Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης επειδή στα περισσότερα games βάζουν και το ps3 update αρχείο δεν χρειάζεται μπορείς να το κάνεις delete σε όλα τα games τσάμπα χώρο πιάνουν

 

μμμ δεν το ηξερα αυτο.Ενδιαφερον.

thanks for the info!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μμμ δεν το ηξερα αυτο.Ενδιαφερον.

thanks for the info!

 

Aν δεις σε όλα τα games έχει το ίδιο μέγεθος είναι το ίδιο αρχείο(βασικά αυτό είναι πχ αν χρειάζεται το game άλλο firmware) το οποίο μας είναι άχρηστο εφόσον όλα τα games τα τρέχουμε σε kmeaw 3.55. 100 παιχνίδια απο 256mb είναι 25gb που δεν χρειάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

economymousemat sorry ειλικρινα κάνουμε μία προσπάθεια και ουδείς αλάνθαστος

 

Μην απολογήσε ρε φίλε ένα λάθος έγινε εντάξει τι να κάνουμε.Ο economymousemat ήταν λίγο υπερβολικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεις σε όλα τα games έχει το ίδιο μέγεθος είναι το ίδιο αρχείο(βασικά αυτό είναι πχ αν χρειάζεται το game άλλο firmware) το οποίο μας είναι άχρηστο εφόσον όλα τα games τα τρέχουμε σε kmeaw 3.55. 100 παιχνίδια απο 256mb είναι 25gb που δεν χρειάζονται.

 

εχμμμ:X:X πως τα σβηνεις μεσω ftp;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχμμμ:X:X πως τα σβηνεις μεσω ftp;

 

Δεν χρειάζεται ftp ρε συ.Μέσω mulitman κάνεις τα πάντα απο το filemanager.Εγω απο εκεί κάνω ότι χρειάζομαι.Το ftp το έχω αφήσει εδώ και μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι με οποιονδήποτε file manager μπορεί να γίνει η δουλειά. Πχ. μόλις τώρα έσβησα ένα τέτοιο αρχείο με το multiman (το delete είναι το τετράγωνο).

 

ΥΓ με πρόλαβε ο king

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε δικιο...δεν το σκεφτηκα καν....καιρος για σβησιμο!:-D

 

αλλη μια ερωτηση το αρχειο usb.cfg το επεξεργαζομαστε απλα και βαζουμε τα "νουμερα" του σκληρου;

δεν το εχω πειραξει ποτε αλλα μαλλον παω για νεο εξωτερικο σε 2 partitions (ntfs/fat32)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε δικιο...δεν το σκεφτηκα καν....καιρος για σβησιμο!:-D

 

αλλη μια ερωτηση το αρχειο usb.cfg το επεξεργαζομαστε απλα και βαζουμε τα "νουμερα" του σκληρου;

δεν το εχω πειραξει ποτε αλλα μαλλον παω για νεο εξωτερικο σε 2 partitions (ntfs/fat32)

 

Ακριβώς.Μετά θα με select+δέλτα θα σου βρίσκει και τον ntfs και θα κάνεις copy ότι θέλεις.

 

 

Φαντάζομαι ότι με οποιονδήποτε file manager μπορεί να γίνει η δουλειά. Πχ. μόλις τώρα έσβησα ένα τέτοιο αρχείο με το multiman (το delete είναι το τετράγωνο).

 

ΥΓ με πρόλαβε ο king

 

Σαν το file manager του multiman δεν έχει.Κάνεις τα πάντα απο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ασχοληθει κανεις με τα themes για μουλτιμαν;

οποιος μπορει ας μου πει λιγο αναλυτικα την διαδικασια ^_^

τα θεματα ειναι ευκολο να βρεθουν απο τη σελιδα του δημιουργου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό.Είναι πολύ ευκολότερο απο το ftp και πάει σφαίρα το copy με usb.Άντε καλό παίξιμο φίλε μου...

 

Θα διαφωνισω ελαφρως... Τo FTP μιας και το στησεις, ειναι και ποιο ευκολο και πιο γρηγορο (ιδιως αν εχεις και LAN).

 

(USB2 max practical transfer speed=320Mbps vs 450-500+ Mbps σε FTP με 25μετρο Gigabit Ethernet)

 

και τα 2 βολευουν παντως , ανα περισταση... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνισω ελαφρως... Τo FTP μιας και το στησεις, ειναι και ποιο ευκολο και πιο γρηγορο (ιδιως αν εχεις και LAN).

 

(USB2 max practical transfer speed=320Mbps vs 450-500+ Mbps σε FTP με 25μετρο Gigabit Ethernet)

 

και τα 2 βολευουν παντως , ανα περισταση... :mrgreen:

 

Ενδιαφέρον. Θα πάω σήμερα να πάρω κανα 5μετρο Cat6 και θα το δοκιμάσω για να περάσω το GoW3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το FTP είναι όντως η καλύτερη φάση, ειδικά αφού ο FTP server εμπεριέχεται στη διανομή του multiman. Η αλήθεια είναι ότι δεν πιάνω τις καλύτερες δυνατές ταχύτητες (όσο έχω δει κυμαίνονται μεταξύ 180-380Mbps με μέσο όρο τα 200Mbps) αλλά απλοποιείται πολύ η κατάσταση και γλυτώνω όλη αυτή την κουραστική διαδικασία "γράφ' τα από το PC στον εξωτερικό δίσκο, κουβάλα τον μέχρι το PS3, σήκωσε τους NTFS drivers του multiman, άρχισε το backup του παιχνιδιού κλπ".

 

Ίσως αν "παίξω" με Cat6 καλώδια παντού να ανέβει ακόμα περισσότερο η ταχύτητα, γιατί αυτή τη στιγμή είμαι με ένα 6 και ένα verified 5e (όχι shielded όμως). Αλλά και πάλι δεν είμαι εντελώς σίγουρος, γιατί ακόμα και τώρα που έχω ρίξει τα μηχανάκια σε ένα Cisco switch τα δύο interfaces φαίνονται να κλειδώνουν στα 1000Mbps, χωρίς CRC (ή άλλα) errors κατά τη μεταφορά. Τελικά τα 40GB του GoW3 έκαναν ακριβώς 31' για να μεταφερθούν.

 

Τελοσπάντων, κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω. Υποτίθεται μέσα από το multiman μπορώ να κάνω update τα διάφορα παιχνίδια. Αν κατάλαβα καλά η όλη διαδικασία δεν απαιτεί PSN αλλά απλή σύνδεση στο Internet, όπου και συνδέεται σε κάποιο site. Υπάρχει -μέχρι στιγμής- πρόβλημα με την όλη διαδικασία; Δηλαδή διατρέχει κάποιο κίνδυνο η κονσόλα; Πχ. να αναβαθμιστεί από μόνη της σε 3.56-3.60; Ή το παιχνίδι να αναβαθμιστεί και να απαιτεί 3.60 για να τρέξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...