Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μόλις το παράγκειλα, είναι κανένα αλάνι να με διαφωτίσει για το hacking? κάποιο blog/forum με guide? ελπίζω να ειναι ευκολο :/

αν κανει κανένας το κοπο θα τον ευγνωμονούσα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις το παράγκειλα, είναι κανένα αλάνι να με διαφωτίσει για το hacking? κάποιο blog/forum με guide? ελπίζω να ειναι ευκολο :/

αν κανει κανένας το κοπο θα τον ευγνωμονούσα ;)

http://www.pspgr.net θα βρείς ότι ψάχνεις, με καλογραμμένους οδηγούς στα Ελληνικά (και χωρίς λάθη) για να περάσεις custom firmware πολύ εύκολα.!

 

Custom Firmware 3.55 kmeaw με υποστήριξη Backup Manager

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362

 

Οδηγός FTP για PS3 Μεταφέρετε παιχνίδια στον εσωτερικό δίσκο

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=60&t=16314

 

Συνδεθείτε στο PSN χωρίς να έχετε 3.56 fw σε 2 λεπτά!

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=87&t=16820

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη απάντηση απο τους χάκερς στην κυκλοφορία του official 3.60 firmware ήρθε. Πρίν από λίγο η ομάδα Rebug έδωσε στη δημοσιότητα το 3.60 version spoofer.Με αυτό το προγραμματάκι έχετε τη δυνατότητα να μπαίνετε κανονικά στο PSN χωρίς τη χρήση ούτε κάποιου custom firmware (όπως αυτό που κυκλοφόρησε χτες από το PS3ITA)ούτε του FuckPSN.

http://ps3jailbreak-greece.blogspot.com/2011/03/official-3.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχw χασει τη μπαλα........διαβαζω χρονια insomnia αλλα παντα βαριουμουν να γινω μελος.......εγινα μιας και το play με εχει τρελανει!!! Εχω το πρωτο play μιας και το αγορασα την πρωτη μερα κυκλοφοριας,σκυλι το ατιμο!!! Του εχω περασει 3.56 και αποτι διαβαζω εδω δεν υπαρχει ακομα cfw...........ta videakia που βρισκω στο net ειναι fake?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δεν επρεπε να το κανεις 3,56 επρεπε να το κανεις 3,55,

τα βιντεακια προφανως που βλεπεις ειναι 3,55 κ εχουν κανει spoof σε 3,56 σαν εικονικο δηλαδη,

εγω το εχω 3,55 αλλα το play γραφει οτι ειναι 3,60 γιατι το εκανα spοοf σε 3,60 δεν περασα κανονικα το 3,60 update,

τωρα βγηκε κ το 3,60 κ αν ασχοληθει καποιος θα ασχοληθει να σπασει το 3,60 για να παιζουμε τα νεα παιχνιδια χωρις πατσαρισμα.

αλλα δυσκολα το βλεπω να σπαει το 3,60 η κ το 3,56

επρεπε να ρωτουσες πρωτα εδω κ να ξερεις υπαρχουν πολλα ψευτικα βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάνει ακριβώς το spoof???

Η τελευταια εκδοση 3.60 spoof Κανει την κονσολα να νομιζει οτι τρεχει 3.60 και επιπροσθετως μπορεις να μπεις σε PSN (Με multiman λειτουργει μονο στην τελευταια version 1.16.08, καθως οι προηγουμενες δεν υποστηριζουν το 3.60 spoof - με τους υπολοιπους μανατζερς εχω διαβασει οτι λειτουργει κανονικα αν και δεν το εχω δοκιμασει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το τελευταίο spoof, "μαμιθικε" το ps3, corrupted k έχασα τα πάντα...

ευτυχώς με restore σε OFW k μετά CFW τουλάχιστον έχω τα backups...

saves trophies settings κλπ το μπούλο.

 

δε παίζει σε 256 nand και δε το λένε πουθενά

 

 

αλλα από ιταλούς τι να περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι σε διλλημα και καποιος πιο ψαγμενος θα με βοηθησει σιγουρα

Ψαχνομαι για αγορα εξωτερικου δισκου για το ps3

Εχω προβλημα ομως 2.5αρης η 3.5αρης;;;;

πιστευω οτι πιο καλα με συμφερει να παρω εσωτερικο και με θηκη να τον κανω εξωτερικο μιας και εχω ηδη θηκη για 2.5αρη

Αν παρω 2.5αρη επειδη δεν υπαρχει πολυ χρημα(50 ευρα μαξ κ αυτα με το ζορι)θα παω σε 320αρη η σε 500αρη(seagate που βρηκα αλλα δεν τους εμπιστευομαι)

Αν παρω 3.5αρη θα χρειαστω θηκη(αρα ενα 10αρικακι παει χαμενο)και ψιλοφλερταρω με τα 500γιγα σε WD blue 7200rpm

Τελος βρηκα απο eshop hitachi δισκο στα 40ευρω με 3 χρονια εγγυηση(τα κλασσιακα δλδ)αξιζει αραγε;

 

οποιος εχει την καλοσυνη παιδες ας βοηθησει δεν ξερω τι να κανω...ειναι και δυσκολες οι εποχες+φοιτητης και δεν βγαινουν...

 

Μας εφαγε το cfw ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το τελευταίο spoof, "μαμιθικε" το ps3, corrupted k έχασα τα πάντα...

ευτυχώς με restore σε OFW k μετά CFW τουλάχιστον έχω τα backups...

saves trophies settings κλπ το μπούλο.

 

δε παίζει σε 256 nand και δε το λένε πουθενά

 

 

αλλα από ιταλούς τι να περιμένω

κάτι λάθος έκανες έχω το 60αρη της πρώτης μέρας ποθ σίγουρα έχει 256 και παίζει μια χαρά. Είμαι σε kmeaw CFW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...