Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια σε αυτο το site ps3tuts. com λει οτι βγηκε custom firmware για το 3. 56 και 3. 56v2 μυπως το εχει δοκιμασει καποιος

 

αμα δεν το δεις στο psx scene μην πιστευεις τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To app_home λειτουργεί χωρίς να απαιτείται δισκάκι στο drive, δεν λειτουργούν όμως όλα τα παιχνίδια έτσι και στο κάτω κάτω ρε τσίπηδες ένα δισκάκι δεν έχετε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To app_home λειτουργεί χωρίς να απαιτείται δισκάκι στο drive, δεν λειτουργούν όμως όλα τα παιχνίδια έτσι και στο κάτω κάτω ρε τσίπηδες ένα δισκάκι δεν έχετε; :P

 

Χε χε οχι δεν ειναι αυτο, το θεμα ειναι να μην φθειρετε η κεφαλη. Το δισκακι τρεχει οση ωρα παιζεις το παιχνιδι, η απλα παρινει τις αρχικες στροφες για να γινει η αναγνωρισει, ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ετοίμασα οδηγό για να συνδεθείτε και πάλι στο Playstation Network με 3.55 kmeaw cfw, η διαδικασία δεν είναι πολύ δύσκολη και θα σας πάρει μόλις 15 λεπτά!!!

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=87&t=16634&p=116885

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο geohot το κρατάει ζωντάνο :P

Respect γενικά για όλα στον τύπο

 

http://www.youtube.com/watch?v=9iUvuaChDEg

 

 

Ο τύπος απλά δεν παίζεται! Ιδιοφυία και με χιούμορ! Μιλάμε για τρελό χακέρι έτσι? Να είναι καλά να μας γλιτώνει τα πολλά φράγκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να περιμένεις λίγο μάλλον γιατί δεν έχει βγει κάτι "επίσημο" ακόμα. Εγώ πάντως τώρα απολαβάνω Black ops στο psn με το κολπάκι με τα certificates και dns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα με το gt5 και το killzone 3...

Στο gt5 παρόλο που έβαλα το <καλό> eboot μου βγάζει μάυρη οθόνη

και το killzone 3 ΄μου βγάζει το αρχικό με το move και μετά και αυτο μάυρη οθόνη...

Έκανα αλλαγή το eboot και μου έβγαλε το μύνημα An error occurred during the start operation 8001003c.

Kαι τα 2 games περασμένα στο εσωτερικό και με usb amazebreak 3.55...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ασχοληθεί λίγο η αλήθεια είναι..Αλλά κάπου διάβασα οτι μπορεί να μου κολλήσει η κονσόλα...Έχω το 80gb και συν της άλλης οτι θα πρέπει να κάνω ολόκληρη διαδικασία για τα games...Αλλα αν δεν υπα΄ρχει άλλη λύση...Αργα η γρήγορα θα το κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...