Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα!!

Προσπαθώ απο χτες να hack-αρω το ps3...Η αλήθεια είναι οτι γνωρίζω λίγα πράγματα γιαυτό το θέμα και επειδή η πληροφόρηση είναι τόσο μεγάλη δεν μπορώ να επικεντρωθώ καπου.Ακόμα και σε αυτό το thread που πλησιάζει τις 400 σελίδες(!!!) δεν ξέρω απο που να αρχίσω.

Έχω εγκαταστήσει το official update 3.55 και στη συνέχεια εγκατέστησα αυτό PS3_355_KMEAW_CFW...

Μεχρι εδώ νομίζω οτι είμαι σωστός αλλα μόλις παω να εγκαταστήσω κάποιο package το ps3 μου βγάζει error!

 

Επειδή το κεφάλι μου πάει να σπασει απο το ψάξιμο ας με κατατοπίσει κάποιος...plz! :wacko:

εχεις π.μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δειτε και λιγο απο εδω .... http://rebug.me

 

ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ OFW 3.56.... :devil:

Δεν ειναι για OFW3.56

Ειναι για CFW3.55

Το βαζεις και το μονο που κανει ειναι να παραπλανει το συστημα οτι βρισκεται σε 3.56 (spoofing) ετσι ωστε να αποτρεπεται to update του firmware se OFW3.56. Δεν προσφερει τιποτα παραπανω ουτε καν PSN

Στην ουσια ειναι αχρηστο αν εχεις απενεργοποιησει τα automatic updates η δεν εισαι συνδεδεμενος σε δικτυο

Αυτο που λεει οτι πιθανον κανει ειναι να αποτρεψει το κρυφο update του recovery menu σε 3.56 που ανεφερε ο γνωστος χακερας ΚΑΚΑΡΟΤΟ οτι επαθε στο δικο του PS3. Οριστε το τι επαθε εκεινος

http://psx-scene.com/forums/f177/sony-now-silently-updating-recovery-menu-v3-56-a-81386/

 

Επισης εκει που μπορει να φανει χρησιμο ειναι οταν θα βγουνε τα πρωτα παιχνιδια που χρειαζονται 3.56 για να τρεξουν. Με αυτο το τροπο μαλλον θα "παραπλανουνται" και θα τρεχουν σε CFW3.55. Οτι γινοταν δηλαδη παλια με τα usb dongles που δουλευαν σε 3.41 και με spoofing ετρεχαν παιχνδια που χρειαζοταν 3.50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωπa ρε τι λες τωρα? Δλδ εγω που ενεργοποιω το δικτυο οταν θελω να μπω ftp, μου εγκαθιστα σιγα σιγα αυτην την πστια και αν κατι χρειαστει θα ειναι ενημερωμενο το recovery πως ειμαι στην 3.56?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωπa ρε τι λες τωρα? Δλδ εγω που ενεργοποιω το δικτυο οταν θελω να μπω ftp, μου εγκαθιστα σιγα σιγα αυτην την πστια και αν κατι χρειαστει θα ειναι ενημερωμενο το recovery πως ειμαι στην 3.56?

Σβησε η αλλαξε τα dns settings στο PS3 και θα εχεις ftp χωρις να εχεις εξωτερικο δικτυο (ιντερνετ). ετσι δεν μπορει να μπει κανεις στο PS3 σου

Εγω αυτο εχω κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο PS3 ετοιμάζει η Sony

http://www.enternity.gr/Article/%CE%9D%CE%AD%CE%BF-PS3-%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%AC%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%B7-Sony/693.html

 

Καλως τα μας! Στοίχημα σε πόσες μέρες θα έχει "σπάσει" και το καινούριο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβησε η αλλαξε τα dns settings στο PS3 και θα εχεις ftp χωρις να εχεις εξωτερικο δικτυο (ιντερνετ). ετσι δεν μπορει να μπει κανεις στο PS3 σου

Εγω αυτο εχω κανει

 

Τι εννοεις? Δεν εχω βαλει κανα DNS. Απλως οταν θελω να μπω ftp, αμα εχω το Internet Connection Disabled, δεν μου δινει IP για να συνδεθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο PS3 ετοιμάζει η Sony

http://www.enternity...7-Sony/693.html

 

Καλως τα μας! Στοίχημα σε πόσες μέρες θα έχει "σπάσει" και το καινούριο! :P

 

ναι σιγα...θα παιρνεις τηλεφωνο στη σονυ για να σου ενεργοποιησουνε την κονσολα και μετα να σου βαζουνε παιχνιδι.Μετα θα σε παρακολουθει ακομη κ αν πατησεις παυση για να πας για κατουρημα(παιζει να στειλουνε ατομο να επιβλεπει την ουρηση μηπως κανει καμια χακια στην κονσολα!!!!!!!!!!!!!!!!:P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, όταν ξεκινάει ο multiman μου εμφανίζει το μήνυμα :

 

multiman cannot enable BD-ROM emulator.Functionality may be restricted!

 

Έχω κάνει upload στο ps3 το παιχνίδι red dead redemption μεσω filezilla και όταν πάω να το τρέξω απο /app_home/Ps3_GAME μου βγάζει error(όχι error στο παιχνίδι αλλά την στιγμή που επιλέγω /app_home/Ps3_GAME)

 

Είναι η πρώτη φορά που κάνω αυτή την ιστορία...Θα ήθελα να προσθέσω οτι κατά την εγκατάσταση του multiman απο αυτο το link multiman το zip αρχειο περιέχει δύο πακέτα και εγώ έκανα εγκατάσταση και τα δύο με αυτή τη σειρά :

 

1 -> multiman ver 1.16 ... WT.pkg

2 -> multiman ver 1.16 ... .pkg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...