα προβληματακι!!!!

πηγα να χακαρω το πς3 με cfw 3.55 και multiman.

περασα κανονικα την cfw 3.55 ...

εκανα ινσταλ το multiman και οταν παω να τρεξω το προγραμμα (multiman) μου βγαζει οτι :

Multiman cannot enable BD-ROM emulator.functionality may be restricted!

τι τρεχει ? τι μακακια κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη μια ερωτηση

οταν περασω το BDEMU

περναω τα κατεβασμενα παιχνιδια απο το ιντερνετ σε εναν εξωτερικο σκληρο και τα κανς load μεσα απο το multiman?

πρεπει μεσα στον σκληρο να εχει καποιο συγκεκρινενο path που πρεπει να μπουν τα παιχνιδια η τα πεταω χυμα και τα βλεπει το multiman?

και αν πρεπει να κανω καποια αλλη διαδικασια και την ξερετε ενημερωστεμε!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείρα το ps3 πριν λίγες μέρες και σήμερα έκανα install to kmeaw σε 3.55 και το multiman όμως όταν πάω να παίξω ένα παιχνίδι απο το σκληρό μου μου λέει να βάλω μέσα στο ps3 ένα cd. Χωρίς να βάζω cd δεν γίνετε να παίζω απο τον σκληρό μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείρα το ps3 πριν λίγες μέρες και σήμερα έκανα install to kmeaw σε 3.55 και το multiman όμως όταν πάω να παίξω ένα παιχνίδι απο το σκληρό μου μου λέει να βάλω μέσα στο ps3 ένα cd. Χωρίς να βάζω cd δεν γίνετε να παίζω απο τον σκληρό μου;

 

 

οχι σε ολα τα παιχνιδια.Καλυτερα ομως βαζε σε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείρα το ps3 πριν λίγες μέρες και σήμερα έκανα install to kmeaw σε 3.55 και το multiman όμως όταν πάω να παίξω ένα παιχνίδι απο το σκληρό μου μου λέει να βάλω μέσα στο ps3 ένα cd. Χωρίς να βάζω cd δεν γίνετε να παίζω απο τον σκληρό μου;

καλά είσαι εσύ, εμένα δεν μου το γράφει καν και έπρεπε να το "μαντέψω" ... :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να έχετε ένα disk πάντα μέσα στο drive.Εξάλλου τα games που θέλουν disk το ματάκι το διαβάζει λίγο στην αρχή και μόλις ξεκινήσει το παιχνίδι σταματάει οπότε δεν υπάρχει φόβος για να χαλάσει το ματάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...