Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλώ economymousemat, αν και για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν δεν υπάρξει υποστήριξη φορμάτ για αρχεία μεγαλύτερα από τα 4GB (NTFS, EXT# κ.τ.λ.), ταινίες fullHD δεν πρόκειται να ευχαριστηθούμε στην κονσόλα, και η παρουσία ενός HTPC ή ξεχωριστού media player θα είναι απαραίτητη στο σπίτι.

Αν πεις ότι τους ελληνικούς υπότιτλους τους προσθέτεις με remuxing γιατί προτιμάς να φέρεις ένα αρχείο, αντί για δυο ή και περισσότερα, το να χωρίζεις (κάνεις split) τα αρχεία για να παίζουν από τον εξωτερικό, που έχεις μορφοποιήσει μάλιστα ως FAT32 δεν είναι προτίμηση, είναι λύση ανάγκης και παραχώρηση.

 

Εν πάσει περιπτώση (αν το γράφω σωστά :rolleyes: ), όλες αυτές οι καταπληκτικές προσπάθειες των developers είναι άξιες συγχαρητηρίων και πάνε τη χρήση της κονσόλας δυο βήματα πιο πέρα.

Μπορεί να μην έχω χώρο για να βάλω HD ταινίες στον σκηρό της κονσόλας, αλλά μπορώ να δω mkv DVDrips και να τρέχω το Gran Turismo 5 όχι από το δισκάκι, αλλά από τον εσωτερικό σκληρό δίσκο, με τις θετικές επιδράσεις που έχει αυτό στην ταχύτητα φόρτωσης πίστας κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρακαλώ economymousemat, αν και για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν δεν υπάρξει υποστήριξη φορμάτ για αρχεία μεγαλύτερα από τα 4GB (NTFS, EXT# κ.τ.λ.), ταινίες fullHD δεν πρόκειται να ευχαριστηθούμε στην κονσόλα, και η παρουσία ενός HTPC ή ξεχωριστού media player θα είναι απαραίτητη στο σπίτι.

 

Πολύ σωστά, μία ελπίδα είναι ένα linux που θα εκμεταλλέυεται πλήρως το hardware κάτι που δεν έκανε ούτε το επίσημο OtherOS (η GPU στο Linux είχε λουκέτο!). Ο Graf_Chocolo το παλεύει, αλλά τον κυνηγάνε. :P

 

Λίγο άσχετο αλλά κυκλοφορούν τηλεοράσεις (και φτηνές) με εξαιρετικούς ενσωματωμένους media players, μίας Samsung που είδα πρόσφατα, διάβαζε NTFS και έπαιζε και 1080p .mkv's, υποστήριζε και .srt και αλλαγή encoding, μια χαρά, υποστήριξε τα κι εσύ βρε Sony, σιγά το πράγμα.

 

Eίναι λίγο αστείο πάντως να γίνεται τέτοια δουλειά από τους hackers για την υποστήριξη της κονσόλας και όχι από τη Sony...

 

Τι να πεις, έβγαλαν ένα τρομερό μηχανάκι με ασύλληπτο επεξεργαστή και το κλειδαμπαρώσανε και του βάλανε και μόνο 256MB μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μέγεθος έχει το αρχείο; Το PS3 δεν διαβάζει ntfs. Τι αρχείο είναι, με ποια εφαρμογή θα το αναπαράξεις;

Αν βγάλεις άκρη, γράψε μας τι ισχύει.

Αν και χωρίς να ξέρω, δεν το βλέπω εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα, αντιμετωπιζω ενα προβλημα και θα ηθελα τα φωτα σας.

Προσπαθω να παιξω το αυθεντικο ευρωπαικο ΜΚ στο PS3 Phat 60gb που εχω.

Ειχα κρατησει τη κονσολα μου με το OFW 3.55, και το ΜΚ απαιτει 3.56. Για το λογο αυτο περασα το CFW 3.55 kmeaw, to lvl 2 pkg, το multiman 1.16.0.5 και το rogero 8.2. Εγκαθιστω κανονικα το παιχνιδι, αλλα δεν καταφερνω να το παιξω. Μεσω multiman επανεκιννει στο XMB και μου βγαζει οτι χρειαζεται 3.56 για να παιξει (ακομα και με το auto param .sfo fix), ενω μεσω του last played game μου πεταει error 80029519. Μεσω του rogero παει να ξεκινησει, αναβοσβηνει η οθονη και πεταει error 80010017. Επειδη ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι με το θεμα, μηπως κανω κατι λαθος? Εχει καταφερει κανεις να παιξει το original ευρωπαικο ΜΚ σε CFW 3.55?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει patch για να παιξει σε 3.55 αν ψαξεις θα το βρεις,σε μενα παιζει μια χαρα παντως με multiman κ το patch

 

Μιλας για το γνωστο release η για εγκατασταση της ευρωπαικης retail?

Γιατι εχω βρει αρκετα patch για το αμερικανικο, τα οποια δεν ξερω αν κανουν για την ευρωπαικη,αλλα και να κανουν διαβασα πως παιζουν σε συνδυασμο με ενα pkg θελει εγκατασταση οποτε και παλι δε νομιζω να παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...