Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις μπεις στο multiman θα πας στο game θα πατήσεις τετράγωνο και απο διπλα θα βάλεις ως επιλογή internal και το BD Mirror.Λογικά θα σου παίξει κανονικά.

 

Όταν τικάρω το BD Mirror δεν με αφήνει να τικάρω και το internal (ή αν έχω τικάρει πρώτα το internal και μετα τικάρω το BD Mirror μου ξετικάρεται μόνο του το internal).

Όταν έχω τικάρει το BD Mirror (είπαμε χωρίς internal) και πάω να τρέξω το παιχνίδι μου βγάζει ένα μηνυμα που λέει ότι το παιχνίδι δεν μπορεί να τρέξει από τον εσωτερικό σκληρό και λέει να το τρέξω από εξωτερικό ή να αλλάξω τις ρυθμίσεις του(?). Όταν τικάρω μόνο το internal και πάω να τρέξω το παιχνίδι μου συμπεριφέρεται όπως περιγράφω στο προηγούμενο μου post.

Μόνιμα η επιλογή external είναι τικάρισμένη! Και να πατήσω να την ξετικάρω δεν γίνεται τίποτα...

 

Υ.Γ: Από εξωτερικό δεν μπορώ να το δοκιμάσω... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατεβασε κανεις το Βrink; τι λεει παιζει σε 3,55;.....Edit .απο οτι Διαβαζω στο releases Δεν παιζει εχει 3.60

 

δεν παιζει σε 3.55 και ουτε θα παιξει

εχει τα κλειδια απο το 3.60 και δεν γινεται τιποτα ακομα με να τροποποιησεις τα eboot κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τικάρω το BD Mirror δεν με αφήνει να τικάρω και το internal (ή αν έχω τικάρει πρώτα το internal και μετα τικάρω το BD Mirror μου ξετικάρεται μόνο του το internal).

Όταν έχω τικάρει το BD Mirror (είπαμε χωρίς internal) και πάω να τρέξω το παιχνίδι μου βγάζει ένα μηνυμα που λέει ότι το παιχνίδι δεν μπορεί να τρέξει από τον εσωτερικό σκληρό και λέει να το τρέξω από εξωτερικό ή να αλλάξω τις ρυθμίσεις του(?). Όταν τικάρω μόνο το internal και πάω να τρέξω το παιχνίδι μου συμπεριφέρεται όπως περιγράφω στο προηγούμενο μου post.

Μόνιμα η επιλογή external είναι τικάρισμένη! Και να πατήσω να την ξετικάρω δεν γίνεται τίποτα...

 

Υ.Γ: Από εξωτερικό δεν μπορώ να το δοκιμάσω... :-(

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και απο εξωτερικό με τικαρισμένα τα external και bd mirror?Κάτι μου λέει ότι το συγκεκριμένο guitar hero παίζει μόνο απο εξωτερικό με select+x.

 

κατεβασε κανεις το Βrink; τι λεει παιζει σε 3,55;.....Edit .απο οτι Διαβαζω στο releases Δεν παιζει εχει 3.60

 

Brink και το Mx vs Atv Αlive θέλουν 3.60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ερωτησούλες. Όποις θέλει απαντάει εδώ ή σε pm.

 

1. Ποιο είναι το bles code για το ελληνικό Buzz παγκόσμιο quiz?

2. Πως γίνεται να περάσω το τελευτείο data pack του PES 2011? ειμαι σε CFW 3.55 KMEW ?

3. Το τελευταίο Mortal Combat παίζει με κάποιο τρόπο σε CFW 3.55 KMEW?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multiman v2 released.

 

http://psx-scene.com...lay-mode-86126/

 

* Fully working XMMB display mode (XMB clone)

 

* Editable options in "Settings" column of XMMB mode

 

* Game Covers and Game Poster in XMMB Game column

 

* Improved XMMB scrolling, speed and reliability

 

* "Themes" option in "multiMAN/Home" XMMB column

 

* Changed options/options_default.ini

 

* Direct Boot method changed

 

* SELECT+X auto-sets BD-Mirror option and is remembered

 

* A lot of other amazing wonderful new stuff!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον μουλτιμαν V2 απλα ξαναγαπησα την κονσολα μου...η κινηση στο μενου,οι επιλογες που ειχε..τα παντα..ενα δευτερο ps3 μεσω μουλτιμαν..

Το μονο που μενει για μενα ειναι και η πληρης υποστηριξη ntfs(read-write)και δεν με απασχολει τιποτα αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειναι πιο "ευκολος" απο την προηγουμενη εκδοση'

ειναι πιο συμμαζεμενος...σκεψου ενα xmb μονο επιλογες μουλτιμαν+τα αρχεια βιντεο,μουσικης κλπ μεσα εκει οπως ειναι στο κανονικο xmb...

Απλα εμενα μ αρεσε πολυ η αλλαγη μιας και η μεταβαση απο την μια κατηγορια στην αλλη κλπ ειναι πιο γρηγορη σε σχεση με πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ερωτησούλες. Όποις θέλει απαντάει εδώ ή σε pm.

 

1. Ποιο είναι το bles code για το ελληνικό Buzz παγκόσμιο quiz?

2. Πως γίνεται να περάσω το τελευτείο data pack του PES 2011? ειμαι σε CFW 3.55 KMEW ?

3. Το τελευταίο Mortal Combat παίζει με κάποιο τρόπο σε CFW 3.55 KMEW?

 

Ευχαριστώ.

 

 

3. Παιζει μια χαρα, αλλα θελει το update .pkg (λογικα θα το εχει μεσα μαζι με το παιχνιδι) και ισως ενα fix (common για 3.41 psbreak και 3.55 cfw). To fix μπορει να βοσκει και μονο του. Ψαξτο αv σου κολλαει στο Load screen μονο με το update...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

please βοηθεια! δεν μπορω να βγαλω ακρη... εχω κανει back-up ενα blu-ray μου στο pc με το anydvd hd σε μορφη iso. Τι πρεπει να κανω για να το παιξει ο multiman; Μηπως το back-up πρεπει να ειναι σε μορφη φακελων και οχι iso; Για να το μεταφερω στο σκληρο το βαζω σε φακελο GAMES ή χυμα στο δισκο; Ξερει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...