Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα παμε .απο οτι φαινεται κατι καλο βρηκε το παλικαρι ο Mathieulh...Mathieulh: QA Flagged PS3 Video – Enable Hidden Firmware Options + Downgrade Link http://www.youtube.com/watch?v=TzQLseA_ynU&feature=player_embedded καιρος ειναι να βγαλουνε και την 3.60 μπας και παιξουμε το LA.noire :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες ο αδερφος μου εχει ενα ps3 με firmware 3.40 και μια και δεν μπαινει στο psn network θα θελα να το κανω hacking για emulators κλπ ειναι η εκδοση με 320gb αν δεν κανει κοπο δωστε μου στοιχεια να δω πως θα το κανω,στο παρελθον ειχα xbox 360 με custom dashboard αλλα οτι και αν ψαξω για το Ps3 υπαρχουν ενα σωρο πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει καμμια προοδος...εκτος και αν ειναι προοδος οτι βρηκα τον τροπο,και καλα,αλλα δεν σας τον λεω.

 

Πιο πολυ για προκληση ενδιαφεροντος προς τη Sony για προσληψη μου κανει το ολο σκηνικο...αν ειναι αληθινο βεβαια και οχι μουφα οπως σωστα λενε οι περισσοτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέτε να την πατήσουμε και να μην βγει patch για το l.a. noire?

το πιο πιθανό ειναι να μην βγει patch . Γιατι λογικα θα εχει 3.60 fw και ακομα δεν εχει βρεθει τροπος να το πατσαρουμε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ο αδερφος μου εχει ενα ps3 με firmware 3.40 και μια και δεν μπαινει στο psn network θα θελα να το κανω hacking για emulators κλπ ειναι η εκδοση με 320gb αν δεν κανει κοπο δωστε μου στοιχεια να δω πως θα το κανω,στο παρελθον ειχα xbox 360 με custom dashboard αλλα οτι και αν ψαξω για το Ps3 υπαρχουν ενα σωρο πληροφοριες

Custom Firmware 3.55 kmeaw με υποστήριξη Backup Manager:

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο πιθανό ειναι να μην βγει patch . Γιατι λογικα θα εχει 3.60 fw και ακομα δεν εχει βρεθει τροπος να το πατσαρουμε

 

και το brink έτρεχε σε 3.60fw αλλά βγάλανε patch πολύ γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το brink όμως ήταν ειδική περίπτωση. Δεν ισχύει το ίδιο και με τα υπόλοιπα 3.60 παιχνίδια.

 

Ειδικη περιπτωση υπο ποια εννοια.

 

Μπορει μεν για μας να ειναι πιο βολικο να μεινουμε στην 3.55, αλλα δεν ειναι ρεαλιστικο να περιμενουμε να πατσαρουνε οτι βγαινει. Το βιο βολικο για τους "χακερ" θα ειναι να βγαλουν μια και καλη την νεα εκδοση ωστε να παιζουν ολα οπως εχουν...

 

Ας ελπίσουμε το qa flag να κυκλοφορήσει και να λύσει όλα μας τα θέματα!!!

 

Υπαρχει περιπτωση να μπορουνε να βοηθησουν αυτες οι επιλογες στο κρυφο μενου? Δεν ξερω αν ειναι σχετικες με τα οσα γινονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση, έχω firm 3.60, fat ps3 60gb,θα έχω προβλημα να το χακαρω χρησιμοποιώντας Τον εξής τροπο:

1)Original 3.55

 

2) Kmeaw 3.55 CFW pup

 

3) multi man.

 

Επίσης πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποιο απο τα flash disk που πουλάνε με το jailbreak ή μπορώ κ μόνος μου με δικό μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικη περιπτωση υπο ποια εννοια.

 

Μπορει μεν για μας να ειναι πιο βολικο να μεινουμε στην 3.55, αλλα δεν ειναι ρεαλιστικο να περιμενουμε να πατσαρουνε οτι βγαινει. Το βιο βολικο για τους "χακερ" θα ειναι να βγαλουν μια και καλη την νεα εκδοση ωστε να παιζουν ολα οπως εχουν..

 

Υπο την έννοια ότι η sony ξέχασε να το patcharei με το 3,60 firmware.Κυκλοφόρησε patch σε 3.55 η 3.50 αν θυμάμαι καλά.Οπότε δεν παίζει να ξαναγίνει με άλλα παιχνίδια που θέλουν 3.60.

 

Εμένα το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να κάνω sign in στο psn για να κανω sync τα trophies.Είναι πολύ χαζομάρα αυτό.Δηλαδή οκ online δεν παίζουμε αλλά sync τα trophies έπρεπε να γίνονταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπο την έννοια ότι η sony ξέχασε να το patcharei με το 3,60 firmware.Κυκλοφόρησε patch σε 3.55 η 3.50 αν θυμάμαι καλά.Οπότε δεν παίζει να ξαναγίνει με άλλα παιχνίδια που θέλουν 3.60.

 

Εμένα το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να κάνω sign in στο psn για να κανω sync τα trophies.Είναι πολύ χαζομάρα αυτό.Δηλαδή οκ online δεν παίζουμε αλλά sync τα trophies έπρεπε να γίνονταν.

 

εκεί που πονάει ο καθένας πατάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...