Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πρόβλημα με το gt5 και το killzone 3...

Στο gt5 παρόλο που έβαλα το <καλό> eboot μου βγάζει μάυρη οθόνη

και το killzone 3 ΄μου βγάζει το αρχικό με το move και μετά και αυτο μάυρη οθόνη...

Έκανα αλλαγή το eboot και μου έβγαλε το μύνημα An error occurred during the start operation 8001003c.

Kαι τα 2 games περασμένα στο εσωτερικό και με usb amazebreak 3.55...

με 3.41 που ειμαι εγω και με σωστο eboot παιζει κανονικα με multiman το killzone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παίδες,

 

μία ερωτησούλα θέλω να βάλω το multiman 1.16 ποιά η διαδικασία;

Το BDEMU.BIN τί είναι πρέπει να το βάλω;

Επίσης έχω το open manager απ'ότι διάβασα δεν υπάρχει πρόβλημα και με τα δύο σωστά;

 

Ευχαριστώ,

Χάρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες,

 

μία ερωτησούλα θέλω να βάλω το multiman 1.16 ποιά η διαδικασία;

Το BDEMU.BIN τί είναι πρέπει να το βάλω;

Επίσης έχω το open manager απ'ότι διάβασα δεν υπάρχει πρόβλημα και με τα δύο σωστά;

 

Ευχαριστώ,

Χάρης

 

Καλύτερα να βάλεις το multiman 1.16 και αμέσως μετά πέρασε το BDEMY.BIN αρχείο.Είναι το payload που αφαιρέθηκε απο την τελευταία έκδοση του multiman.Xωρίς αυτό δεν μπορείς να παίξεις τα backup των παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να βάλεις το multiman 1.16 και αμέσως μετά πέρασε το BDEMY.BIN αρχείο.Είναι το payload που αφαιρέθηκε απο την τελευταία έκδοση του multiman.Xωρίς αυτό δεν μπορείς να παίξεις τα backup των παιχνιδιών.

 

γιατι ομως να προτιμησεις τον multiman απο τον rogero 8 που το εχει ενσωματωμενο? (αν ειναι το ιδιο,ενα syscall νομιζω εχει ο rogero)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καημέρα παιδιά. Είμαι καινούριος στη φαση χακάρισμα του ps3...οπότε αν σας είναι εύκολο να μου πείτε τι αγοράζω και τι κάνω για να το χακάρω γιατί 70 ευρώ το παιχνίδι είναι πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ομως να προτιμησεις τον multiman απο τον rogero 8 που το εχει ενσωματωμενο? (αν ειναι το ιδιο,ενα syscall νομιζω εχει ο rogero)

 

Παίζει περισσότερα παιχνίδια απο ότι ο Rogero.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως?

στο CFW 3.55 παιζουν ολα με ολα.

 

λάθος είσαι υπάρχουν παιχνίδια που δε παίζουν, παράδειγμα το brunswick bowling.υπάρχουν και άλλα ,φυσικά τα περισσότερα πλέον είναι combatible.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..λιγο μπερδεύτικα,

 

άρα βαζω το 1.16 και το BDEMU.BIN και είμαι οκ;

Επίσης έχω το Με τον open manager θα έχω κανένα πρόβλημα;

 

 

Ευχαριστώ,

Χάρης

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα αν δεν τον σβήσεις, ίσως να έχεις πρόβλημα αν το σβήσεις όμως γιατί αντίθετα με τους άλλους manager με αυτόν σβήνονται και τα backup , μπορείς να δεις με τρίγωνο και information το μέγεθος του openmanager και λογικά θα είναι όσα gb είναι τα backup σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λάθος είσαι υπάρχουν παιχνίδια που δε παίζουν, παράδειγμα το brunswick bowling.υπάρχουν και άλλα ,φυσικά τα περισσότερα πλέον είναι combatible.

 

ένα στα 100...άντε δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...