Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

economymousemat σε ευχαριστω πολυ για το προγραμματακι!!!δουλεψε αμεσως!να σαι παντα καλα φιλε

 

παρεπιπτοντως να σας πω και την γκαντεμια μου!ενα μηνα μαζεβα αντιγραφα παιχνιδιων μου κ τα επαιζα μεσω open manager!λοιπον...χτες αποφασισα να βαλω τον multiman.αφου τον εγκατεστησα,ενθουσιαστικα τοσο πολυ απο την αισθητικη του εμφανιση κ απο τις δυνατοτητες του κ αποφασησα οτι ο open manager μου ητανε πλεον περιτος!!!εκανα διαγραφη τον open manager αλλα δυστηχως αυτος με την σειρα του εσβησε τον φακελο με ολα τα αποθηκευμενα παιχνιδια κ τωρα φτου κ απο την αρχη!!!γι'αυτο λοιπον το αναφερω μην τη πατησουνε κ αλλοι σαν κ μενα!!!!ΜΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΤΟΥΣ MANAGER ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΤΑΙ Κ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!!ΚΑΝΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ BACKUP ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o multiman τα βαζει στον φακελο games

ο οpen manager στον φακελο gamez

 

το πιο πιθανο ειναι οτι τα παιχνιδια σου υπαρχουν εκει περα!!!βαλε τον open παλι και δες.

 

Εκτος κ αν το ειδες απ τον ελευθερο χωρο(πριν και μετα δλδ)οποτε πασο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

economymousemat σε ευχαριστω πολυ για το προγραμματακι!!!δουλεψε αμεσως!να σαι παντα καλα φιλε

 

παρεπιπτοντως να σας πω και την γκαντεμια μου!ενα μηνα μαζεβα αντιγραφα παιχνιδιων μου κ τα επαιζα μεσω open manager!λοιπον...χτες αποφασισα να βαλω τον multiman.αφου τον εγκατεστησα,ενθουσιαστικα τοσο πολυ απο την αισθητικη του εμφανιση κ απο τις δυνατοτητες του κ αποφασησα οτι ο open manager μου ητανε πλεον περιτος!!!εκανα διαγραφη τον open manager αλλα δυστηχως αυτος με την σειρα του εσβησε τον φακελο με ολα τα αποθηκευμενα παιχνιδια κ τωρα φτου κ απο την αρχη!!!γι'αυτο λοιπον το αναφερω μην τη πατησουνε κ αλλοι σαν κ μενα!!!!ΜΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΤΟΥΣ MANAGER ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΤΑΙ Κ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!!ΚΑΝΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ BACKUP ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!!!

 

 

Όπως είπε και ο Xristaras12 τα games δεν σβήνονται τόσο απλά.Ο multiman δεν μπορεί να δει τα παιχνίδια επειδή διαβάζει ένα συγκεκριμένο όνομα φακέλου.Δεν ξέρω αν μπορείς να αλλάξεις το path και να τον βάλεις να βλέπει τον άλλο φάκελο με τα games που έχεις.Δεν χάνονται τόσο εύκολα τα games μην ανησυχείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ, για να δούμε... μούφα ή γεγονός ??!!

 

http://www.ps3tuts.com/cfw356.html

 

μάλλον μούφα θα είναι, δεν έχει ακουστεί τίποτα στα γνωστά sites..

 

άρα προσοχή και υπομονή ..

εκτος αν θες να το δοκιμάσεις k να μας πεις και εμάς :)))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

economymousemat σε ευχαριστω πολυ για το προγραμματακι!!!δουλεψε αμεσως!να σαι παντα καλα φιλε

 

παρεπιπτοντως να σας πω και την γκαντεμια μου!ενα μηνα μαζεβα αντιγραφα παιχνιδιων μου κ τα επαιζα μεσω open manager!λοιπον...χτες αποφασισα να βαλω τον multiman.αφου τον εγκατεστησα,ενθουσιαστικα τοσο πολυ απο την αισθητικη του εμφανιση κ απο τις δυνατοτητες του κ αποφασησα οτι ο open manager μου ητανε πλεον περιτος!!!εκανα διαγραφη τον open manager αλλα δυστηχως αυτος με την σειρα του εσβησε τον φακελο με ολα τα αποθηκευμενα παιχνιδια κ τωρα φτου κ απο την αρχη!!!γι'αυτο λοιπον το αναφερω μην τη πατησουνε κ αλλοι σαν κ μενα!!!!ΜΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΤΟΥΣ MANAGER ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΤΑΙ Κ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!!ΚΑΝΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ BACKUP ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!!!

LOOOOL ακριβως το ιδιο πραγμα εκανα οταν πηγα απο 3.41 σε 3.55cfw :P Και το τωρα εχω ενα corrupted file στην θεση του open manager και δεν ξερω πως να το σβησω <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα corrupted file στην θεση του open manager και δεν ξερω πως να το σβησω <_<

 

μια απο τα ιδια...ασε εχω τσαντιστει οσο δεν παει αλλο με τον ρημαδι τον open.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιος multiman παιδιά:

 

Change Log 1.15.04 -

 

Added FTP server commands in the menu control

 

Fixed option “expand AVCHD”

 

Ιmproved general performance

 

Improved speed transfer FTP / USB

 

Code Optimization

 

Download απο εδώ:

 

http://www.multiupload.com/3BGQ14L631

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

economymousemat σε ευχαριστω πολυ για το προγραμματακι!!!δουλεψε αμεσως!να σαι παντα καλα φιλε

 

Να'σαι καλά ckal, κι εσύ και όλοι εδώ στο thread. :P

 

εκανα διαγραφη τον open manager αλλα δυστηχως αυτος με την σειρα του εσβησε τον φακελο με ολα τα αποθηκευμενα παιχνιδια κ τωρα φτου κ απο την αρχη!!!γι'αυτο λοιπον το αναφερω μην τη πατησουνε κ αλλοι σαν κ μενα!!!!ΜΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΤΟΥΣ MANAGER ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΕΤΑΙ Κ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!!ΚΑΝΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ BACKUP ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!!!

 

Γι'αυτό το πράγμα έχω απορία, όταν πρωτοδιάβαζα για το jailbreak είχα διαβάσει μια τέτοια προειδοποίηση για τον backup manager (τον manager που ερχόταν με το original ps jailbreak). Εγώ όταν έβγαλα τον αγαπημένο μου GAIA για να βάλω τον πιο καινούριο δεν μου τα πείραξε. Ο open και ο backup να είναι οι σκανδαλιάρηδες που κάνουν τέτοιες ζημιές ή τον έχετε βγάλει τον open χωρίς τέτοια προβλήματα; (είναι και 2 open μετά, ένας του wuepe από το elotrolado και ο άλλος του moh.sakhaii που είναι στo ps3-hacks, χαμός)

 

Όπως είπε και ο Xristaras12 τα games δεν σβήνονται τόσο απλά.Ο multiman δεν μπορεί να δει τα παιχνίδια επειδή διαβάζει ένα συγκεκριμένο όνομα φακέλου.Δεν ξέρω αν μπορείς να αλλάξεις το path και να τον βάλεις να βλέπει τον άλλο φάκελο με τα games που έχεις.Δεν χάνονται τόσο εύκολα τα games μην ανησυχείς.

 

Ο multiMAN κοιτάζει σε αρκετά paths και όχι σε ένα:

 

 

# >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Directory / Folder Options <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

# ========================================================================================

 

# Option: Game Backup Folders

hdd_dir=/dev_hdd0/GAMES

usb_dir=GAMES

 

# Option: Look for Game Backups recursively in this folders

# Hint: leave blank for USB (usb_home) root (/) folder

# Main search folders:

hdd_home=/dev_hdd0/GAMES

usb_home=/GAMES

 

# Secondary search folders:

hdd_home2=/dev_hdd0/GAMEZ

hdd_home3=/dev_hdd0/game/OMAN46756/GAMEZ

hdd_home4=/dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ

hdd_home5=/dev_hdd0/BDRIPS

usb_home2=/GAMEZ

 

 

 

Read more: http://www.ps3news.com/forums/ps3-hacks/avchd-game-file-manager-mod-obm-dean-114315.html#ixzz1DULeTD9y

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Αν πάω να αγοράσω αυριο ps3 θα έχει το 3.55 ή όχι? Μπορώ να το τσεκάρω από το κουτί?

Οι τελευταίες παρτίδες έχουν το 3.50,επομένως είσαι εντάξει.Μετά ακολουθείς τη γνωστή διαδικασία(cfw3.55)και είσαι έτοιμος.Στο κουτί δεν αναγράφεται το fw αλλά όπως σου είπα είσαι Ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...