Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω ενα ps3, αγορασα το ελληνικο παιχνιδι buzz, πηγα να το τρεξω, και μου ζηταει αναγκαστηκα εγκατασταση την 3.42 version στην κονσολα μου, αυτο δεν μπορει να γινει, γιατι εχω αγορασει το jailbreak που παιζει μονο με την 3.41, διαβασα σε καποια φορουμ καποιες λυσεις της οποιες δεν μπορεσα να εφαρμοσω, μπορεις καποιος να με βοηθησει, τι κανω ωστε να γυρισω το παιχνιδι σε 3.41 version ?

 

ευχαριστω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καλησπερα εχω ενα πσ3 με το 3.56 ειναι απηραχτο. επειδι ειμαι λιγο ασχετος και επειδι το thread εχει φτασει σχεδον τισ 300 σελιδες μπορει καποιος να μου απαντισει σε μερικες ερωτισεις ?

 

1.γινεται jailbreak στην εκδοση 3.56?

2.αν ναι πως να "σπασω" το 3 για να παιζει backup games?

3.χανω το online?

4. αγοραζω κατι π.χ.στικ ή μπορω να το κανω χωρις αγορα απλα με καποια files?

 

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα εχω ενα πσ3 με το 3.56 ειναι απηραχτο. επειδι ειμαι λιγο ασχετος και επειδι το thread εχει φτασει σχεδον τισ 300 σελιδες μπορει καποιος να μου απαντισει σε μερικες ερωτισεις ?

 

1.γινεται jailbreak στην εκδοση 3.56?

2.αν ναι πως να "σπασω" το 3 για να παιζει backup games?

3.χανω το online?

4. αγοραζω κατι π.χ.στικ ή μπορω να το κανω χωρις αγορα απλα με καποια files?

 

 

ευχαριστω!

Απ τη στιγμη που εισαι σε 3.56 ξεχνα οποιοδηποτε ειδος jailbreak

Δεν μπορεις προς στιγμην να κανεις τιποτα

Ουτε downgrade σε μικροτερη εκδοση firmware, ουτε υπαρχει custom firmware για 3.56

η μονη λυση που μπορεις να κανεις αν θες να εχεις jailbroken PS3 ειναι να αγορασεις καινουριο PS3 με firmware < 3.55 (sorry για το black humor) :confused:

 

Μπορει να μου εξηγησει κανεις τι λεει το description και που το βρισκω?

 

http://www.ps3news.com/ps3-jailbreak-game-compatibility-list/disgaea-3-usa-887.html

Οτι παιζει μονο απο εσωτερικο σκληρο σε firmware 3.41

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω ενα ps3, αγορασα το ελληνικο παιχνιδι buzz, πηγα να το τρεξω, και μου ζηταει αναγκαστηκα εγκατασταση την 3.42 version στην κονσολα μου, αυτο δεν μπορει να γινει, γιατι εχω αγορασει το jailbreak που παιζει μονο με την 3.41, διαβασα σε καποια φορουμ καποιες λυσεις της οποιες δεν μπορεσα να εφαρμοσω, μπορεις καποιος να με βοηθησει, τι κανω ωστε να γυρισω το παιχνιδι σε 3.41 version ?

 

ευχαριστω ..

 

το φλασακι jailbreak που εχεις ειναι το προβλημα το οποιο σου ειναι αχρειαστο,αφου εχει βγει το

official 3.55 Firmware .

γνωμη μου ειναι να αφησεις στην ακρη το jailbreak και να περασεις

official 3.55 Firmware,

επειτα το πατσακι του

και τελος εναν manager (regero manager)δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

ειναι τοσο απλο. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο θα παω να αγορασω το ps3 απο τον γερμανο με 249ευρω αυτο που θελω να μαθω ειναι αν υπαρχει πιθανοτητα το ps 3 να εχει εκδοση firmware 3. 56 γιατι απο τι γνωριζω δεν θα γινετε να κανω downgrade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο θα παω να αγορασω το ps3 απο τον γερμανο με 249ευρω αυτο που θελω να μαθω ειναι αν υπαρχει πιθανοτητα το ps 3 να εχει εκδοση firmware 3. 56 γιατι απο τι γνωριζω δεν θα γινετε να κανω downgrade

Πολυ χλωμο να εχει 3.56

Εκτος και αν δεν ειναι σφραγισμενο !!!!!!

Σιγα μην προλαβαν να ξεστοκαρουν τα παλια και να πηραν καινουρια με 3.56

Το δικο μου ΔΕΚ 2010 και ειχε μεσα 3.40 οταν ηδη ειχε κυκλοφορησει 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τα ψάχνω άμα τα βρείς στείλε μου και εμένα.

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα στην παρέα,

 

μιά μικρή ερωτησούλα...βρήκα επιτέλους και κατέβασα το buzz, και το έχω στο USB μου(BCES00831/κλπ).

Τωρα; Έχω έτοιμο το PS3(ps3break, openmanager) και δουλεύει για παιχνίδια που μεταφέρω από original DVD.

Από USB πως γίνεται;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα,

 

μιά μικρή ερωτησούλα...βρήκα επιτέλους και κατέβασα το buzz, και το έχω στο USB μου(BCES00831/κλπ).

Τωρα; Έχω έτοιμο το PS3(ps3break, openmanager) και δουλεύει για παιχνίδια που μεταφέρω από original DVD.

Από USB πως γίνεται;

 

Ευχαριστώ

Κανεις το usb hdd φορματ fat32.Φτιαχνεις ενα φακελο GAMEZ.Εκει μεσα βαζεις το φακελο με τα παιχνιδι.Πχ BCES00831.

Ανοιγεις το manager και λογικα θα σου δει τον usb hdd με το παιχνιδι.Εαν το παιχνιδι ειναι συμβατο με το να τρεχει απο εξωτερικο δισκο πατας launch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω 40gb εσωτερικό και σκέφτομαι να τον αλλάξω έχω δυο ερωτήσεις...

 

1)Με το που βάλω τον νέο σκληρό πιο firmware περνάει το playstation πριν κάνω restore γιατί έχω το custom 3.55 και όπως καταλαβαίνετε δεν θέλω να περαστεί το 3.56

2)Tα Throphys που έχω περνάνε στο back up ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα.

Θέλω να μεταφέρω ένα παιχνίδι από τον εσωτερικό σκληρό του PS3 (που κοντεύει να γεμίσει) σε έναν εξωτερικό για να κρατήσω backup και να μη χρειάζεται να το ξανακάνω rip από το bluray. Αυτό έχει πιθανώς και αρχεία μεγαλύτερα από 4GB που δεν είναι συμβατά με fat32. Ένας δίσκος NTFS πάλι, δεν αναγνωρίζεται από το PS3. Υπάρχει λύση μέσω κάποιου manager? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσω του Backup manager, και ενω εισαι πανω στο επιμαχο game, πατα κυκλο και ο manager

θα κανει το game copy στον εξωτερικο (FAT32).

 

Αν το παιχνιδι εχει αρχεια μεγαλυτερα των 4γβ ο manager θα τα κανει split, αλλα το

game δε θα παιζει, για να τα παιξει κανεις το αντιστροφο, δλδ τα ξανακανεις μεσα απο τον

manager copy στον εσωτερικο. Τα μεγαλα αρχεια θα τα κανει join και το

παιχνιδι θα παιζει παλι. Με αυτο το τροπο απελευθερωνεις χωρο στον εσωτερικο σου

και κρατας τα games στον εξωτερικο για μελλοντικη χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...