Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελληνικα γμτhttp://psx-scene.com...it-found-82682/

 

Well-known hacker Mathieu Hervais has reportedly found a bug that allows exploiting metldr, the bootloader and firmware version 3.56. Unfortunately, he refuses to release it.

 

Interestingly, it was recently rumored that Sony was soon going to be releasing new "unhackable" PS3 models to the market.

 

Quote:

Originally Posted by MathieulhI hesitated a lot before tweeting about it, but a bug allows exploiting metldr, the bootloader and 3.56+. I don't intent to ever unveil it.

 

Αν θελεις ολα τα νεα της PS3 Scene στα ελληνικα, μπες στο www.ps3-gr.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έριξα μια ματιά, λινκάρουν και σε ένα ποστ που λέει τι να προσέξετε πριν την αγορά εξωτερικού, αλλά πουθενά δεν συσχετίζονται οι στροφές με τον εξωτερικό, το ζήτημα 5400vs7200 έχει να κάνει με τον εσωτερικό. Οι 7200 και φυσικό είναι ανεβάζουν μεγαλύτερες θερμοκρασίες και η ανησυχία ήταν μήπως επηρεάσει αρνητικά το σύστημα αφού θα είναι μέσα στην κονσόλα.

 

Αν εννοείς αυτό το post "an exeis megalo eksoteriko skliro thermenete.exo grapsei ti prepei vre na proteimate 5400rpm kai mexri 500giga", έχω την εντύπωση ότι η δεύτερη πρόταση απαντάει στην ερώτηση "posa rpm internal 500gb hdd proteinete?", άρα και εκεί η αναφορά είναι σε σχέση με τον εσωτερικό.

 

Τέλος πάντων, να μη σε ζαλίζω, το συμπέρασμα είναι ότι μου φαίνεται μια χαρά ο δίσκος που έχεις έιναι και 3.5" με εξωτερική τροφοδοσία οπότε δε ζητάει τίποτα από το ps3, τον συνδέεις και παίζει, αν σου δουλεύει μια χαρά μην κάνεις περιττές αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις ολα τα νεα της PS3 Scene στα ελληνικα, μπες στο www.ps3-gr.com

Ωραία διαφήμιση φίλε, πάντως μια ματιά που έριξα στο site και στα "Νέα", οι ειδήσεις είναι γεμάτες ορθογραφικά, γραμματικά και συντακτικά λάθη και ώρες ώρες δεν βγάζεις νόημα, φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις ολα τα νεα της PS3 Scene στα ελληνικα, μπες στο www.ps3-gr.com

 

μπα, καταλαβαίνω αγγλικά, το insomnia δε "μαφηνε" να ποστάρω greeklish k καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα μαγκες....Δυστυχως δεν εχω πολυ χρονο λογω δουλειας και δεν μπορω να διαβασω ολα τα προηγουμενα ποστς. Επειδη θα αγορασω το play3 και πολλα ακουγονται περι jailbreak και σπασιματα εχω αρκετες ερωτησεις σχετικα με το θεμα.

Αν εχω καταλαβει καλα το προγραμμα επιτρεπει να εγκαταστησεις-αποθηκευσεις παιχνιδια στον σκληρο δισκο κ να παιξεις μετα χωρις το δισκακι

1)Απο που μπορω να προμηθευτω το φλασακι με το προγραμμα(λινκς??)

2)Δεν θα μπορω να κανω αναβαθμισεις firmware της sony πλεον??

3)Δεν θα μπορω να παιζω online απο την στιγμη που βαζω το προγραμματακι??

4)Αυτο το προγραμμα γινεται εγκατασταση μια φορα και το φλασακι δν χρειαζεται μετα η πρεπει μονιμως να ειναι πανω??(για να το δωσω σε φιλο)

5)Μπορει η κονσολα να παιξει παιχνιδια αποθηκευμενα απο εναν εξωτερικο σκληρο??(χωρις το προγραμμα?)---υπαρχει περιορισμος στο να ειναι ntfs-fat32??

6)Παιρνει συγκεκριμενους εξωτερικους σκληρους η οποιουσδηποτε??

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου το φλασακι ειναι πλεον παρελθον απο την στιγμη που υπαρχει custom firmware.

 

1) δεν χρειαζεται

2) δεν θα συνδεθεις Online (αρα οχι updates)

3) oxi (προς το παρων)

4) κοιτα το 1

5) προς το παρων fat32 περιμενουμε πιο σταθερο ntfs

6) ναι οποιονδηποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα,

εχω εδω και καιρο το psbreak 1.2 στο ps3 μου με εγκατεστημενο τον open manager.τελευταια εκανα εγκατασταση κ τον multiman,κ σημερα μαλιστα τον αναβαθμησα στην 01.16.07

το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να παιξω τα καινουργια παιχνιδια οπως το grand tourismo,το assasins creed,monopoly κτλπ.σε ολα αυτα εχω μονο μαυρη οθονη!τι πρεπει να κανω???μηπως δεν ειναι συμβατος ο multiman με psbreak 1.2???τα modified eboots πως μπορω να τα φτιαξω???στον open manager η διαδικασια ητανε απλη,ισχυει το ιδιο κ για τον multiman?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δεν μου δουλευει ουτε το fpsn 5 ουτε το 0,6 ... αφου κανω την διαδικασια και παω και τρεχω το προγραμμα φορτωνει το μαυρο παραθυρακι κατι γραφεθ στα γρηγορα και ξανασβηνει σε 2 sec ..τι μπορει να φταιει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι εμποδιζει τα πορτ λογικα κ σου κλεινει αυτο ειχα παθει κ εγω,αποσυνδεσου απο το ιντερνετ κανε restart το pc ανοιξε το προγραμμα κ μετα συνδεσου παλι στο pc λογικα ετσι θα σου δουλεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλείσε Skype/MSN/Teamviewer/Torrent client αν έχεις ανοιχτά.

 

ωραιος ..συνδιαζοντας και την συμβουλη του αεκουπολη μπηκα ....ευχαριστω ...

 

σε περιπτωση που φαμε ban τι γινεται ??? απλα κανουμε αλλο λογαριασμο η banαρεται το μηχανημα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις την έκδοση 0.6 τότε στέλνει κενό console id οπότε προς το παρόν δεν θα ανησυχούσα για ΒΑΝ. Εγώ πάντως κάθε μέρα μέσα είμαι, μόνο που παίζω με τα γνήσια δισκάκια μου online μιας και μπορεί η Sony να εντοπίσει τα Serial keys των BD παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...