Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ μεγάλα νέα.

 

Η σελίδα του Showtime εδώ.

 

Download link (& οδηγός χρήσης)

 

Σε 3.55 Kmeaw στα πρώτα τεστ είχα τα εξής:

 

Από εξωτερικό FAT32 δύο φορές μαύρη οθόνη και δεν ξαναπροσπάθησα.

 

Από εσωτερικό:

 

- .avi, MPEG4 στα 624x352 έπαιξε κανονικά το βίντεο, δεν έπαιξε τον εξωτερικό .srt υπότιτλο παρότι τον βρήκα και τον φόρτωσα από τα μενού.

 

στο ίδιο αρχείο δεν έπαιξε και ενσωματωμένους υπότιτλους .srt με το aviaddxsub.

 

- .flv, H264, 640x480, έπαιξε κανονικά

 

- .mkv, H264, 1280x720, έπαιξε, φόρτωσε και τον ενσωματωμένο υπότιτλο, αλλά είχε πάρα πολλά κοψίματα.

 

Είναι σε πρώιμο στάδιο αλλά η αρχή έγινε για mkv και γενικά βίντεο με υπότιτλους στο ps3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

beta ειναι ακομα λογικο να εχει προβληματα κ γιαυτο το εβγαλε στο κοινο για να δει τι bug υπαρχουν κ να τα διορθωνει σιγα σιγα

επισης παει κ το psn για οσους εχουν CFW

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καινούριος στο φορουμ! Μια ερωτηση θέλω να κάνω που δεν εχω καταλάβει απο τις πολλες ωρες διαβασματος!!! Το 3.60 spoofing, χρειάζεται μόνο για το psn ή και για παιχνιδια που ειναι 3.56 και ανω?? Είμαι σε cfw 3.55 kmeaw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καινούριος στο φορουμ! Μια ερωτηση θέλω να κάνω που δεν εχω καταλάβει απο τις πολλες ωρες διαβασματος!!! Το 3.60 spoofing, χρειάζεται μόνο για το psn ή και για παιχνιδια που ειναι 3.56 και ανω?? Είμαι σε cfw 3.55 kmeaw!

 

μονο για psn αλλα τωρα δεν γινετια να μπουμε psn με κανεναν τροπο τα patchare η sony ολα,

οποτε μην το βαλεις καν εσυ το spoof

 

Ρε παιδιά τί κάνουμε με psn network? Πως θα μπούμε τώρα. Έχω το spoof αλλά μου ζητάει Update για να μπει...

 

απλα δεν θα μπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια μια χαρα...

ποιον σκληρο εβαλες;

Ποιο πολυ αυτο με ανησυχει τι κανουμε αμα ζητησει fw παλι...

Σκληρό έβαλα έναν Seagate 5400 2.5" Sata 250GB. Μοντέλο δεν ξέρω καθώς τον έχω τοποθετήσει είδη και η απόδειξη δεν γράφει. Τώρα όσον αφορά αν σου ζητήσει αναβάθμιση δεν ξέρω μιας και δεν μου έτυχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση για το pes2011. Εχω βαλει το 1.02 patch αλλα δεν μου εχει περασει τις τελευταιες μεταγραφες. Πως μπορω να το κανω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση για το pes2011. Εχω βαλει το 1.02 patch αλλα δεν μου εχει περασει τις τελευταιες μεταγραφες. Πως μπορω να το κανω αυτο?

 

Αυτά αλλάζουν με τα data packs. Για περισσότερα, δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ρωτήσω το εξής, μιας και δεν διάβασα τίποτα συγκεκριμένο αλλού.

Δεν με ενδιαφέρει το PSN τόσο, αλλά ενδιαφέρομαι να λαμβάνω ενημερώσεις για το multiman π.χ. και θα ενδιαφερόμουν να έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο από την κονσόλα, αλλά να αποκλείσω την πρόσβασή της στο δίκτυο του playstation.

Και ιδού η ερώτηση:

Μπορώ, μέσω ρούτερ και κανόνων firewall σε αυτό, να αποκλείσω την πρόσβαση μόνο στο PSN και τις (αυτόματες ή μη) ενημερώσεις, αλλά να έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο;

Υπάρχουν κάπου (λεπτομερείς) οδηγίες για το ποια οικογένεια domains, IPs, θα πρέπει να αποκλείσω για να είμαι ασφαλώς on-line;

 

Αν κάποιος έχει να μου προτείνει κάποιον σύνδεσμο, θα του ήμουν ευγνώμων. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ρωτήσω το εξής, μιας και δεν διάβασα τίποτα συγκεκριμένο αλλού.

Δεν με ενδιαφέρει το PSN τόσο, αλλά ενδιαφέρομαι να λαμβάνω ενημερώσεις για το multiman π.χ. και θα ενδιαφερόμουν να έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο από την κονσόλα, αλλά να αποκλείσω την πρόσβασή της στο δίκτυο του playstation.

Και ιδού η ερώτηση:

Μπορώ, μέσω ρούτερ και κανόνων firewall σε αυτό, να αποκλείσω την πρόσβαση μόνο στο PSN και τις (αυτόματες ή μη) ενημερώσεις, αλλά να έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο;

Υπάρχουν κάπου (λεπτομερείς) οδηγίες για το ποια οικογένεια domains, IPs, θα πρέπει να αποκλείσω για να είμαι ασφαλώς on-line;

 

Αν κάποιος έχει να μου προτείνει κάποιον σύνδεσμο, θα του ήμουν ευγνώμων. :-D

 

φιλε μου εχω απο την δευτερη μερα κυκλοφοριας του το kmeaw και εχω την κονσολα στο ιντερνετ συνδεδεμενη απο τοτε.

Και κανονικα αναβαθμισεις κανω τα παχνιδια και τον multiman και μπαινω στο νετ και δεν εχει γινει το παραραμικρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, αλλά δε θεωρείς πως τα ενημερωμένα παιχνίδια π.χ. μπορεί να σου ζητήσουν το τελευταίο firmware για να λειτουργήσουν;

Δεν αντιμετώπισες πρόβλημα όταν π.χ. το multiman χρειαζόταν BDemu από τη μια στιγμή στην άλλη;

Όχι ότι δε μπόρεσες να βγάλεις άκρη, αλλά δεν υπήρχε κάποιος χρόνος που δεν ήξερες γιατί δεν έπαιζαν τα backups σου;

 

Θα το δοκιμάσω για εμένα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν φρόνιμο να το συστήσω σε φίλο που δεν παρακολουθεί τις εξελίξεις. (Πραγματικά δεν ξέρω, δεν το λέω για να εκφράσω απλά επιφύλαξη/αντίθεση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι παει δυστυχως, ή μενεις στασιμος ή ψαχνεσαι.

ενας που δεν ασχολειται πολυ, ουτως η αλλως θα ειναι ικανοποιημενος με τα χιλιαδες που παιζουν στο 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...