Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@RedPanda

αν ειναι ετσι το θεμα ps3 hacking να κλειδωθει τοτε!

 

Καλά με δουλεύεις ? Υπάρχει PS3 Hacking thread, ούτε κρυμμένο είναι ούτε τίποτα και ο κάθε πονεμένος spammarei το forum με ότι του κατέβει στο κεφάλι.

Το έχουν γ@μίσει κανονικά. Δηλαδή οι υπόλοιποι φορτωνόμαστε:

 

1) και ότι είναι τζαμπατζίδες

2) και ότι είναι άσχετοι με το modding !

3) και ότι δεν του κόβει πως κάνοντας ο καθένας το δικό του thread ενοχλεί τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε ειναι λογικο για ενα νεο μελος να μην ξερει το φορουμ ολοι μας καποτε ειμασταν,αλλα μαθαμε

το οτι ειναι ασχετοι με το modding ειναι στην κριση του καθενος κ εγω πριν απο τα χριστουγεννα δεν ηξερα τιποτα απο ps3 hacks κλπ

οσο για το 3)

επειδη παρακολουθω καθημερινως συνεχεια το φορουμ,συνεχως νεα θεματα βλεπω'Δλδ σε ενοχλουν τα νεα θεματα αν υπαρχουν;ειναι απολυτα λογικο τα προβληματα-ερωτησεις του καθενος να ειναι πασης φυσεως και να μην συμβαδιζουν με καποιο αλλο θεμα

 

 

ΒΕΒΑΙΑ στις 9 απο τις 10 περιπτωσεις κανενας δεν κανει το απαραιτητο search στο φορουμ πριν ανοιξει νεο θεμα οι λογοι; 2

1)ειναι τοσο μεγαλο απο θεματα το φορουμ που και ενα ενα να τα παρει θελει πανω απο 1-2 ωρες

2)οι πιο πολλοι απλα ανοιγουν θεμα χωρις να εχουν διαβασει τιποτα περι κανονων κλπ

 

εχεις δικιο οτι υπαρχει ωραιοτατο ps3 hack thread αλλα για πες μου κατι

αν του ελεγα διαβασε στο ταδε πιστευεις οτι μπορεις μεσα απο τοσες χιλιαδες σελιδες να βγαλεις ακρη;

Εξαλλου κ εγω δεν του ειπα ολη την ιστορια τι να κανει κλπ απλα τον παρεπεμψα ωστε να μην τα εχει ολα ετοιμα να διαβασει και λιγα ωστε να ξερει τι να κανει σε καποια 'στραβη'

 

φιλικα!:-)

 

οσο για το τζαμπατζιδες μαζι σου αλλα μην μου πεις οτι εσυ εχεις τα παντα νομιμα και ωραια και δεν αναφερομαι μονο σε κονσολοπαιχνιδα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν τρεχω το shift 2 μου βγαζει σφαλμα...εβαλα το καινουργιο multiman 1.16.13 και εβαλα και τα fix permissions και τζιφος...διαβασα κατι με το αρχειο eboot...τι παιζει με αυτο ξερει κανεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πως παίζει το Tomb Raider Trilogy?

Έχω 3,55 και με multiman και όταν επιλέγω ποιο tomb raider θέλω να παίξω μου βγάζει μάυρη οθόνη...Αυτο και απο εσωτερικό και απο εξωτερικό σκληρό.

Έχω περάσει και τα fix αρχεια,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν τρεχω το shift 2 μου βγαζει σφαλμα...εβαλα το καινουργιο multiman 1.16.13 και εβαλα και τα fix permissions και τζιφος...διαβασα κατι με το αρχειο eboot...τι παιζει με αυτο ξερει κανεις???

 

To shift 2 θελει 3.56 βρες eboot για 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δούλεμα ? Ακριβώς αυτό που έλεγα με mouse & keyboard support, δεν έχουν τίποτα χρήσιμο οι jailbrakers για τις δυνατότητες του ps3, μόνο βοηθάν κόσμο να κλέβει παιχνίδια.

 

Ο καθένας ενημερώνεται για ότι τον ενδιαφέρει ;) Ενημερώσου και για τα επιπλέον ... τα γράφει ο economymousemat παρακάτω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο σκληρός είναι καλός παιδια??? http://www.multirama.gr/products/product?pid=0432006&catid=020801 επειδή γέμισε ο 60αρης πρέπει να τον αλλάξω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα όπως partition magic και γίνετε έυκολα.Κάνε μια αναζήτηση στο google...Είναι πολύ έυκολο!

 

Και μέσα απ'τα windows γίνεται χωρίς άλλο πρόγραμμα.

Δεξί κλίκ στο My Computer μετά πάς Manage και στο παράθρο που σου ανοίγει πηγαίνεις εκεί που λέει Disc Management. Μετά έχεις πολλές επιλογές για να κάνεις στους δίσκους σου... :-D

 

 

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα, μόλις πάω να τρέξω το Motorstorm Apocalypse μου βγάζει error κι έναν αριθμό μακρινάρι. :mad: Είμαι με Kmew 3.55 και multiMAN 1.16.13.

Για ρίξτε καμιά ιδέα. Πρέπει να βρώ τροποπιημένο eboot??? :-(

 

Υ.Γ: Έχω την ευρωπαϊκή έκδοση με τα 18+Gb.

 

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα, μόλις πάω να τρέξω το Motorstorm Apocalypse μου βγάζει error κι έναν αριθμό μακρινάρι. :mad: Είμαι με Kmew 3.55 και multiMAN 1.16.13.

Για ρίξτε καμιά ιδέα. Πρέπει να βρώ τροποπιημένο eboot??? :-(

 

Υ.Γ: Έχω την ευρωπαϊκή έκδοση με τα 18+Gb.

 

Άκυρο το έφτιαξα! Ήθελε fix... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορώ να έχω 2 partitions στον εξωτερικό μου δίσκο, 1 ntfs και 1 fat32 ?

 

To καλύτερο για αυτή την δουλειά και το πιο απλό στην χρήση

EASEUS Partition Manager 3.0

 

Παιδιά πως παίζει το Tomb Raider Trilogy?

Έχω 3,55 και με multiman και όταν επιλέγω ποιο tomb raider θέλω να παίξω μου βγάζει μάυρη οθόνη...Αυτο και απο εσωτερικό και απο εξωτερικό σκληρό.

Έχω περάσει και τα fix αρχεια

 

Ελέξε τα προσωπικα σου μυνήματα φίλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Grand Theft Auto IV 2008 BLES00229 και Episodes.From.Liberty.City BLES 00887 ενώ κάνουν εγκατάσταση κολλάνε στο video και μένουν εκεί κάνοντας επανάληψη το video . . .

 

Έχει αντιμετώπιση κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

 

Είμαι με Kmeaw 3.55 CFW και MultiMAN v1.16

 

Ευχαριστώ . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...