Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αλλαξα τον σκληρο του ps3 fat με ενα 500αρι. τον παλιο τον 40αρη του ps3 μπορω να τον μετατρεψω σε εξωτερικο usb με μια θηκη?

για να μην παει αχρηστος δλδ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.505775

κανα τετοιο ειναι ενταξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαξα τον σκληρο του ps3 fat με ενα 500αρι.

 

Μπορείς να μου πείς ποιον δίσκο έβαλες? Θέλω να αλλάξω τον δίσκο αλλά δεν έχω ιδέα ποιοι δίσκοι χωράνε στο ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου πείς ποιον δίσκο έβαλες? Θέλω να αλλάξω τον δίσκο αλλά δεν έχω ιδέα ποιοι δίσκοι χωράνε στο ps3.

Το PS3 παιρνει SATA 2.5"

Συνισταται μαξιμουμ μεχρι 500GB στις 5.400 στροφες καθως σε μεγαλυτερα μεγεθη αναφερονται προβληματα υπερθερμανσης και αυτοματο σβησιμο του PS3 κατα τη διαρκεια λειτουργιας του. επισης το ιδιο συμβαινει και με τους δισκους στις 7.200 στροφες

Δεν κερδιζεις πολλα αν βαλεις μεγαλυτερο δισκο λενε, οποτε μαλλον προβληματα δημιουργει

Εγω παντως που εχω μαμισιο 320GB θεωρω πως ειμαι υπερευχαριστημενος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

system settings->backup utility->backup

το μονο χρειαζεσαι ενα σκληρο σε fat32,η κονσολα χωριζει μονη της τα δεδομενα ανα 4 γιγα και τα περναει πληρως στον εξωτερικο σκληρο

βαζεις αυτον που θες system settings->backup utility->restore

 

Mονο τα τροπαια δεν πανε,ολα τα υπολοιπα ναι(δοκιμασμενο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

system settings->backup utility->backup

το μονο χρειαζεσαι ενα σκληρο σε fat32,η κονσολα χωριζει μονη της τα δεδομενα ανα 4 γιγα και τα περναει πληρως στον εξωτερικο σκληρο

βαζεις αυτον που θες system settings->backup utility->restore

 

Mονο τα τροπαια δεν πανε,ολα τα υπολοιπα ναι(δοκιμασμενο)

 

Χμμ? Χανεις τα τροπαια? Δλδ για να τα παρεις πρεπει να συνδεθεις online να συγχρονισεις? Οποτε τωρα εμεις με CFW, δεν μπορουμε να αλλαζξουμε και να κρατησουμε και τροπαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ? Χανεις τα τροπαια? Δλδ για να τα παρεις πρεπει να συνδεθεις online να συγχρονισεις? Οποτε τωρα εμεις με CFW, δεν μπορουμε να αλλαζξουμε και να κρατησουμε και τροπαια...

 

ακριβως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...