Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τι σκέφτεστε!

Πώς μού ήρθε στο νου με όσα διάβασα...

να πα να μαμηθουνε......

Ο απλος user δεν εχει να φοβαται τιποτα

ουτε διακινηση κανεις ουτε τιποτα παρανομο

Αγοραζεις την κονσολα σου και την χρησιμοποιεις οπως θελεις και γουσταρεις

ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΣ !!!!! και μπορεις να την κανεις οτι θες

Αν ειναι ετσι παρε μια βαριοπουλα και σπαστην!!! Θα σου πει καποιος κατι? θα σου κανουν μυνηση επειδη την εσπασες?

Οικιακη χρηση ειναι, ουτε πσν ζητω ουτε κατι παραπανω και οτι κανω το κανω με πληρη επιγνωση του τι θα εχω και τι οχι!!!

Θα μας κανουν τα τρια --> δυο

 

PS: βγηκε spoofer 3.56 με πσν support!!!!

το συστημα στο psn φαινεται σαν 3.56 οχι σαν 3.55!!!

http://forum.jailbreakscene.com/viewtopic.php?f=2&t=728

 

Οχι εγω, ενας φιλος εκανα downgrade σε φατ πσ3 απο 3.50 σε 3.41 (παλια οταν ειχαμε τα ps3break ακομα , πανε χρονια :P) και του αφαιρεθηκε το bluray playback.

Ψαξε στο psx-scene

Καπου πηρε το ματι μου οτι εχει βγει fix γιαυτο

Επεξ/σία από mtzs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απωλεις δεν θα εχεις σε τιποτα.Περασα απο ofw σε cfw και ειναι ολα στην θεση του.Μαυρη οθονη τρως σε συγκεκριμενα παιχνιδια οταν πας να τα τρεξεις απ τον μανατζερ σε καμια αλλη περιπτωση!(Εκτος κ αν γινει στραβη με το ρευμα εκεινη τη στιγμη)Κατα τα αλλα δεν εχεις να φοβασαι οτι θα χασεις δεδομενα.

 

 

 

τον εχω σε εξωτερικη θηκη και μου κανει φασαριουλα δλδ με απολυτη ησυχια ακουγεται το στροφαρισμα του.Ακομη και ο 320 που ειχα,παλι τον ιδιο "μεταλλικο"θορυβο εχει.

Στην κονσολα δεν τον εχω βαλει ποτε-επιφυλλασομαι για μετα...

Καλημέρα,

 

επειδή τα πάντα είναι σχετικά, εγώ έχω το εξής θέμα

Είχα 3.41 με το PS3break και Open Manager έτσι έπαιζα με δισκάκι το PES2011 και ASSASSIN'S.

Εχτές έβαλα το multiman 1.16 και το παλεύει λίγο αλλά τα παίζει(με δισκάκι).

Αρά το βράδυ πέρασα oFW3.55 και cFW355 Kemeaw....

Τώρα μου βγάζει συνεχώς πρόβλημα ότι δεν βρίσκει τα trophy's!!!!! και πετάει μήνυμα λάθους.

Α! ο Openmanager δεν τρέχει καν πετάει έναν κωδικό!#@$@#$.

 

Τί να κάνω καμιά ιδέα;;;;

 

Ευχαριστώ,

Χάρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω με τον file manager του multiman να αντιγραψω τα περιεχομενα ενος Blu-Ray Movie, σε εξωτερικο δισκο, ή θα εχει θεμα με το Encryption?

Νομιζω οτι χρειαζεται το BDEMU για να το αντιγραψεις στον εσωτερικο σκληρο πατωντας το κυκλακι (οπως αντιγραφουμε ενα παιχνιδι)

μετα με ftp το περνας οπου θες

Αν θες για εξωτερικο μαλλον γινεται αν τροποποιησεις το options.ini του ΜΟΥΛΤΙΜΑΝ

 

Αντιγραφω απο ξενο site

multiman will take care of both of those,press circle to rip a bluray back up or press square to delete the no longer needed game from internal hdd

mutliman will also alow you to copy the files from your internal to your external and vice versa

 

Καλημέρα,

 

επειδή τα πάντα είναι σχετικά, εγώ έχω το εξής θέμα

Είχα 3.41 με το PS3break και Open Manager έτσι έπαιζα με δισκάκι το PES2011 και ASSASSIN'S.

Εχτές έβαλα το multiman 1.16 και το παλεύει λίγο αλλά τα παίζει(με δισκάκι).

Αρά το βράδυ πέρασα oFW3.55 και cFW355 Kemeaw....

Τώρα μου βγάζει συνεχώς πρόβλημα ότι δεν βρίσκει τα trophy's!!!!! και πετάει μήνυμα λάθους.

Α! ο Openmanager δεν τρέχει καν πετάει έναν κωδικό!#@$@#$.

 

Τί να κάνω καμιά ιδέα;;;;

 

Ευχαριστώ,

Χάρης

Ο open manager ειναι προβληματικος στο CFW3.55

Μαλιστα καπου διαβασα πως αν τον σβησεις κιολας σου σβηνει τα directories με τα backups που εχεις στον εσωτερικο σκληρο

για τα trophies δυστυχως δεν κατεχω το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι χρειαζεται το BDEMU για να το αντιγραψεις στον εσωτερικο σκληρο πατωντας το κυκλακι (οπως αντιγραφουμε ενα παιχνιδι)

μετα με ftp το περνας οπου θες

Αν θες για εξωτερικο μαλλον γινεται αν τροποποιησεις το options.ini του ΜΟΥΛΤΙΜΑΝ

 

Αντιγραφω απο ξενο site

multiman will take care of both of those,press circle to rip a bluray back up or press square to delete the no longer needed game from internal hdd

mutliman will also alow you to copy the files from your internal to your external and vice versa

 

 

Ο open manager ειναι προβληματικος στο CFW3.55

Μαλιστα καπου διαβασα πως αν τον σβησεις κιολας σου σβηνει τα directories με τα backups που εχεις στον εσωτερικο σκληρο

για τα trophies δυστυχως δεν κατεχω το θεμα

 

Οχι ρε συ, απλως στο δεξι παραθυρο επιλεγεις dev_usb για να το πας copy στον εξωτερικο. Το θεμα ειναι αν μπορει να περασει τα περιεχομενα επειδη εχουν προστασια στις ταινιες. Στα Windows, aς πουμε θες το AnyDVD για να κανεις decrypt, δεν μπορεις με ενα απλο copy-paste. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω blu-ray drive στο PC, και αναρωτιεμαι αν μπορω να χρησιμοποιησω το PS3, για αυτο το λογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ, απλως στο δεξι παραθυρο επιλεγεις dev_usb για να το πας copy στον εξωτερικο. Το θεμα ειναι αν μπορει να περασει τα περιεχομενα επειδη εχουν προστασια στις ταινιες. Στα Windows, aς πουμε θες το AnyDVD για να κανεις decrypt, δεν μπορεις με ενα απλο copy-paste. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω blu-ray drive στο PC, και αναρωτιεμαι αν μπορω να χρησιμοποιησω το PS3, για αυτο το λογο...

Δεν ξερω μιας και δεν εχω κανενα μπλουραυ και δεν κατεχω το θεμα

λογικα παντως θα γινεται γιατι βλεπω οτι αναφερεται κατα κορον στα μεγαλα ξενα sites

Δοκιμασε και πες μας

Αυτο παντως που εχω διαβασει σιγουρα ειναι οτι αν εχεις ΜΟΥΛΤΙΜΑΝ 1.16 και πανω (απο αυτη την εκδοση αφαιρεσανε το BDEMU-οι προηγουμενες το ειχαν ενσωματωμενο) πρεπει να βαλεις το BDEMU.pkg για να ριπαρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες μολις εκανα μια βλακεια.Εβαλα το 3.56 spoofer σε 3.41 και τωρα δεν ανοιγει το ps3...Εχουμε καμια λυση?

Μπες σε recovery menu και βαλε εκ νεου το OFW3.41 αν θελεις αυτο

ειδαλως δοκιμασε OFW3.55 μεσω recovery menu και μετα απο πανω CFW3.55

 

Αν δε σου μπαινει ουτε σε recovery menu τοτε λογικα θα μπορεις να μπεις σε service mode αφου εχεις το στικακι

Αν μπεις σε service mode δοκιμασε να το σβησεις απλα

αν δε σβηνει ξαναβαλε οποιο firmware παιρνει κ θελεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,ελπιζω και ευχομαι να διαβασετε μεχρι το τελος αυτην την βαρετη ιστορια:

Ο σκληρος μου δισκος στο ps3 ειχε φουλαρει και αναγκαστηκα να αγορασω καινουριο.Στον παλιο σκληρο ειχα την 3.55 kmeaw.Στον καινουριο σκληρο επειδη επρεπε να κανω update τα παιχνιδια που εχω εβαλα την 3.56 (αυθεντικη).Επειδη ξεχασα να βαλω καποια save (μεσω του usb) απο τον παλιο στον καινουριο σκληρο ξαναεβαλα τον παλιο για να παρω τα save (μεχρι εδω καλα).ΟΜΩΣ μολις ανοιγω το ps3 με τον παλιο σκληρο μου λεει:The system software cannot be run correctly. Press the PS button to try to restart the system.

If the system cannot be restarted, you must reinstall the system software. Connect storage media that contains update data of version 3.56 or later, and then press the START and SELECT buttons at the same time.

For information on how to obtain update data, refer to the SCE web site for your region

Εγω προσπαθω να το κανω restart και recovery αλλα μου βγαζει παλι το ιδιο,τοτε παταω START and SELECT,λεει: Checking...Please wait. Και μετα μου λεει:The data is corrupted. (8002F2C5)

Εγω στην αρχη πιστευα οτι μου το ελεγε αυτο επειδη στο usb που εβαζα ειχα 3.55 (kmeaw) και οχι 3.56.Τοτε κατεβασα απο αυτο το siteLink την 3.56 (αυθεντικη),την εβαλα στο ps3 (μεσω usb),αλλα παλι μου λεει:The data is corrupted. (8002F2C5) και δεν μπορω να μπω στον παλιο σκληρο για να παρω τα save που χρειαζομαι...

ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASE!!!!

 

 

Υ.Γ.:Ξερετε αν βγηκε cfw 3.56 ή πως μπορω να κάνω downgrade απο 3.56 σε 3.55???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοήθεια και εδώ. Προσπαθω να κανω το buzz παγκοσμιο quiz να παιξει απο εσωτερικο αλλα δεν μπορω με τπτ. Το εχει κανει κανεις? Με ποιον manager και ποια εκδοση ακριβως? Εχω δοκιμασει με multiman 1.15.05 και 1.16.01 με BDEMU αλλα τπτ. Το παιχνιδο το εχω σε δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,ελπιζω και ευχομαι να διαβασετε μεχρι το τελος αυτην την βαρετη ιστορια:

Ο σκληρος μου δισκος στο ps3 ειχε φουλαρει και αναγκαστηκα να αγορασω καινουριο.Στον παλιο σκληρο ειχα την 3.55 kmeaw.Στον καινουριο σκληρο επειδη επρεπε να κανω update τα παιχνιδια που εχω εβαλα την 3.56 (αυθεντικη).Επειδη ξεχασα να βαλω καποια save (μεσω του usb) απο τον παλιο στον καινουριο σκληρο ξαναεβαλα τον παλιο για να παρω τα save (μεχρι εδω καλα).ΟΜΩΣ μολις ανοιγω το ps3 με τον παλιο σκληρο μου λεει:The system software cannot be run correctly. Press the PS button to try to restart the system.

If the system cannot be restarted, you must reinstall the system software. Connect storage media that contains update data of version 3.56 or later, and then press the START and SELECT buttons at the same time.

For information on how to obtain update data, refer to the SCE web site for your region

Εγω προσπαθω να το κανω restart και recovery αλλα μου βγαζει παλι το ιδιο,τοτε παταω START and SELECT,λεει: Checking...Please wait. Και μετα μου λεει:The data is corrupted. (8002F2C5)

Εγω στην αρχη πιστευα οτι μου το ελεγε αυτο επειδη στο usb που εβαζα ειχα 3.55 (kmeaw) και οχι 3.56.Τοτε κατεβασα απο αυτο το siteLink την 3.56 (αυθεντικη),την εβαλα στο ps3 (μεσω usb),αλλα παλι μου λεει:The data is corrupted. (8002F2C5) και δεν μπορω να μπω στον παλιο σκληρο για να παρω τα save που χρειαζομαι...

ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASE!!!!

 

 

Υ.Γ.:Ξερετε αν βγηκε cfw 3.56 ή πως μπορω να κάνω downgrade απο 3.56 σε 3.55???

Από τη στιγμή που έβαλες άλλο δίσκο στο PS3 σου ο παλιός δεν αναγνωρίζεται είναι κάποια προστασία της Sony. ότι και να κάνεις δεν θα καταφέρεις να δείς τα αρχεία σου. Για να λειτουργήσει ο παλιός δίσκος θα πρέπει να τον κάνεις πρώτα format και να περάσεις και το 3.56 firmware. Από τη στιγμή που θα το κάνεις όμως αυτό δεν θα σου αναγνωρίζει τον νέο δίσκο. Επίσης εφόσον βρίσκεσαι σε 3.56 fw ξεχνάς το kmeaw και τα αντίγραφα ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοήθεια και εδώ. Προσπαθω να κανω το buzz παγκοσμιο quiz να παιξει απο εσωτερικο αλλα δεν μπορω με τπτ. Το εχει κανει κανεις? Με ποιον manager και ποια εκδοση ακριβως? Εχω δοκιμασει με multiman 1.15.05 και 1.16.01 με BDEMU αλλα τπτ. Το παιχνιδο το εχω σε δισκάκι.

Εγω που το εχω μου το τρεχει κανονικα απο το multiman...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...