Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εχεις τον καινουριο ΜΟΥΛΤΙΜΑΝΑΤΖΕΡ version >1.16 χρειαζεσαι επισης

 

2. BDEMU.pkg

 

To lv2 patcher v9 αν δεν θέλεις να κάνεις τίποτα περιέργο όπως να τρέξεις linux, ξέχνα το, μην το χρησιμοποιείς καθόλου.

 

Εγκατάστησε μία και μόνο φορά το bdemu.pkg που λέει ο mtzs και είσαι έτοιμος.

 

Το fix permissions μετά από γραψίματα στο σκληρό δεν βλάπτει να το τρέξει κανείς, έχει διορθώσει πολλές φορές και προβλήματα με black screens.

 

 

Αλλά το απαραίτητο σε kmeaw και multiman 1.16.00 και πέρα είναι να εγκαταστήσεις το bdemu.pkg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαγκες θα τρελαθω!!!!!μου βγαζει σφαλμα οταν εγκαταστω το BDEMU-355KM.pkg δεν το τρεχει καθολου...τι να κανω μηπως φταιει επειδη η εκδοση του ps3 ειναι 3.50 και οχι 3.55???????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες θα τρελαθω!!!!!μου βγαζει σφαλμα οταν εγκαταστω το BDEMU-355KM.pkg δεν το τρεχει καθολου...τι να κανω μηπως φταιει επειδη η εκδοση του ps3 ειναι 3.50 και οχι 3.55???????????

 

 

εννοειται ρε φιλε...

 

εγκατεστησε την ofw 3.55 μετα τη 3.55 kmeaw να βρεις την υγεια σου...μην κανετε οτι σας κατεβαινει στο κεφαλι αν δεν θελετε να γμσετε την κονσολα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κατεβασα το tomb raider underworld προσπαθω να το παιξω απο τον εξωτερικο δισκο και μου βγαζει μαυρη οθονη και το ιδιο με το κανει οταν ειναι να το παιξω απο τον εσωτερικο.τι ακριβως θελει να το κανω?θελει να αλλαξω μηπψς το ebbot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες θα τρελαθω!!!!!μου βγαζει σφαλμα οταν εγκαταστω το BDEMU-355KM.pkg δεν το τρεχει καθολου...τι να κανω μηπως φταιει επειδη η εκδοση του ps3 ειναι 3.50 και οχι 3.55???????????

 

Καλα πως γινεται καν να σου δινει την επιλογη να εγκαταστησεις μεσα απο την 3.50?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κατεβασα το tomb raider underworld προσπαθω να το παιξω απο τον εξωτερικο δισκο και μου βγαζει μαυρη οθονη και το ιδιο με το κανει οταν ειναι να το παιξω απο τον εσωτερικο.τι ακριβως θελει να το κανω?θελει να αλλαξω μηπψς το ebbot?

Απο εξωτερικο δισκο παιζει πατωντας select+X μαζι (τουλαχιστο αυτο γινοταν στις προηγουμενες εκδοσεις του ΜΟΥΛΤΙΜΑΝ) και μετα το επιλεγεις με οποιοδηποτε οριτζιναλ δισκακι μεσα απο το εικονιδιο του BDROM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια κατεβασα το tomb raider underworld προσπαθω να το παιξω απο τον εξωτερικο δισκο και μου βγαζει μαυρη οθονη και το ιδιο με το κανει οταν ειναι να το παιξω απο τον εσωτερικο.τι ακριβως θελει να το κανω?θελει να αλλαξω μηπψς το ebbot?

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το fix_permition και μετά ξαναδοκίμασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω παραμεινει απ τις αρχες ακομα του kmeaw με rogero7.8 και δεν εχει κανενα προβλημα :P

 

O Rogerο συνεχίζει με ενσωματωμένο payload μια χαρά όλα τουλάχιστον μέχρι τον 8.1 που έχω. Έβαλε από ό,τι είδα και στα changelogs κι αυτός το κολπάκι του multi για τα black screen games.

 

O multiman απλά είχε ένα αρχείο πιο παλιά μέσα το bdemu.bin που για να είναι νομικά καλυμμένος ο Dean (δημιουργός) το έβγαλε, και αυτό ξαναβάζει μέσα στο usrdir του multiman το bdemu.pkg. Το βάζει κανείς μια φορά και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως και επέτρεψαν τέτοιας φύσεως topic στο Insomnia.gr; Υποτίθεται για παρανομία δε μιλάμε;

 

Παρανομία όχι. Εμβάθυνση των γνώσεων μας στην κονσόλα σχετικά με τη δυνατότητα ενργοποιίησης επιπλέον λειτουργiών, που είτε ο κατασκευαστής δε μας έδωσε ποτέ ( NTFS,mkv,srt ) παρόλο που τη διαφημιζε σαν την υπέρτατη multimedia εμπειρία, είτε μας τα έκοψε με τσαμπουκά χωρίς καν να μας ρωτήσει (other OS). Μέσω αυτης της αναζήτησης προέκυψαν και κάτι άλλα (game backup, cfw) αλλά ειδικά το πρώτο, μόνο στα νομιμα αγορασμένα παιχνίδια μας γιατί είμαστε και καλά παιδιά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...