Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδες θυμιστε μου τι ψαχνω για να μεταφερω παιχνιδια απο το pc στον εσωτερικο του ps3

 

εχω multiman 1503 στο ps3

 

Δες αυτό, είναι από άλλο φόρουμ αλλά στα έχει όλα έτοιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χρησιμοποιω το simple ps3 proxy παιχνιδια παιζουν ονλαιν?

 

επισης απο το cfw 3.55 kmeaw μπορουμε να αναβθμισουμε σε ofw 3.55 ή να παμε σε 3.41(ειτε ofw ειτε cfw)? ή πρεπει να παμε οπωσδηποτε σε 3.55?

 

btw πολυ σφιχτες οι βιδες του εσωτερικου σκληρου του ps3, μου εφυγε ο πατος για να τον αντικαταστησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης απο το cfw 3.55 kmeaw μπορουμε να αναβθμισουμε σε ofw 3.55 ή να παμε σε 3.41(ειτε ofw ειτε cfw)? ή πρεπει να παμε οπωσδηποτε σε 3.55?

 

Μπορείς να πας σε ofw 3.55 σίγουρα, νομίζω από το recovery menu.

 

Βγήκε και downgrade 3.55 -> 3.41 αλλά δεν ξέρω τίποτα γι'αυτό, προσοχή διάβασε να δεις πόσο safe είναι αν αποφασίσεις να κάνεις κάτι τέτοιο.

 

Ένα link.

 

btw πολυ σφιχτες οι βιδες του εσωτερικου σκληρου του ps3, μου εφυγε ο πατος για να τον αντικαταστησω...

 

Έτσι έχω διαβάσει, σε μερικούς λέει σπάσανε αυτές οι μπλε βιδούλες!

 

Άσχετο, θέλετε το ps3 σας να έχει ένα mini-me? Η λύση είναι αυτή η θήκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

digaea 3 kai multiman 1503 δεν παιζει...

ξερει κανεις το γιατι?

 

δλδ

παταω να παιξει

δειχνει οτι φορτωνει

βγαζει μια μαυρη οθονη

και μου εμφανιζει το μενου του ps3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα την 3.56 απο αυτο το site Link , εκανα recovery αλλα παλι μου εβγαλε τα ιδια,ευχαριστω παντως!

 

Κατεβασα την 3.56 απο αυτο το site Link , εκανα recovery αλλα παλι μου εβγαλε τα ιδια,ευχαριστω παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

digaea 3 kai multiman 1503 δεν παιζει...

ξερει κανεις το γιατι?

 

δλδ

παταω να παιξει

δειχνει οτι φορτωνει

βγαζει μια μαυρη οθονη

και μου εμφανιζει το μενου του ps3...

μηπως θελει δισκακι μεσα . το δοκιμασες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ok, το συγκεκριμένο κόλπο του multiMAN είναι μόνο για εξωτερικό αν δεν κάνω λάθος.

 

 

 

Σαν τη δεύτερη δεν έχω δει κάτι αλλά σαν την πρώτη (οριζόντιο scroll) έχει o multi, αλλάζεις views με L1, ή μήπως με L2; Ένα από τα δύο, δεν θυμάμαι!

 

Ναι το ξερω το χω τσεκαρει, το δευτερο ειναι ομως που εντυπωσιαζει. Αφου επιλεξεις απο το scroll game στο δειχνει. Μακαρι να το χε και ο Multi. Ειναι το πιο εντυπωσιακο GUI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα την 3.56 απο αυτο το site Link , εκανα recovery αλλα παλι μου εβγαλε τα ιδια,ευχαριστω παντως!

 

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αμα αλλαξεις σκληρο στο ps3 τοτε ο παλιος δεν μπορει να ξαναχρησιμοποιηθει. Πρεπει να ξαναγινει φορματ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια μεγαλη βοηθεια

εχω 80αρι δισκο σε ps3,εχω περασει 2 παιχνιδια γνησια γυρο στα 20 γιγα μεσα στο σκληρο του ps3,

θελω να περασω και ενα τριτο και δεν με αφηνει,αφου μου λεει δεν εχω αρκετο ελευθερο χωρο.

πως γινεται αυτο?

μπορει καποιος να μου πει τουλαχιστον πως μπορω να περασω γνησιο παιχνιδι σε εναν εξωτερικο δισκο?

ευχαριστω :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να εχει απαντηθει αλλα υπαρχει τροπος να παιξεις pes online με cfw 3.55 ? με το simple proxy οποτε φορτωνω το προ με κανει sign out

Για να ξεκαθαριζονται ορισμενα μικρα θεματακια

PES online δοκιμασα προ 5 λεπτων με το εξης κολπο

1)Πάτε στο Network.

2)Connection settings

3)Επιλέξτε custom

4)Πηγαίνετε στο DNS Settings

5)Βάλτε Primary και Secondary IP Settings 67.202.81.137

6)Σώστε τα settings σας

7)Κάντε Sign in στο PSN και καλό σας παιχνίδι

 

Ουτε simple proxy ουτε τιποτε αλλο χρειαζεται!!!!

 

 

Εαν και εφοσον ειμαστε σε οποιοδηποτε CFW3.55

Για να βαλουμε αλλο firmware βαζουμε οπωσδηποτε μεσω recovery mode το OFW3.55 πρωτα

Μετα υπο προυποθεσεις μπορουμε να κανουμε downgrade σε OFW3.41 (και μετα jb με την κλασικη μεθοδο του dongle) και χωρις προυποθεσεις ΟΛΑ τα PS3 σε OFW3.56

Εαν γινει OFW διαφορετικης version απο αυτη που εχουμε απευθειας ενω ειμαστε σε CFW ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ BRICK

Σε 3.41 για να παμε γινεται με το ps3break απο OFW3.55 με την μεθοδο που περιγραφει εδω

http://ps3break.com/news/55.html

ΑΡΚΕΙ ΤΟ PS3 ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΜΙΣΙΟ OFW3.50 η OFW3.55 κατα την αγορα του. Δηλαδη αν αγοραστηκε με firmware < 3.50 γινεται downgrade. Σε αντιθετη περιπτωση brickarei (δοκιμασμενο σε slim PS3 που αγοραστηκε με 3.40 και εγινε update σε 3.55)

Επισης ορισμενα μοντελα ΦΑΤ PS3 τα οποια ειχανε NAND256 (Aυγ2006 - Οκτ 2007) ενδεχεται να χασουν το BD playback κατα το downgrade. περισσοτερες λεπτομερειες εδω

http://psx-scene.com/forums/f118/list-consoles-lose-blu-ray-movies-after-downgrade-73430/

Kαπου ομως μετα αναφερεται οτι υπαρχει κολπο να επανελθει το playback (δεν γνωριζω λεπτομερειες γι αυτο)

http://psx-scene.com/forums/f6/working-way-restore-your-blu-ray-playback-now-easy-use-php-script-73780/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαριζονται ορισμενα μικρα θεματακια

PES online δοκιμασα προ 5 λεπτων με το εξης κολπο

1)Πάτε στο Network.

2)Connection settings

3)Επιλέξτε custom

4)Πηγαίνετε στο DNS Settings

5)Βάλτε Primary και Secondary IP Settings 67.202.81.137

6)Σώστε τα settings σας

7)Κάντε Sign in στο PSN και καλό σας παιχνίδι

 

Ουτε simple proxy ουτε τιποτε αλλο χρειαζεται!!!!

Αν χρησιμοποιήσετε τον παραπάνω τρόπο να έχετε υπόψην σας ότι τα δεδομένα σας περνάνε σε τρίτους οι οποίοι μπορούν να υποκλέψουν τους κωδικούς σας ή ακόμα και στοιχεία των πιστωτικών σας καρτών. Μόνο με το proxy είστε ασφαλείς 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οκ έβαλα την custom 3.55 και τον τελευταιο multiman

 

Για πείτε ποια Ip βάζω στο pc για να δει το play3 γιατι το ξέχασα!!! Ο Multiman έχει ftp πρόγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου εξηγησει κανεις τι λεει το description και που το βρισκω?

 

http://www.ps3news.com/ps3-jailbreak-game-compatibility-list/disgaea-3-usa-887.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...