Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, όταν ξεκινάει ο multiman μου εμφανίζει το μήνυμα :

 

multiman cannot enable BD-ROM emulator.Functionality may be restricted!

 

Έχω κάνει upload στο ps3 το παιχνίδι red dead redemption μεσω filezilla και όταν πάω να το τρέξω απο /app_home/Ps3_GAME μου βγάζει error(όχι error στο παιχνίδι αλλά την στιγμή που επιλέγω /app_home/Ps3_GAME)

 

Είναι η πρώτη φορά που κάνω αυτή την ιστορία...Θα ήθελα να προσθέσω οτι κατά την εγκατάσταση του multiman απο αυτο το link multiman το zip αρχειο περιέχει δύο πακέτα και εγώ έκανα εγκατάσταση και τα δύο με αυτή τη σειρά :

 

1 -> multiman ver 1.16 ... WT.pkg

2 -> multiman ver 1.16 ... .pkg

Κανε ινσταλλ το BDEMU.pkg

Σου βγαζει το μυνημα αυτο επειδη δεν εχεις κανει ινσταλλ αυτο το αρχειο

Ο ΜΟΥΛΤΙΜΑΝ 1.16 για δουλεψει το BDROM emulation θελει το αρχειο BDEMU

το ινσταλλαρεις μια φορα και τελος

Multiman θα εγκαταστησεις την εκδοση χωρις το WT (δηλ την αλλη)

εχεις π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, όταν ξεκινάει ο multiman μου εμφανίζει το μήνυμα :

 

multiman cannot enable BD-ROM emulator.Functionality may be restricted!

 

Έχω κάνει upload στο ps3 το παιχνίδι red dead redemption μεσω filezilla και όταν πάω να το τρέξω απο /app_home/Ps3_GAME μου βγάζει error(όχι error στο παιχνίδι αλλά την στιγμή που επιλέγω /app_home/Ps3_GAME)

 

Είναι η πρώτη φορά που κάνω αυτή την ιστορία...Θα ήθελα να προσθέσω οτι κατά την εγκατάσταση του multiman απο αυτο το link multiman το zip αρχειο περιέχει δύο πακέτα και εγώ έκανα εγκατάσταση και τα δύο με αυτή τη σειρά :

 

1 -> multiman ver 1.16 ... WT.pkg

2 -> multiman ver 1.16 ... .pkg

 

Κατεβασε το bdemu.pkg αρχείο.Οι εκδόσεις 1.16 και πάνω δεν έχουν το payload που χρειάζεται για να κανει emulate τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σας...Το ξεπέρασα και αυτό το θέμα και μάλλον είμαι ένα βήμα πριν τον θρίαμβο!!!! :devil:

 

Έχω περάσει μέσω FTP τα red dead redemption, vanquish και killzone 2.'Εχω δοκιμάσει και τα 3 για εκτέλεση αλλά και τα 3 μου βγάζουν black screen και σαν να κολλάει το ps3.

 

Το μόνο που αρκεί στο multiman είναι να κάνεις load?

 

PS Υπάρχει τρόπος να ξεφορτωθώ αυτό το downloading covers,please wait... που σου σπάει τα νεύρα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σας...Το ξεπέρασα και αυτό το θέμα και μάλλον είμαι ένα βήμα πριν τον θρίαμβο!!!! :devil:

 

Έχω περάσει μέσω FTP τα red dead redemption, vanquish και killzone 2.'Εχω δοκιμάσει και τα 3 για εκτέλεση αλλά και τα 3 μου βγάζουν black screen και σαν να κολλάει το ps3.

 

Το μόνο που αρκεί στο multiman είναι να κάνεις load?

 

PS Υπάρχει τρόπος να ξεφορτωθώ αυτό το downloading covers,please wait... που σου σπάει τα νεύρα??

 

Και τα 3 παιχνίδια παίζουν κανονικά χωρίς multiman και disk στο drive με τα pkg.Σου στέλνω pm φίλε μου το πως να τα παίξεις.Έφυγε το pm.Για ότι απορίες έχεις ρώτα άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως εννοεις τι εχει γινει με το BDROM?

Για κοιτα εδω

http://psx-scene.com/forums/f118/list-consoles-lose-blu-ray-movies-after-downgrade-73430/

Αν εχεις PS3 με χαλασμενο ΒLUERAY κοιτα το ποστ 3143 παραπανω

Ο πετσο ειπε πως δουλευει

Μετα απο downgrade σταματησε να παιζει ταινιες. Αυτη η διαδικασια ειναι πολυ παλουκι ρε γμτ <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι προβλημα εχεις ακριβως?? εκανες downgrade γιατι????

Οχι εγω, ενας φιλος εκανα downgrade σε φατ πσ3 απο 3.50 σε 3.41 (παλια οταν ειχαμε τα ps3break ακομα , πανε χρονια :P) και του αφαιρεθηκε το bluray playback.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GTA iv το κοπιάρω με multiman... δείχνει να φορτώνει οκ αλλα κολλάει στις πρώτες εικόνες που σου πετάει κατά το φόρτωμα και τις δείχνει συνέχεια με τη μουσική να παίζει.Πέφτει στο ίδιο Loop συνέχεια. Εντάξει καλή η γκόμενα με το γλυφιτζούρι αλλά...

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα fat 80GB και ψηνομαι να μπω και εγω στη διαδικασια ...

Καποιος οδηγος σε pm ?

 

Mπορω να τρεχω games και απο εξωτερικο σκληρο ?

 

Αν θελω να αλλαξω σκληρο και να βαλω μεγαλυτερο πριν ξεκινησω την διαδικασια τι ακριβως κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GTA iv το κοπιάρω με multiman... δείχνει να φορτώνει οκ αλλα κολλάει στις πρώτες εικόνες που σου πετάει κατά το φόρτωμα και τις δείχνει συνέχεια με τη μουσική να παίζει.Πέφτει στο ίδιο Loop συνέχεια. Εντάξει καλή η γκόμενα με το γλυφιτζούρι αλλά...

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο ???

τρεξτο απο εξωτερικο σκληρο με select+x διαφορετικα κανει αυτο που παρατηρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αστυνομία έκανε έφοδο στο σπίτι του Graf_Chokolo και κατάσχεσε ότι υλικό είχε και αφορούσε το PS3

o Graf_Chokolo είχε υποσχεθεί ότι αν πιεζόταν από τη Sony θα ανέβαζε οτιδήποτε είχε στην κατοχή του όπως και έπραξε αφού έκανε upload πολλά αρχεία!!!!!!!!!!!! ο Mathieulh αποφάσισε να κλείσει το PS3Wiki το ίδιο έκανε και στο λογαριασμό του στο Twitter τον οποίο έκλεισε και αυτόν (προσεχετε τι γραφετε)!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αστυνομία έκανε έφοδο στο σπίτι του Graf_Chokolo και κατάσχεσε ότι υλικό είχε και αφορούσε το PS3

o Graf_Chokolo είχε υποσχεθεί ότι αν πιεζόταν από τη Sony θα ανέβαζε οτιδήποτε είχε στην κατοχή του όπως και έπραξε αφού έκανε upload πολλά αρχεία!!!!!!!!!!!! ο Mathieulh αποφάσισε να κλείσει το PS3Wiki το ίδιο έκανε και στο λογαριασμό του στο Twitter τον οποίο έκλεισε και αυτόν (προσεχετε τι γραφετε)!!!!!!!!

Και τι σκέφτεστε!

Πώς μού ήρθε στο νου με όσα διάβασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...