Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραια τοτε μπες εδω http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362

κανε εναν λογαριασμο για να δεις το θεμα και ξεκινα με ο,τι λεει

εχε υποψην σου επειδη περνας custom firmware δεν θα εχεις psn και online gaming(που ετσι κ αλλιως δεν εχεις επειδη λογικα εισαι στην 3.50)

επεισης στην ουσια οι backup managers περνανε το παιχνιδι απο το δισκακι σε δισκο ειτε στον εσωτερικο ειτε στον εξωτερικο(υποψιν ο εξωτερικος πρεπει να ειναι σε fat32)αυτο σημαινει οτι παιχνιδι που εχει αρχειο πανω απο 4 γιγα δεν παει σε εξωτερικο!προσεχε λεω αρχειο δεν λεω τη χωρητικοτητα ολου του game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εννοεισ οτι εαν ειναι πανω απο ασ πουμε 6γβ το αρχειο δεν θα το περασει στο σκληρο του πσ3 αλλα σε καποιον αλλο?π.χ στον εξωτερικο που εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον εσωτερικο μπαινουν ανεξαρτητως μεγεθους

στον εξωτερικο fat32 το μεγιστο μεγεθος αρχειου πρεπει να ειναι το πολυ 4 γιγα αλλιως δεν μπαινει

πχ το GT5 εχει 1 αρχειο 11 γιγα αρα δεν μπαινει σε εξωτερικο δισκο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα...κοιτα εγω ενδιαφερομαι για το φιφα να το παιζω χωρις cd αλλα και γενικα αφου ειναι καλη μαγκια γιατι οχι...λπν εχουμε και λεμε...κατεβαζω το firmware 3.55 το κανω install και μετα ολα μελι γαλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκια δεν ειναι hackια ειναι....

μελι γαλα δεν θα ειναι θα πρεπει να προσεχεις μετα λιγο παραπανω ολο και καποιο παιχνιδι δεν θα παιζει απο backup η αλλο θα θελει fw 3.56 βλεπε shift 2 και θελει τροποιημενο eboot για να τρεξει!

μπες στο site που σου εδωσα πιο πανω και θα τα καταλαβεις ολα εχει και ο,τι χρειαζεται να κατεβασεις απο firmwares

μετα κατεβασε τον multiman 1.16.12 και εισαι κομπλε

 

παντως μεχρι στιγμης κατα 99% ολα θα παιζουν ειτε απο εσωτερικο ειτε απο εξωτερικο

δεν παιζουν ολα απο εσωτερικο πχ gta iv θελει εξωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα (μονο καλη δεν ειναι για μενα),ελπιζω να διαβασετε αυτην την βαρετη ιστορια.Χθες ειπα να βαλω τον σκληρο μου δισκο (500GB) απο το παλιο μου ps3 στο καινουριο (slim).Αφου εκανα copy ολα μου save απο το παλιο μου ps3 σε ενα στικακι εβαλα τον σκληρο δισκο στο slim (μεχρι εδω καλα).ΟΜΩΣ μολις εβαλα τον σκληρο δισκο μου λεει: "The system software cannot be run correctly.Press the PS button to try to restart the system. If the system cannot be restarted, the system partition hard disc must be reformatted and you must reinstall the system software.

Connect storage media that contains update data of version 3.30 or later, and then press the START and SELECT buttons at the same time.

For information on how to obtain update data, refer to SCE Web site for your region"

Εγω κατεβασα απο αυτο εδω το site uk.playstation.com την 3.60 OFW την εβαλα στο στικακι και επειτα στο ps3 αλλα μου εβγαλε: "No applicable data was found.Connect storage media that contains update data of version 3.60 or later, and then press the START and SELECT buttons at the same time."Δοκιμασα το ιδιο κατεβαζοντας την 3.60 απο αυτο το site us.playstation.com αλλα ματαιος κοπος...

Επισης προσπαθησα και με το ricovery menu αλλα τζιφος...

 

ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASE!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα (μονο καλη δεν ειναι για μενα),ελπιζω να διαβασετε αυτην την βαρετη ιστορια.Χθες ειπα να βαλω τον σκληρο μου δισκο (500GB) απο το παλιο μου ps3 στο καινουριο (slim).Αφου εκανα copy ολα μου save απο το παλιο μου ps3 σε ενα στικακι εβαλα τον σκληρο δισκο στο slim (μεχρι εδω καλα).ΟΜΩΣ μολις εβαλα τον σκληρο δισκο μου λεει: "The system software cannot be run correctly.Press the PS button to try to restart the system. If the system cannot be restarted, the system partition hard disc must be reformatted and you must reinstall the system software.

Connect storage media that contains update data of version 3.30 or later, and then press the START and SELECT buttons at the same time.

For information on how to obtain update data, refer to SCE Web site for your region"

Εγω κατεβασα απο αυτο εδω το site uk.playstation.com την 3.60 OFW την εβαλα στο στικακι και επειτα στο ps3 αλλα μου εβγαλε: "No applicable data was found.Connect storage media that contains update data of version 3.60 or later, and then press the START and SELECT buttons at the same time."Δοκιμασα το ιδιο κατεβαζοντας την 3.60 απο αυτο το site us.playstation.com αλλα ματαιος κοπος...

Επισης προσπαθησα και με το ricovery menu αλλα τζιφος...

 

ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASE!!!

 

Η μόνη λύση είναι με recovery menu.Δεν παίζει να μην μπόρεσες να βάλεις την 3,60 με recovery.Ξανα προσπάθησε να μπεις σε recovery και να κάνεις install την official 3.60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

έχω το ps3 με 3.56 έκδοση

ξέρει κανείς τον τρόπο να το σπάσω και που μπορώ να βρω τα αρχεία που χρειάζονται γι αυτό;

ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mod

μπορούμε να μην έχουμε ένα σορό άσχετα threads για να βοηθάμε τον καθένα να κλέψει παιχνίδια ?

 

@RedPanda

αν ειναι ετσι το θεμα ps3 hacking να κλειδωθει τοτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...