Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το PC έχει σίγουρα gigabit κάρτα δικτύου; Όταν λες "40mb" τι εννοείς; Μεταφορά με 40 MByte/sec ή με 40Μbit/sec;

 

εχει gigabit, συγκεκριμενα στα χαρακτηριστικα της μητρικης που βρηκα λεει ''Dual Gigabit LAN controllers με υποστήριξη NVIDIA DualNet technology''.

 

μου γραφει 40ΜΒ/s, MByte/sec δεν σημαινει αυτο; συνηθως παιζει 15-30, στα ντουζενια του εχω δει 40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχει gigabit, συγκεκριμενα στα χαρακτηριστικα της μητρικης που βρηκα λεει ''Dual Gigabit LAN controllers με υποστήριξη NVIDIA DualNet technology''.

 

μου γραφει 40ΜΒ/s, MByte/sec δεν σημαινει αυτο; συνηθως παιζει 15-30, στα ντουζενια του εχω δει 40.

 

40MB/s = 40x8 Mb/s = 320 Mbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει gigabit, συγκεκριμενα στα χαρακτηριστικα της μητρικης που βρηκα λεει ''Dual Gigabit LAN controllers με υποστήριξη NVIDIA DualNet technology''.

 

μου γραφει 40ΜΒ/s, MByte/sec δεν σημαινει αυτο; συνηθως παιζει 15-30, στα ντουζενια του εχω δει 40.

 

Ακριβώς τα ίδια νούμερα είχα κι εγώ. Ο μέσος όρος μετά από μισή ώρα μεταφορών ήταν πολύ κοντά στα 25ΜΒ/s (δηλαδή 200Mb/s).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω που μου τα εξηγησατε, οποτε εγω το ειχα καταλαβει λαθος. οταν λετε shielded εννοειτε οτι εχει κατι παραπανω καθ'ολο το μηκος του καλωδιου, η μονο στα βυσματα οπως φαινεται και σε φωτογραφιες;

 

edit: ακυρο,με λιγο γουγλη βρηκα μονος μου την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ενας φιλος μου εδωσε το PS3 break 1.2 Εγω θελω να παιζω παιχνιδια απο εξοτερικο δισκο, ποιοι δισκοι ειναι καταληλη για αυτην την δουλεια? Μετα τι 8α πρεπει να κανω για να φορτοσω τα παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ενας φιλος μου εδωσε το PS3 break 1.2 Εγω θελω να παιζω παιχνιδια απο εξοτερικο δισκο, ποιοι δισκοι ειναι καταληλη για αυτην την δουλεια? Μετα τι 8α πρεπει να κανω για να φορτοσω τα παιχνιδια?

 

Ολοι οι νορμαλ δισκοι κανουν.

πετα το το PS3-Break, no need anymore : Φορτωνεις Custom Firmware και τελειωνεις μια και καλη.

 

Custom Firmware 3.55 kmeaw με υποστήριξη Backup Manager

http://pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362

 

Στο βημα 7 του αποπανω ξεχνα τους Backup Managers / Lvl2 και βαλε τον μultiman:

http://pspgr.net/viewtopic.php?f=163&t=16449

 

Οδηγός FTP για PS3 Μεταφέρετε παιχνίδια στον εσωτερικό δίσκο

http://pspgr.net/viewtopic.php?f=60&t=16314

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος hyperlink στους 2 παραπάνω συνδέσμους (άκυρο, διορθώθηκε)

 

Στο link του FTP tutorial πάντως, πιστεύω ότι θα ήταν καλό να αναφερθεί πως αν τρέxουμε multiman δεν απαιτείται BlackboxFTP (αφού ο multiman έχει ενσωματωμένο FTP server). Το λέω γιατί διάβασα όλα το tutorial και μόλις στις τελευταίες σελίδες υπάρχει αναφορά περί multiman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα έκδοση Multiman 1.17.04 (May 1st, 2011)

 

changelog

 

01.17.03/04 -

 

* Initial public release of XMB display mode

* Favorites column in XMB mode

* Playback of video files from VIDEO column in XMB mode

* Playback of audio files from MUSIC column in XMB mode

* FreeType Font support and legend for slide-coverflow display mode

* Clean-edged freetype fonts in all modes but one

* Stability improvements

 

Από το 1.17.02 πώς αναβαθμίζουμε στη νέα έκδοση; Έχει κάποιου είδους auto-update το ίδιο το MM; Τρέχουμε το νέο .pkg χωρίς να πειράξουμε τα ήδη υπάρχοντα; Περνάμε απλώς τα αρχεία από πάνω μέσω FTP; Σβήνουμε τα παλιά και περνάμε τα καινούρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα έκδοση Multiman 1.17.04 (May 1st, 2011)

 

 

 

Από το 1.17.02 πώς αναβαθμίζουμε στη νέα έκδοση; Έχει κάποιου είδους auto-update το ίδιο το MM; Τρέχουμε το νέο .pkg χωρίς να πειράξουμε τα ήδη υπάρχοντα; Περνάμε απλώς τα αρχεία από πάνω μέσω FTP; Σβήνουμε τα παλιά και περνάμε τα καινούρια;

 

Εφόσον έχεις wifi πατάς δέλτα να μπεις στο system menu και η πρώτη επιλογή είναι update.Το πατάς σε κατεβάζει την τελευταία έκδοση σε pkg σε πετάει στο xmb και τρέχεις το pkg αρχείο απο το package install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρήκα ένα Cat6 της πλάκας (βλ. Πλαισίου) και δοκίμασα να περάσω το [...] (edited) μέσω FTP. Κάπως καλύτερα πήγε, αυτή τη φορά η ταχύτητα στα μεγάλα αρχεία κλείδωνε γύρω στα 35MB/s αντί για τα 25 του Cat5e (ενώ είχα και peaks στα 55-60MB/s). Ούτως ειπείν γύρω στα 300Mbps. Αν βρω κανα S/FTP Cat6 θα δοκιμάσω ξανά, αλλά δεν το βλέπω να πηγαίνει πολύ παραπάνω. Για τα 19GB του παιχνιδιού έκανε κάπου 11 λεπτά.

 

Το πιο ωραίο όμως ήταν τα 37' στα οποια το μtorrent κατέβασε όλο το παιχνίδι :P

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατεστισα τον multiman κατεβασα και μερικα παιχνιδακια τα πατισα μια αντιγραφη στον εξωτερικο δισκο το εβαλα στο ps3 μετα τι πρεπει να κανω για να τα παιξω? μηπος πρεπει να τα βαλλω με συγκεκριμενο path ? πρεπει να εχω συνεχεια το φλασακι με τον μυλτιμαν μεσα στο πσ3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατεστισα τον multiman κατεβασα και μερικα παιχνιδακια τα πατισα μια αντιγραφη στον εξωτερικο δισκο το εβαλα στο ps3 μετα τι πρεπει να κανω για να τα παιξω? μηπος πρεπει να τα βαλλω με συγκεκριμενο path ? πρεπει να εχω συνεχεια το φλασακι με τον μυλτιμαν μεσα στο πσ3?

 

τον multiman απλα τον κανεις εγκατασταση στο ps3 και μετα το φλασακι το πετας, δεν προκειται να το ξαναχρειαστεις. απο εκει κ περα τρεχεις τον multiman και λογικα θα δει σε ποιον φακελο εχεις αποθηκευσει τα παιχνιδια και θα τα διαβασει και θα σου εμφανισει την λιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...