Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ουτε τα trophy χανονται, απλα οταν με τον καιρο θα μπορειτε να συνδεθειτε ονλαιν θα τα επαναφερετε...

 

οριστικα δεν χανονται,απλα πριν την αλλαγη θες συχρονισμο για τα παρει ο σερβερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ηλιθια ερωτηση :lol!: αφου κλεισουμε το πσ3 τον εξωτερικο σκληρο δισκο τον βγαζουμε απο την πριζα η τον αφηνουμε ? Δεν εχει φοβο να καει αμα τον εχουμε συνεχεια στον μετασχηματιστη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας ενδιαφέρει η μεταφορά και των τροπαίων ρίξτε μια ματιά σ'αυτό:

 

Οδηγος: Πως να επαναφερετε ολα τα Saves και τα Trophies και τον λογαριασμο σας μετα την αλλαγη σκληρου δικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα.Δοκίμασε αν μπορείς να παρεις ένα εξωτερικό σκληρό τύπου passport χωρις ρευμα για να μην ψάχνεις μπρίζες.Δες εδώ http://ps3jailbreak-greece.blogspot.com/2011/02/ps3.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου πείς ποιον δίσκο έβαλες? Θέλω να αλλάξω τον δίσκο αλλά δεν έχω ιδέα ποιοι δίσκοι χωράνε στο ps3.

εγώ πήρα αυτόν εδω

μετά από προτροπή πολλών συνοφορμιτων να μην πάρω τον αντίστοιχο των 750 gb

έκανα backup τον παλιό 80ari αλλά και synh τα trophies (FuckPSN χωρις ban)

δυστυχώς κατά την αλλαγή μου ζήτησε να βάλω το 355 και του έβαλα το ofw

και μετά απο πάνω το cfw μετά έκανα και ένα restore τα δεδομένα του παλιού μου δίσκου

που τα είχα περάσει στον εξωτερικό μου δίσκο

τελικά μετά από όλη αυτή τη διαδικασία όλα λειτουργούν τέλεια

και τα saves μου και τα trophies μου και τα games μου (χρησιμοποιώ multimanager 1.16)

και έχω και χώρο τώρα για καμιά 50ρια games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα.Δοκίμασε αν μπορείς να παρεις ένα εξωτερικό σκληρό τύπου passport χωρις ρευμα για να μην ψάχνεις μπρίζες.Δες εδώ http://ps3jailbreak-greece.blogspot.com/2011/02/ps3.html

o.k φιλε μου ευχαριστω οποτε δεν υπαρχει προβλημα αμα τον εχω συνεχεια στον μετασχηματιστη . Γιατι πηρα αυτον εχτες 1 τΒ στα 60ευρω

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10094591

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγω άλλαξα το 80αρι με 500gb,,,

Έχω 2 ερωτήματα...

Αν βγαλω το 500άρι και βάλω ενα 250αρη θα είναι η 3.55 custom firmware η θα πρέπει να ξανακάνω την διαδικασία?

Δεν με νοιάζει backup κτλ....

Kαι δεν μου παίζουν τα psn games που είχα στο 80αρι μετά απο restore sto 500...Αν βάλω το 80άρι θα τα παίξει κανονικά?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι, και συμπαθάτε την άγνοιά μου, δεν έχω καταλάβει αν χρειάζεται να κάνω Back Up τα πάντα πριν βάλω CFW, και αν ναι, γίνεται με γενικό Back up, ή θα χαλάσει η μανέστρα επειδή το γενικό Back up θα προέρχεται από άλλο firmware;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα αυτόν εδω

μετά από προτροπή πολλών συνοφορμιτων να μην πάρω τον αντίστοιχο των 750 gb

έκανα backup τον παλιό 80ari αλλά και synh τα trophies (FuckPSN χωρις ban)

δυστυχώς κατά την αλλαγή μου ζήτησε να βάλω το 355 και του έβαλα το ofw

και μετά απο πάνω το cfw μετά έκανα και ένα restore τα δεδομένα του παλιού μου δίσκου

που τα είχα περάσει στον εξωτερικό μου δίσκο

τελικά μετά από όλη αυτή τη διαδικασία όλα λειτουργούν τέλεια

και τα saves μου και τα trophies μου και τα games μου (χρησιμοποιώ multimanager 1.16)

και έχω και χώρο τώρα για καμιά 50ρια games

 

εχω ακριβως τον ιδιο!!!Τουμπανακι ο σκληρος μεχρι 75MB/s με sata εχω δει...το μονο ειναι λιγο φασαριωζος xexe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι, και συμπαθάτε την άγνοιά μου, δεν έχω καταλάβει αν χρειάζεται να κάνω Back Up τα πάντα πριν βάλω CFW, και αν ναι, γίνεται με γενικό Back up, ή θα χαλάσει η μανέστρα επειδή το γενικό Back up θα προέρχεται από άλλο firmware;

 

το back up το κανεις μοναχα αν θες να αλλαξεις σκληρο.

 

δεν χρειαζεται back up αν θες να βαλεις cfw αρκει να εισαι σε ofw πριν το κανεις...

 

δηλαδη μην πας απο cfw σε διαφορετικο cfw απευθειας...βαλε το ofw 3.55 πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το back up το κανεις μοναχα αν θες να αλλαξεις σκληρο.

 

δεν χρειαζεται back up αν θες να βαλεις cfw αρκει να εισαι σε ofw πριν το κανεις...

 

δηλαδη μην πας απο cfw σε διαφορετικο cfw απευθειας...βαλε το ofw 3.55 πρωτα...

 

Καλά όλα αυτά.

Και είμαι ήδη σε ofw 3.55.

Αν όμως θελήσω π.χ. να περάσω το Gran Turismo 5 στον εσωτερικό για να μειώσω τον χρόνο φορτώματος (από το original δισκάκι του, δε θα μπλέξω με τροποποιημένα EBOOT.BINs κ.τ.λ.) δε θα πρέπει να έχω κάνει backup τα game data του παιχνιδιού, μπας και μου βγάλει μαύρη οθόνη; (Και τα saves, φύλαγε τα ρούχα σου...)

Αν έκανα full backup, μήπως σε τέτοιες περιπτώσεις γλίτωνα π.χ. τα saves του Assassins Creed (ώρες επί ωρών free running και αιματοχυσίες του Al Tair), που δε λένε να περαστούνε σε usb stick ή drive με τίποτα;

 

Αυτό είναι το σκεπτικό της ερώτησης.

Λέω σήμερα που έχω χρόνο να κάνω το πέρασμα στο cfw από το ofw και αναρωτιέμαι για το πώς θα το κάνω με τις μικρότερες δυνατές απώλειες.

Τη διαδικασία την έχω ήδη κάνει σε ένα καινούργιο PS3 ενός φίλου (δεν είχε saved data ή games δηλαδή, απλά update έκανα προηγουμένως από την 3.40 στην 3.55 ofw) και όλα πήγαν ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι manager βλεπω εχουν και movie mode,δηλαδη μπορεις να εχεις τα περιεχομενα ενος Blu-Ray στον εξωτερικο δισκο και να το τρεξει? Ας πουμε αν θελω να τρεξω απο σκληρο ενα 3D Blu-Ray, ετσι θα τρεξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα αυτά.

Και είμαι ήδη σε ofw 3.55.

Αν όμως θελήσω π.χ. να περάσω το Gran Turismo 5 στον εσωτερικό για να μειώσω τον χρόνο φορτώματος (από το original δισκάκι του, δε θα μπλέξω με τροποποιημένα EBOOT.BINs κ.τ.λ.) δε θα πρέπει να έχω κάνει backup τα game data του παιχνιδιού, μπας και μου βγάλει μαύρη οθόνη; (Και τα saves, φύλαγε τα ρούχα σου...)

Αν έκανα full backup, μήπως σε τέτοιες περιπτώσεις γλίτωνα π.χ. τα saves του Assassins Creed (ώρες επί ωρών free running και αιματοχυσίες του Al Tair), που δε λένε να περαστούνε σε usb stick ή drive με τίποτα;

 

Αυτό είναι το σκεπτικό της ερώτησης.

Λέω σήμερα που έχω χρόνο να κάνω το πέρασμα στο cfw από το ofw και αναρωτιέμαι για το πώς θα το κάνω με τις μικρότερες δυνατές απώλειες.

Τη διαδικασία την έχω ήδη κάνει σε ένα καινούργιο PS3 ενός φίλου (δεν είχε saved data ή games δηλαδή, απλά update έκανα προηγουμένως από την 3.40 στην 3.55 ofw) και όλα πήγαν ρολόι.

Καλημέρα,

 

έχω και εγώ την ίδια απορία. Έχω πολλά παιχνίδια στο σκληρό που τα έχω κάνει backup με multiman 1.16, OpenManager.

Είμαι στην 3.41, ανδ βάλω OFW 3.55, και μετά CFW 3.55 θα έχω πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακριβως τον ιδιο!!!Τουμπανακι ο σκληρος μεχρι 75MB/s με sata εχω δει...το μονο ειναι λιγο φασαριωζος xexe

 

εκπλήσσομαι

έμενα είναι εντελώς αθόρυβος

τουλάχιστον με το pc ανοιχτό (και είναι πάντα ανοιχτό)

δεν ακούω τπτ

όσο για την ταχύτητα τι ftp και π@π@ριες ...

 

Έχω πολλά παιχνίδια στο σκληρό που τα έχω κάνει backup με multiman 1.16, OpenManager

αν δεν κάνω λάθος

θα χάσεις τα games που πέρασες με τον open manager

ας πει και καπoιος άλλος όμως δεν είμαι σίγουρος

κάπου το διάβασα ότι τα χάνεις από open manager

απο multiman ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...