Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο My computer, δεξί κλικ σε ένα παρτίτιον του δίσκου->properties->hardware->διπλό κλικ στον δίσκο->volumes->populate.

 

Θα εμφανίσει κάτω λίστα με τα volumes.

 

Volumes είναι τα partitions αλλά δεν είναι μόνο τα φανερά. Υπάρχουν μερικές φορές και system reserverd ή recovery partitions.

 

Ωπ ναι σωστος την ειχα ξεχασει αυτην την επιλογη.

 

Οποτε παιδια τωρα μπορουμε να μεταφερουμε τα μεγααλ αρχεια απο τον εξωτερικο στον εσωτερικο χωρις να μπλεκουμε με ftp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οποτε παιδια τωρα μπορουμε να μεταφερουμε τα μεγααλ αρχεια απο τον εξωτερικο στον εσωτερικο χωρις να μπλεκουμε με ftp?

 

ω ναι και με καλυτερες ταχυτητες αν πριν στο ftp παρεμβαλοταν 100αρι router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα δίσκο και έχω αρχίσει να βάζω παιχνίδια. Έχω μια ερώτηση, αν πάω σε fw 3.55 θα πρέπει να κάνω και update στο usb dongle? Έχω πάρει αυτό: http://www.dealextreme.com/p/x2break-v3-0-upgradeable-usb-dongle-with-strap-for-ps3-50173

Αν ειναι να πας σε 3,55 βαλε ενα custom firmware και ξεμπερδευεις μια και καλη απο οποιοδηποτε dongle,αφου θα ανοιγεις την κονσολα και θα μπαινει κατευθειαν σε hacked mode :devil: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω, σε ενα φιλο μου εχω περασει το 3.55 kmeaw ps3 120gb .τωρα η χωρητικοτητα του φαινεται μικρη. προτεινετε να παρει ενα εξωτερικο ή εσωτερικο?

 

πρεπει να παει σε ofw 3.55 πριν αλλαξει το σκληρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Psn τελικα μπαινουμε?Καπου το εχασα τελεφταια..η μαλον δεν ξερουμε με σιγουρια αν θα φαμε ban?me ton multiman και το spoofer μπαινει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να πας σε 3,55 βαλε ενα custom firmware και ξεμπερδευεις μια και καλη απο οποιοδηποτε dongle,αφου θα ανοιγεις την κονσολα και θα μπαινει κατευθειαν σε hacked mode :devil: .

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι με το 40αρι σκληρο θελω να αλλαξω τον εσωτερικο με ενα 500αρι αλλα απο οτι διαβασα σου ζηταει να κανεις αναβαθμιση σε 3.56 πως το αποφευγουμε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι με το 40αρι σκληρο θελω να αλλαξω τον εσωτερικο με ενα 500αρι αλλα απο οτι διαβασα σου ζηταει να κανεις αναβαθμιση σε 3.56 πως το αποφευγουμε αυτο;

 

Δεν σου ζητα αυτο ... μπορει να σου ζητησει το Firmware που ειχες στο στην κονσολα οταν ειχες το σκληρο.

πχ αν ησουν 3.15 πρεπει να εχεις το 3.15 σε ενα φλασακι να το περασεις παλι -αν σου ζητηθει-

 

υποψην το φλασακι να ειναι φορμαρισμενο σε Fat32 και το firmware να ειναι στο φακελο PS3/UPDATE/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλημέρα,

 

κατέβασα και έβαλα το BUZZ(όχι το μουσικό) στο PS3 με backup(multiman 1.16 CFW 3.55 Kmeaw).

Ξεκινάει επιλέγω ελληνικά πατάω το buzz αλλάζει οθόνη και πετάει ένα μύνημα ότι τα saves δεν είναι σωστά και δεν ξεκινά...

 

τι να κάνω;;;

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδιά. να κάνω και εγώ μία ερώτηση.

 

παίζω παιχνίδια μέσω ενός εξωτερικού σκληρού δίσκου western digital. διάβασα κάπου ότι υπάρχει περίπτωση το play να υπερθερμένεται όταν παίζει παιχνίδια μέσω εξωτερικού(κυρίως από εξωτερικό με 7200rpm) και στο τέλος να τα φτύσει. ισχύει κάτι τέτοιο γιατί είμαι έτοιμος να αγοράσω internal σκληρό και δεν θέλω να κάνω τσάμπα αγορές????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...