Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα παρακάτω παιχνίδια παίζουν με CFW 3.55 και αν ναι σε εσωτερικό η εξωτερικό δίσκο???

 

1) BATMAN ARKHAM ASYLUM

2) RED DEAD REDEMPTION UNDEAD NIGHTMARE

3) SPIDERMAN SHATTERRED DIMENSIONS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει Red Dead Redemption παιζει μια χαρα απο εσωτερικο δισκο. Αν ξερει κανεις τροπο να παιξει απο εξωτερικο ας μιλησει...

Τα υπολοιπα που λες δεν τα εχω δοκιμασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για βοηθηστε λιγο ρε παιδια εχω multiMAN 1.15.03 αλλα δεν μπορω να το παιξω gt5 απο τον εσωτερικο σκληρο βγαζει μαυρη οθονη τι πρεπει να κανω αν γινεται βεβαια

εμενα πεζει μια χαρα με multiman 1,15,3 σε waninkoko v2

1) πρεπει να εχεις το original eboot οχι αυτο για την 3,41 !!

2)σβησε οτι εχεις απο game instal και saves !!

3)πρωτα περνα το update 1,05 απο εδω!! http://store.brewology.com/updates.php?letters=efgh

4)κατεβασε το σωστο για την εκδοση gt5 που εχεις!!! και καντο ινσταλ

5)τωρα περνα το game στον internal δισκο με το σωστο eboot!!!!! και καλο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν γνωριζω την διαδικασια τι κανεις με eboot κ.α εγω μονο αντιγραφω με καποιον manager στον εσωτερικο και τιποτα αλλο με rogero παιζει το gt5 δεν παιζει το prince of persia the forgotten sands με κανενα manager

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν γνωριζω την διαδικασια τι κανεις με eboot κ.α εγω μονο αντιγραφω με καποιον manager στον εσωτερικο και τιποτα αλλο με rogero παιζει το gt5 δεν παιζει το prince of persia the forgotten sands με κανενα manager

Προς το παρον δεν χρειαζεται modified EBOOT για να τρεξει καποιο μπακαπ σε CFW3.55

 

Το GT5 τρεχει κανονικα με MULTIMAN απο εσωτερικο και με update

 

Τα παρακατω τρεχουν απο εξωτερικο σκληρο ΦΑΤ32 με πατημενο select+X στον MULTIMAN και μετα την εξοδο στο ΧΜΒ επιλογη απο το εικονιδιο ενος ΟΠΟΙΗΔΟΥΠΟΤΕ ΓΝΗΣΙΟΥ DVD στο BDROM (απο εσωτερικο σκληρο βγαζουν black screen)

Apache Air Assault

Tombraider Underworld

POP The forgotten Sands

Lord Of the Rings

Harsbro Family Night

 

Γενικα αν ενα μπακαπ δεν τρεχει σε εσωτερικο σκληρο και δινει black screen

Το περναμε σε εξωτερικο και το τρεχουμε απο MULTIMAN με SELECT+X

Δεν ξερω αν τρεχουν ολα ετσι, αλλα ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ετσι τρεχουν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kmeaw 3.55 εχω αλλα τιποτα δυο φορες το περασα

Δίσκο βάζεις μέσα για να το τρέξεις; Το τρέχεις από τον εσωτερικό;(μόνο από εσωτερικό τρέχει)Αν ναι,τότε ίσως έχεις κάποιο αρχείο από 3.41.Πρέπει να βάλεις το eboot και param.sfo ξανα τα original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα εξωτερικο σκληρο 250gb κ οταν τον κανω format σε fat32 για να τον "δει" το ps3 μου τον δειχνει σε χωριτικοτητα 32gb?τι να κανω?δλδ θα μπορω να εκμεταλλευτω ουσιαστικα μονο τα 32 απο τα 250 gb του δισκου???τι αλλες λυσεις εχω αφου το multiman δουλευει καλυτερα απο εξωτερικους σκληρους απο'τι εχω καταλαβει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα εξωτερικο σκληρο 250gb κ οταν τον κανω format σε fat32 για να τον "δει" το ps3 μου τον δειχνει σε χωριτικοτητα 32gb?τι να κανω?δλδ θα μπορω να εκμεταλλευτω ουσιαστικα μονο τα 32 απο τα 250 gb του δισκου???τι αλλες λυσεις εχω αφου το multiman δουλευει καλυτερα απο εξωτερικους σκληρους απο'τι εχω καταλαβει???

 

Δοκίμασε να κάνεις το format με το Easus Partition Master, είναι free και δοκιμασμένο.

 

ο manager δουλεύει και έσω k έξω , δεν έχει καμια σχέση.

 

Ο multiMAN 1.15.00 και πέρα έχει το κολπάκι του select+X για τα δύστροπα backups και αυτό δουλεύει μόνο από εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...