Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παραξενα πραγματα σημερα με τον μουλτιμαν..

εβαλα την 1.16.12 και απο εκει που το shift 2 ελεγε οτι θελει 3.56 τωρα λεει οτι θελει 3.55

περα απο αυτα παιχνιδια οπως το shift 2 gta iv+episodes from liberty city δεν χρειαζονται selext +x απλα παιζουν απο εξωτερικο με Χ μονο...

δεν ξερω αλλα τωρα το παρατηρησα αν παιζει κατι αλλο ας με ενημερωσει καποιος ρε παιδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραξενα πραγματα σημερα με τον μουλτιμαν..

εβαλα την 1.16.12 και απο εκει που το shift 2 ελεγε οτι θελει 3.56 τωρα λεει οτι θελει 3.55

περα απο αυτα παιχνιδια οπως το shift 2 gta iv+episodes from liberty city δεν χρειαζονται selext +x απλα παιζουν απο εξωτερικο με Χ μονο...

δεν ξερω αλλα τωρα το παρατηρησα αν παιζει κατι αλλο ας με ενημερωσει καποιος ρε παιδες!

 

 

Τρέξε αυτο το αρχείο και είσαι έτοιμος:

 

http://www.multiupload.com/C1FHWUHLQI

 

Είναι ένα bug στην καινούργια έκδοση και για αυτό βγήκε fix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ήθελα να κάνω μια ερωτηση! Θέλω να κάνω αλλαγή του σκληρού μου στο ps3 απο 60 gb σε εναν 500. Είμαι στην έκδοση 3.55 kmeaw. Κάνοντας την αλλαγή και ανοίγοντας για πρώτη φορά το μηχάνημα με τον καινούριο σκληρό, τι θα μου ζητήσει?? Υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσει 3.56 και πάνω? Κάπου διάβασα οτι θα μου ζητήσει να περάσω την έκδοση που είχε ο προηγούμενος σκληρός, δηλαδή την 3.55 ofw. Αν μου ζητήσει το δευτέρο θα πρέπει πρώτα να έχω "καθαρίσει" τελείως το μηχάνημα απο την cfw του kmeaw, η θα περάσω απλά την ofw απο πάνω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε αυτο το αρχείο και είσαι έτοιμος:

 

http://www.multiupload.com/C1FHWUHLQI

 

Είναι ένα bug στην καινούργια έκδοση και για αυτό βγήκε fix.

 

εμενα μ αρεσε καλυτερα ετσι!!!

ειναι σιγουρα bug; το εχεις περασει κ εσυ;

το shift 2 Πχ επαιζε μονο με select+x τωρα παιζει μονο με Χ δεν ειναι καλυτερα ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μ αρεσε καλυτερα ετσι!!!

ειναι σιγουρα bug; το εχεις περασει κ εσυ;

το shift 2 Πχ επαιζε μονο με select+x τωρα παιζει μονο με Χ δεν ειναι καλυτερα ετσι;

 

 

Πάλι με σκέτο Χ παίζουν όλα τα παιχνίδια.Αυτό όμως που σου έβγαζε ενώ το game ήταν σε 3,55 και σε ζητούσε να ξανα κάνει fix το param.sfo αρχείο ήταν bug.Και διορθώνεται με το fix.Διάβασε εδώ:

 

Originally Posted by deank Thanks for the report... I don't know why it wasn't reported during testing. Please use the FIX from the link below:

 

multiMAN ver 1.16.12 FIX (20110402_210000).rar (5.95 MB)

 

* Fixed: Prompt to change PARAM.SFO when launching newer games

* Fixed: Prompt to change PARAM.SFO version even when PS3 FW version is the same

 

Apply the fix after you have any .12 pack installed.

 

Εννοείται πως το πέρασα μόλις βγήκε γιατί ήταν πολύ σπαστικό να βγάζει συνέχεια αυτό για το fix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα καταλαβα

κ εγω νομιζα οτι το εκανε ετσι ωστε οσα ειναι πανω απο 3.55 να ζητανε 3.55 για το Param.sfo

μονο στο shift 2 μου το εκανε παντως στο crysis και στο gta iv δεν ζητησε τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχα καταλαβα

κ εγω νομιζα οτι το εκανε ετσι ωστε οσα ειναι πανω απο 3.55 να ζητανε 3.55 για το Param.sfo

μονο στο shift 2 μου το εκανε παντως στο crysis και στο gta iv δεν ζητησε τιποτα..

 

Είναι bugia πάντως κανονικά για αυτό βγήκε fix.Οπότε ολα οκ τώρα.

 

Edit:

 

Μόλις βγήκε έκδοση 1,16,13 που έχει το fix μέσα οπότε κάνετε install αυτή και είστε έτοιμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και καλο μηνα...εχτεσ ειχα παει σε ενα cafe-ps3 μπαρακι και ειδα οτι δουλευουν το backup manager(προγραμμα για να παιζει τα παιχνιδια χωρις cd)...προσπαθησα να κατεβασω τα αρχεια που ελεγαν κατι παιδια στο youtube αλλα καμια ανταποκριση...τα βαζω με usb δεν νιω8ει το usb...το εκανα update μπασ και εφταιγε αυτο τιποτα...συγκικριμενα κατεβαζω 2 αρχεια (backup manager,ftp server)τα οποια απο οτι δειχνει χρειαζεται για να δουλεψει...εαν το εχετε δοκιμασει ή εχετε καμια ιδεα στο προβλημα μου θα σασ ημουν ευγνωμων!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι firmware εχεις στην κονσολα;αν εχεις 3.55 το συζηταμε τι να κανεις και πως

διαφορετικα δεν γινεται τιποτα μιας και δεν εχει βγει custom firmware για υποστηριξη backup managers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...