Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)Μέχρι στιγμής ναι.

2)Δεν χρειάζεσαι τίποτα παρά μόνο να διαβάσεις αυτό εδώ:

Custom Firmware 3.55 kmeaw με υποστήριξη Backup Manager

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362

3)Δεν υπάρχουν BAN μέχρι την σήμερον ημέρα, μόνο όσοι χρησιμοποιούν glitches παιχνιδιών για να κλέβουν σε online παιχνίδια αποκλείονται από τους servers των παιχνιδιών που έκλεψαν.

4)Όλοι οι εξωτερικοί δίσκοι δουλεύουν αρκεί να τους μετατρέψεις σε FAT32. Ακόμα και οι εξωτερικοί δίσκοι είναι πιο γρήγοροι από τα δισκάκια bluray οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα. Στους εξωτερικούς απλά κάνεις copy/paste. Για FTP μπορείς να διαβάσεις τον σούπερ αναλυτικό μου οδηγό εδώ:

Οδηγός FTP για PS3 Μεταφέρετε παιχνίδια στον εσωτερικό δίσκο

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=60&t=16314

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας. Ξεκίνησα πριν λίγο να διαβάζω τα αναλυτικά tutorials του gherudos στο pspgr και ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα από την απλότητα της διαδικασίας. Νομίζω ότι θα προχωρήσω στην αγορά πολύ σύντομα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα έχεις χακάρει το ps3 και σε κάνει ban η sony μπορείς ακόμα να παίζεις single player offline?

 

Ρε τρελέ τι ερωτήσεις είναι αυτές?Τόσο καιρό είσαι στο forum.Εννοείται ότι μπορείς να παίζει offline και ας έχεις φάει ban αυτό έλειπε.Σιγά μην σου ρθεί η sony να χτυπήσει την πόρτα να δει αν το έχεις σπασμένο να στο πάρει.Κάτσε καλά naruto...:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τρελέ τι ερωτήσεις είναι αυτές?Τόσο καιρό είσαι στο forum.Εννοείται ότι μπορείς να παίζει offline και ας έχεις φάει ban αυτό έλειπε.Σιγά μην σου ρθεί η sony να χτυπήσει την πόρτα να δει αν το έχεις σπασμένο να στο πάρει.Κάτσε καλά naruto...:devil:

 

Εντάξει ρε δεν το ήξερα σορρυ μην με φάτε :P !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιει κανενας τον showtime;

μου εχει σπασει τα νευρα ειδικα στο seeking μονο απ multiman δουλευει καπως καλυτερα αλλα κολλαει οταν του κανω παυση (δηλαδη δεν κανει παυση απλα κοβει τον ηχο και συνεχιζει να παιζει)

 

 

Αναφερομαι για mkv αρχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα έχεις χακάρει το ps3 και σε κάνει ban η sony μπορείς ακόμα να παίζεις single player offline?

3)Δεν υπάρχουν BAN μέχρι την σήμερον ημέρα, μόνο όσοι χρησιμοποιούν glitches παιχνιδιών για να κλέβουν σε online παιχνίδια αποκλείονται από τους servers των παιχνιδιών που έκλεψαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δουμε ποσο ακομη θα ξεφτιλιστει η $ony.

- Σχεδον 1 εβδομαδα το PSN ειναι off.

- Oι μισοι χρηστες ψαχνουν να βρουν αν τους εκλαπησαν οι καρτες (οι αλλοι μισοι κοιμουνται ακομη ή πατανε sign in ανα 10sec για να απολαυσουν και παλι την υπερτατη υπηρεσια της $ony..)

- Καταδικη και 100Ε σε καθε χρηστη fat για την σταλινικη αφαιρεση του OtherOS.

 

p.s. Georgaki Χοτζα καλοφαγοτα με την $ony και μπορεις να συνεχισεις τις διακοπες σου στις Μπαχαμες αγκαλιτσα με τα κλειδια.Μαζι τα φαγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεισ αν πεζουν τα games απο το PSONE στο ps3 3.55?

 

μονο αν τα αγορασεις και τα κατεβασεις απο το PSN. ειχαν ακουστει παντως φημες για ενα usb stick το οποιο σου δινει την δυνατοτητα να παιζει PSX games, NTFS support και πολλα αλλα. το θεμα ειναι οτι τελευταια εχει ξεχαστει δυστυχως...αν θες ψαξτο λεγεται cobra usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να πάρω με κάποιο τρόπο backup απο τα ήδη κατεβασμένα μου παιχνίδια πρίν πάω σε cfw?

Ο λόγος που δεν το κάνω στη δικιά μου τόσο καιρό είναι η πιθανότητα να θελήσω να γυρίσω σε original κάποια στιγμή.

Έχω ένα σκασμό παιχνίδια κατεβασμένα απο το psn. Αυτά πάπαλα αν πάω σε cfw? Ή μετά αν θέλω να γυρίσω σε original?

Πολλά απο αυτά είναι κατεβασμένα με game sharing ή κάτι κινεζοaccounts οπότε αμφιβάλλω αν μπορέσω να τα ξανακατεβάσω με το 5 d/l limit.

 

Σκόνη έχει πιάσει το ps3 λόγω 360 και lol.. Πείτε μήπως το αναστήσω.

 

Α.. επίσης κάποια στιγμή μου είχαν στείλει ένα warning απο το psn για ban κτλ όταν είχα βάλει backupmanager με dongle τότε στο τέξας. Τι παίζει με αυτό; Χρειάζεται να κάνω κάτι για να διασφαλίσω οτι θα είμαι οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να πάρω με κάποιο τρόπο backup απο τα ήδη κατεβασμένα μου παιχνίδια πρίν πάω σε cfw?

Ο λόγος που δεν το κάνω στη δικιά μου τόσο καιρό είναι η πιθανότητα να θελήσω να γυρίσω σε original κάποια στιγμή.

Έχω ένα σκασμό παιχνίδια κατεβασμένα απο το psn. Αυτά πάπαλα αν πάω σε cfw? Ή μετά αν θέλω να γυρίσω σε original?

Πολλά απο αυτά είναι κατεβασμένα με game sharing ή κάτι κινεζοaccounts οπότε αμφιβάλλω αν μπορέσω να τα ξανακατεβάσω με το 5 d/l limit.

 

Σκόνη έχει πιάσει το ps3 λόγω 360 και lol.. Πείτε μήπως το αναστήσω.

 

Α.. επίσης κάποια στιγμή μου είχαν στείλει ένα warning απο το psn για ban κτλ όταν είχα βάλει backupmanager με dongle τότε στο τέξας. Τι παίζει με αυτό; Χρειάζεται να κάνω κάτι για να διασφαλίσω οτι θα είμαι οκ;

 

απο οσο ξερω γινεται να τα κανεις back up μεσω καποιου file manager απλα μετα θα πρεπει να κανεις sign in με τα accounts απλα και μονο για να ξανα ενεργοποιηθουν. δεν ειμαι κ σιγουρος παντως μην σε παρω στον λαιμο μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...