Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας επειδη τελευταια ψηνομαι για ps3 εχς μαθει οτι υπαρχει ενα stickaki με το οποιο μπορεις να παιζεις παιχνιδια.Αυτο ειναι συμβατο με ολα τα firmwares; κ πως μπορω να το ξερω;Επίσης αξιζει να παρω μεταχειρισμενο που το βρηκα με 180 ευρω η καινουργιο;Εχει και το ps3 οπως το xbox προβλημα υπερθερμανσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχεις ενημερωθει πληρως...

Πλεον υπαρχει custom firmware που υποστηριζει το ιδιο χωρις στικακια κλπ

το στικακι ειναι συμβατο με 3.41 εκδοση μονο.

Προσωπικη μου αποψη μεταχειρισμενο μονο απο φιλο η συγγενη,δεν ξερεις τι ζορια μπορει να ειχει υποστει η κονσολα.Στα καινουρια ps3 slim(οσα εχουν βγει δλδ)δεν εχει ακουστει κατι για YLOD

μονο τα πρωτα 60αρια ειχαν τετοιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις custom firmware και βάλεις original παιχνίδι σε μπορείς να παίξεις online άφοβα χωρίς κίνδυνο μπαναρίσματος;

 

οπότε να έχεις απλά τα backup απλά για "ιδιωτική" χρήση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες, δε καταλαβαίνω γιατί κολλάτε με το online? custom firmware και online δε γίνεται...μονο τις πρώτες μέρες..μετά πάπαλα...

τα updates στα games γίνονται κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

custom firmware και online δε γίνεται...μονο τις πρώτες μέρες..μετά πάπαλα...

Δεν είμαι σίγουρος αν απαντάς ακριβώς στην ερώτηση μου.

 

Σε περίπτωση δηλαδή που βάλω να παίξω original game σε blu-ray disk online έχοντας περασμένο custom firmware γίνεται ban στην κονσόλα;

 

Ζητώ συγνώμη αν δεν έχω καταλάβει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη στιγμη υπαρχει proxy hack και μπαινεις Online,σε λιγο δεν θα μπορει να γινεται ουτε αυτο μολις το ανακαλυψουν

για το μπαν δεν στο εγγυαται κανενας.Ο καθενας κανει τις επιλογες του,ζυγιζει τι θελει και πραττει.

Κ εγω ημουν φαν του online(psn,shift online κ.α)αλλα τα αφησα μπας και παιξω κανενα παιχνιδακι να αξιποιησω τα 300 ευρα τοτε της κονσολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω το ps3 και εχω τις εξης αποριες σχετικα μετα copy games καταρχας θα το κανω με το 3.55 firmvare λοιπον περναω το firmvare 3.55 στο ps3 μετα περναω το jailbreak του geo hot και στη συνεσχεια το ftpserver-12.pkg και στο τελος περναω το buckup manager μεχρι στιγμης τα λεω καλα? αφου κανω ολα αυτα κατεβαζω οτι παιχνιδι θελω και το βαζω στο ps3 στο δισκο του η σε καποιο usb και τα παιζει? τα αρχεια των παιχνιδιων πρεπει να ειναι σε μορφη iso? παρακαλω να μου απαντησει καποιος σε αυτες τις ερωτησεις για να δω αν θα αγορασω το ps3 να πω οτι εχω xbox 360

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω το ps3 και εχω τις εξης αποριες σχετικα μετα copy games καταρχας θα το κανω με το 3.55 firmvare λοιπον περναω 1. το firmvare 3.55 στο ps3 μετα 2. περναω το jailbreak του geo hot και στη 3.συνεσχεια το ftpserver-12.pkg και στο τελος 4. περναω το buckup manager μεχρι στιγμης τα λεω καλα? 5. αφου κανω ολα αυτα κατεβαζω οτι παιχνιδι θελω και το βαζω στο ps3 στο δισκο του η σε καποιο usb και τα παιζει? 6. τα αρχεια των παιχνιδιων πρεπει να ειναι σε μορφη iso? παρακαλω να μου απαντησει καποιος σε αυτες τις ερωτησεις για να δω αν θα αγορασω το ps3 να πω οτι εχω xbox 360

1: Σωστο

2: Λαθος. Δεν κατεβαζεις Geohot CFW3.55 (δεν τρεχει backups και δεν υποστηριζει managers), κατεβαζεις KMEAW CFW3.55 (googlare to)

3. Λαθος. Δεν χρειαζεσαι κανεναν ftp server. Ο MULTIMAN 1.15.02 εχει ενσωματωμενο ftp μεσα ο οποιος ειναι ο πιο γρηγορος και σταθερος που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης. Επισης κανει resume download σε περιπτωση απωλειας συνδεσης. Επισης χρειαζεσαι εναν ftp client στον υπoλογιστη σου για να συνδεθεις μεσω αυτου να περνας τα backups στον εσωτερικο σκληρο του PS3

4. Περνας τον MULTIMAN 1.15.02 (googlare to)

6. Τα αρχεια των παιχνιδιων δεν ειναι σε μορφη ISO. Ειναι μεσα σε φακελους της μορφης BCES00569 η BLES00XXX ktlp (δεν εχει σημασια βασικα το ονομα του φακελου αρκει να περιεχονται μεσα τα καταλληλα αρχεια). Οταν περνας ενα παιχνιδι περνας τον φακελο ολοκληρο στον φακελο GAMEZ του σκληρου του PS3 η του εξωτερικου σκληρου και μετα το βλεπει ο MULTIMAN και το τρεχεις μεσω αυτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1: Σωστο

2: Λαθος. Δεν κατεβαζεις Geohot CFW3.55 (δεν τρεχει backups και δεν υποστηριζει managers), κατεβαζεις KMEAW CFW3.55 (googlare to)

3. Λαθος. Δεν χρειαζεσαι κανεναν ftp server. Ο MULTIMAN 1.15.02 εχει ενσωματωμενο ftp μεσα ο οποιος ειναι ο πιο γρηγορος και σταθερος που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης. Επισης κανει resume download σε περιπτωση απωλειας συνδεσης. Επισης χρειαζεσαι εναν ftp client στον υπoλογιστη σου για να συνδεθεις μεσω αυτου να περνας τα backups στον εσωτερικο σκληρο του PS3

4. Περνας τον MULTIMAN 1.15.02 (googlare to)

6. Τα αρχεια των παιχνιδιων δεν ειναι σε μορφη ISO. Ειναι μεσα σε φακελους της μορφης BCES00569 η BLES00XXX ktlp (δεν εχει σημασια βασικα το ονομα του φακελου αρκει να περιεχονται μεσα τα καταλληλα αρχεια). Οταν περνας ενα παιχνιδι περνας τον φακελο ολοκληρο στον φακελο GAMEZ του σκληρου του PS3 η του εξωτερικου σκληρου και μετα το βλεπει ο MULTIMAN και το τρεχεις μεσω αυτου

 

Φίλε μου ερώτηση:

 

Με ftp θα πρέπει υποχρεωτικά σύνδεση pc-ps3 με ethernet?Η αρκεί και το wifi?Επίσης πολλά παιχνίδια είναι αρκετά πιο πάνω απο 4gb.Πως θα περάσουν στον σκληρό του ps3 που είναι fat?Έχω ακούσει κάτι για split αλλά μετά δεν θα γίνεται μπάχαλο στον σκληρό του ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και οδηγός στα ελληνικά για το πώς να περάσεις το 3.55 kmeaw custom firmware στο PS3 σου:

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362

επίσης οδηγός για το πως να συνδεθείς και πάλι με το Playstation Network χωρίς να χρειαστεί να κάνεις update σε 3.56 firmware:

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=127&t=15191

και τον παρακάτω οδηγό για να μάθετε πως να περνάτε παιχνίδια στον εσωτερικό δίσκο του Playstation 3 σας:

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=60&t=16314

 

όλα ωραία και τακτοποιημένα και κυρίως στα ελληνικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρέχει σε κανέναν το Battlefield.Bad.Company.2 και Call.of.Duty.4.Modern.Warfare.2 ;;;;εμένα μου βγάζει μαύρη οθόνη μετά το update..

Δοκιμασε το κολπο του ποστ 2806

http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking/page__view__findpost__p__3843862

Εξωτερικος σκληρος + MULTIMAN 1.15.02

SELECT + X --> εξοδος στο ΧΜΒ

Τρεχεις το παιχνιδι απο εικονιδιο ΒLUERAY με οποιοδηποτε γνησιο παιχνιδι μεσα στο drive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρέχει σε κανέναν το Battlefield.Bad.Company.2 και Call.of.Duty.4.Modern.Warfare.2 ;;;;εμένα μου βγάζει μαύρη οθόνη μετά το update..

 

Αν δεν κανω λαθος , σε προηγουμενες σελιδες καποιοι ανεφεραν πως παιζει με multiman 1.15.00

 

ok με προλαβαν :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...