Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Grand Theft Auto IV 2008 BLES00229 και Episodes.From.Liberty.City BLES 00887 ενώ κάνουν εγκατάσταση κολλάνε στο video και μένουν εκεί κάνοντας επανάληψη το video . . .

 

Έχει αντιμετώπιση κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

 

Είμαι με Kmeaw 3.55 CFW και MultiMAN v1.16

 

Ευχαριστώ . . .

Δεν παίζουν από εσωτερικό αυτά, το έχω δοκιμάσει, μου κόλλαγε κι εμένα στην οθόνη έναρξης που δείχνει τις εικόνες.

 

Τα μάθατε για το Rebug 3.55.1 CFW που μπορείς να ενεργοποιήσεις dlc κατεβασμένα από το pc σαν να τα αγόρασες από το psn? Σαν εικονική πιστωτική κάρτα είναι και βάζεις όσα χρήματα θες, πολύ παράνομο μου φαίνετε εμένα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα Grand Theft Auto IV 2008 BLES00229 και Episodes.From.Liberty.City BLES 00887 ενώ κάνουν εγκατάσταση κολλάνε στο video και μένουν εκεί κάνοντας επανάληψη το video . . .

 

Έχει αντιμετώπιση κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

 

Είμαι με Kmeaw 3.55 CFW και MultiMAN v1.16

 

Ευχαριστώ . . .

περνα τα σε εξωτερικο δισκο,βαλε ενα αυθεντικο δισκακι στην κονσολα,τρεξε μουλτιμαν και βουαλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Grand Theft Auto IV 2008 BLES00229 και Episodes.From.Liberty.City BLES 00887 ενώ κάνουν εγκατάσταση κολλάνε στο video και μένουν εκεί κάνοντας επανάληψη το video . . .

 

Έχει αντιμετώπιση κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

 

Είμαι με Kmeaw 3.55 CFW και MultiMAN v1.16

 

Ευχαριστώ . . .

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια αλά και από εξωτερικό σκληρό και από εσωτερικό κάνουν το ίδιο και τα δυο

δοκιμασμένα σε δυο διαφορετικές κονσόλες με Kmeaw 3.55 CFW και MultiMAN v1.16

Κολλάνε στην οθόνη έναρξης που δείχνει τις εικόνες κάνοντας επανάληψη και το χειριστήριο δεν ακούει σε τίποτα .

Για να ξεκολλήσει θέλει επανεκκίνηση .

 

Ευχαριστώ . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια αλά και από εξωτερικό σκληρό και από εσωτερικό κάνουν το ίδιο και τα δυο

δοκιμασμένα σε δυο διαφορετικές κονσόλες με Kmeaw 3.55 CFW και MultiMAN v1.16

Κολλάνε στην οθόνη έναρξης που δείχνει τις εικόνες κάνοντας επανάληψη και το χειριστήριο δεν ακούει σε τίποτα .

Για να ξεκολλήσει θέλει επανεκκίνηση .

 

Ευχαριστώ . . .

 

Kατεβασε την complete edition που δουλευει μια χαρα.Τζαμπα ταλαιπωρησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε απο εξωτερικο δισκο select x (πατα πρωτα select και οπως το εχεις πατημενο μετα πατα χ) και δες αν παιζει ετσι!Υποψιν θελει δισκακι μεσα ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατεβασε την complete edition που δουλευει μια χαρα.Τζαμπα ταλαιπωρησε.

 

Ποιος είναι ο κωδικός της complete edition που δουλεύει μια χαρά ?

 

π.χ ( BLES00??? )

 

Ευχαριστώ πολύ .

 

δοκιμασε απο εξωτερικο δισκο select x (πατα πρωτα select και οπως το εχεις πατημενο μετα πατα χ) και δες αν παιζει ετσι!Υποψιν θελει δισκακι μεσα ε!

 

Το έκανα αλά τίποτα κάνει το ίδιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση

απο τον μουλτιμαν 1.16 και μετα δεν εχει στο yes το download covers

παιζει να αλλαζει αυτο;

εγινε μια πατατια και εβαλα 1.16 απο την αρχη και μου κατεβασε τα covers στην 1.16.14 αλλα και σε πιο παλιες μετα την 1.16 δεν κατεβαζει απο μονο του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση

απο τον μουλτιμαν 1.16 και μετα δεν εχει στο yes το download covers

παιζει να αλλαζει αυτο;

εγινε μια πατατια και εβαλα 1.16 απο την αρχη και μου κατεβασε τα covers στην 1.16.14 αλλα και σε πιο παλιες μετα την 1.16 δεν κατεβαζει απο μονο του..

 

Κάνε copy σε ένα αρχείο notepad όλο το κείμενο στο πρώτο code tag εδώ.

 

Στη γραμμή "download_covers=0" άλλαξε το 0 με 1.

 

Σώσε το σαν options.ini (δεν νομίζω να υπάρχει σε αυτό το thread κανείς που να έχει στα win τα file extensions hidden και να του βγει options.ini.txt :P)

 

Μπες με ftp στον εσωτερικό στο /dev_hdd0/game/BLES80608/USRDIR/, σβήσε ό,τι options.ini ή options_default.ini βλέπεις και στείλε αυτό που μόλις έφτιαξες.

 

Έτσι γενικά μπορείς να αλλάξεις διάφορα settings*, κάνοντας edit αυτό το αρχείο.

 

(Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις με ftp το .ini αρχείο από το folder του multiman να κάνεις ό,τι αλλαγές θες και να το γυρίσεις μετά, ό,τι σου φαίνεται πιο εύκολο, ένα copy/paste γλιτώνεις δεν είναι και τίποτα).

 

 

*π.χ., στις γραμμές

 

# Option: fullpng

# Set default display mode on startup

 

μπορούμε να αλλάξουμε το default display του multiman ώστε να ανοίγει με αυτό που μας αρέσει πιο πολύ.

 

Ή από αλλού μπορείτε να βάλετε και parental password στον multiman αν είστε γονιός, χαχα.

 

Προληπτικά εγώ όταν κάνω αλλαγές στα αρχεία του εσωτερικού, τραβάω μετά κι ένα fix permissions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να κανω μια ερωτηση γιατι ειναι 347 σελιδες και ειναι πακετο να κατσω να της διαβασω ολες...

εχω ενα ps3 fat το παλιο δλδ,με ποιους τροπους μπορω να περασω παιχνιδια στο σκληρο κτλ?

 

αποτι ειδα εχω την εκδοση 3.50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο κωδικός της complete edition που δουλεύει μια χαρά ?

 

π.χ ( BLES00??? )

 

Ευχαριστώ πολύ .

 

 

 

Το έκανα αλά τίποτα κάνει το ίδιο .

 

BLES01128 η ευρωπαικη.

BLUS30682 η αμερικανικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα,

 

μιά ερωτησούλα... θελω να αντικαταστήσω τον εσωτερικό σκληρό που ειναι μικρος με ενα μεγαλύτερο, πως θα παρω backup πάντα;

(multiman, games, saves, trophy's κλπ.)

 

Ευχαριστώ,

Χάρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...