Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο multiman, σε αφηνει να ορισεις path για τα αποθηκευμενα παιχνιδια στον εσωτερικο, ωστε να μπορεσω να βλεπω οτι εχω εγκαταστησει με Rogero?

Πρεπει να κανεις edit το ini αρχειο για φακελους αλλους απο GAMES η GAMEZ, και βλεπει οτι θες και οπου θες

Παντως εγω που δοκιμασα πειραματικα φακελο GAMES μαζι με GAMEZ εβλεπε και τους 2 χωρις να πειραξω τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να κανεις edit το ini αρχειο για φακελους αλλους απο GAMES η GAMEZ, και βλεπει οτι θες και οπου θες

Παντως εγω που δοκιμασα πειραματικα φακελο GAMES μαζι με GAMEZ εβλεπε και τους 2 χωρις να πειραξω τιποτα

 

Thx, τον εγκατεστησε και τελικα τα βλεπει χωρις να κανω καμμια αλλαγη. Βεβαια δεν πιστευω αυτο να σημαινει πως ανα παεω να διαγραψω τον Manager, να μου σβησει οτι παιχνιδι εχω προηγουμενω εγκαταστησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx, τον εγκατεστησε και τελικα τα βλεπει χωρις να κανω καμμια αλλαγη. Βεβαια δεν πιστευω αυτο να σημαινει πως ανα παεω να διαγραψω τον Manager, να μου σβησει οτι παιχνιδι εχω προηγουμενω εγκαταστησει?

Σε καμια περιπτωση δεν σβηνεται τιποτα!!!

Δεν υπαρχει λογος να σβησεις τον MULTIMAN αυτη την στιγμη

Ειναι ο καλυτερος και πιο συμβατος μανατζερ απ ολους,

εχει το πιο γρηγορο φτπ απο οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει

Τρεχει οτι δεν τρεχουν αλλοι ειδικα με το κολπο select + X

οποτε γιατι να τον σβησεις?

 

παιδια που μπορω να ψαχνω για modified eboot.bin αρχεία??υπαρχει κανενα site???

http://psx-scene.com/forums/f187/eboot-bin-repository-74327/

http://www.ps3iso.com/showthread.php?t=45293&highlight=original+eboot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμια περιπτωση δεν σβηνεται τιποτα!!!

Δεν υπαρχει λογος να σβησεις τον MULTIMAN αυτη την στιγμη

Ειναι ο καλυτερος και πιο συμβατος μανατζερ απ ολους,

εχει το πιο γρηγορο φτπ απο οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει

Τρεχει οτι δεν τρεχουν αλλοι ειδικα με το κολπο select + X

οποτε γιατι να τον σβησεις?

 

 

http://psx-scene.com/forums/f187/eboot-bin-repository-74327/

http://www.ps3iso.com/showthread.php?t=45293&highlight=original+eboot

 

Το select+x τι κανει ακριβως? Το δοκιμασα με το 3D Dot Heroes αλλα και παλι δεν τρεχει απο εσωτερικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εξωτερικο τρεχει και απο Rogero, απλως το συγκεκριμενο θα το θελα κα ιστον εσωτερικο που δειχνει να μην εχει συμβατοτητα.

 

Η επιλογη Patch, Που εχουν οι manager τι κανει ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μεινει απο την 3.41 jb

Πατσαρε τα αρχεια PARAM.SFO για να τρεχουν τα μπακαπ σε 3.41 απο 3.50 η 3.55 που ηθελαν

η περναγες το παιχνιδι μεσω patch mode (βλεπε GT5) για να τρεξει σε 3.41 jb

Δεν εχω δει καπου να χρειαζεται σε CFW3.55 οποτε προς το παρον καθισταται αχρηστη

Πιθανοτατα οταν αρχισουν να κυκλοφορουν τα νεα παιχνδια που θελουν 3.56 και ανω να χρειαστει και παλι για να τα τρεχουμε σε 3.55!!!

Οσονουπω........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μεινει απο την 3.41 jb

Πατσαρε τα αρχεια PARAM.SFO για να τρεχουν τα μπακαπ σε 3.41 απο 3.50 η 3.55 που ηθελαν

η περναγες το παιχνιδι μεσω patch mode (βλεπε GT5) για να τρεξει σε 3.41 jb

Δεν εχω δει καπου να χρειαζεται σε CFW3.55 οποτε προς το παρον καθισταται αχρηστη

Πιθανοτατα οταν αρχισουν να κυκλοφορουν τα νεα παιχνδια που θελουν 3.56 και ανω να χρειαστει και παλι για να τα τρεχουμε σε 3.55!!!

Οσονουπω........

 

Ok, se eyxaristv, μου λυθηκε αυτη η σημαντικη απορια που την ειχα απο καιρο. Παρεπιπτωντος υπαρχει τροπος να φαινεται το cover art του multiman σαν αυτο του flex manager που δειχνει πολυ πιο ωραιο? Η δευτερη εικονα μαεσει πολυ.

 

flexmanager1.jpg

 

flexmanager2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,ελπιζω και ευχομαι να διαβασετε μεχρι το τελος αυτην την βαρετη ιστορια:

Ο σκληρος μου δισκος στο ps3 ειχε φουλαρει και αναγκαστηκα να αγορασω καινουριο.Στον παλιο σκληρο ειχα την 3.55 kmeaw.Στον καινουριο σκληρο επειδη επρεπε να κανω update τα παιχνιδια που εχω εβαλα την 3.56 (αυθεντικη).Επειδη ξεχασα να βαλω καποια save (μεσω του usb) απο τον παλιο στον καινουριο σκληρο ξαναεβαλα τον παλιο για να παρω τα save (μεχρι εδω καλα).ΟΜΩΣ μολις ανοιγω το ps3 με τον παλιο σκληρο μου λεει:The system software cannot be run correctly. Press the PS button to try to restart the system.

If the system cannot be restarted, you must reinstall the system software. Connect storage media that contains update data of version 3.56 or later, and then press the START and SELECT buttons at the same time.

For information on how to obtain update data, refer to the SCE web site for your region

Εγω προσπαθω να το κανω restart αλλα μου βγαζει παλι το ιδιο,τοτε παταω START and SELECT,λεει: Checking...Please wait. Και μετα μου λεει:The data is corrupted. (8002F2C5)

Εγω στην αρχη πιστευα οτι μου το ελεγε αυτο επειδη στο usb που εβαζα ειχα 3.55 (kmeaw) και οχι 3.56.Τοτε κατεβασα απο αυτο το siteLink την 3.56 (αυθεντικη),την εβαλα στο ps3 (μεσω usb),αλλα παλι μου λεει:The data is corrupted. (8002F2C5) και δεν μπορω να μπω στον παλιο σκληρο για να παρω τα save που χρειαζομαι...

ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASE!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εξωτερικο τρεχει και απο Rogero, απλως το συγκεκριμενο θα το θελα κα ιστον εσωτερικο που δειχνει να μην εχει συμβατοτητα.

 

Α ok, το συγκεκριμένο κόλπο του multiMAN είναι μόνο για εξωτερικό αν δεν κάνω λάθος.

 

Ok, se eyxaristv, μου λυθηκε αυτη η σημαντικη απορια που την ειχα απο καιρο. Παρεπιπτωντος υπαρχει τροπος να φαινεται το cover art του multiman σαν αυτο του flex manager που δειχνει πολυ πιο ωραιο? Η δευτερη εικονα μαεσει πολυ.

 

Σαν τη δεύτερη δεν έχω δει κάτι αλλά σαν την πρώτη (οριζόντιο scroll) έχει o multi, αλλάζεις views με L1, ή μήπως με L2; Ένα από τα δύο, δεν θυμάμαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,ελπιζω και ευχομαι να διαβασετε μεχρι το τελος αυτην την βαρετη ιστορια:

Ο σκληρος μου δισκος στο ps3 ειχε φουλαρει και αναγκαστηκα να αγορασω καινουριο.Στον παλιο σκληρο ειχα την 3.55 kmeaw.Στον καινουριο σκληρο επειδη επρεπε να κανω update τα παιχνιδια που εχω εβαλα την 3.56 (αυθεντικη).Επειδη ξεχασα να βαλω καποια save (μεσω του usb) απο τον παλιο στον καινουριο σκληρο ξαναεβαλα τον παλιο για να παρω τα save (μεχρι εδω καλα).ΟΜΩΣ μολις ανοιγω το ps3 με τον παλιο σκληρο μου λεει:The system software cannot be run correctly. Press the PS button to try to restart the system.

If the system cannot be restarted, you must reinstall the system software. Connect storage media that contains update data of version 3.56 or later, and then press the START and SELECT buttons at the same time.

For information on how to obtain update data, refer to the SCE web site for your region

Εγω προσπαθω να το κανω restart αλλα μου βγαζει παλι το ιδιο,τοτε παταω START and SELECT,λεει: Checking...Please wait. Και μετα μου λεει:The data is corrupted. (8002F2C5)

Εγω στην αρχη πιστευα οτι μου το ελεγε αυτο επειδη στο usb που εβαζα ειχα 3.55 (kmeaw) και οχι 3.56.Τοτε κατεβασα απο αυτο το siteLink την 3.56 (αυθεντικη),την εβαλα στο ps3 (μεσω usb),αλλα παλι μου λεει:The data is corrupted. (8002F2C5) και δεν μπορω να μπω στον παλιο σκληρο για να παρω τα save που χρειαζομαι...

ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASE!!!!

 

Καταρχας οταν εισαι σε 3.56 ξεχνα το KMEAW3.55

Δεν υπαρχει γυρισμος

Δευτερον και βασικο απο οτι ειδα στο λινκ (που δεν ανοιγει) αναφερεται US

Δεν ξερω αν αυτο εχει να κανει με regions αλλα εχω την εντυπωση πως η US εκδοση 3.56 δεν κανει για ευρωπαικα PS3(αν ειναι αυτο ας το διορθωσει καποιος που ξερει)

Πηγαινε στο gr support PS3

Κατεβασε απο κει την 3.56

Συνδεσε τον παλιο σκληρο επανω

Μπες σε recovery mode

Και βαλε το 3.56 με τον παλιο σκληρο συνδεδεμενο. ισως ετσι καταφερεις και παρεις τα saves σε usb stick

ειναι το μονο που μπορω να σκεφτω !!!!

Μη προσπαθησεις επ ουδενι ξανα για 3.55 γιατι θα το τουβλιασεις

 

Πως μπαινουμε σε recovery mode

1)Κλείστε το PS3 σας

2)Κρατήστε πατημένο το πλήκτρο On/Off μέχρι να ακούσετε 3 beep και η κονσόλα θα ξανακλείσει.

3)Κρατήστε πάλι πατημένο το πλήκτρο On μέχρι να ακούσετε 3 beep, το 3ο θα ακουστεί κάπως διπλό και αφήστε γρήγορα το πλήκτρο On και θα μπεί στο recovery menu.

4)Συνδεστε το joystic control me usb καλωδιο, επιλέξτε system update και προχωρήστε στην αναβάθμιση.

http://www.youtube.com/watch?v=_2YnGGUOJks&feature=player_embedded

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...