Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα updates γινονται σωστα, τωρα που εχουν βγει νεες εκδοσεις firmware, Μεγαυλτερες του CFW? Ενας φιλος μου ειπε οτι εκανε στο Red Dead, και μετα του ζηταγε ο Μanager re-install, αλλα το παιχνιδι επαιζε παρολα αυτα! Ξερει κανεις τι παιζει με το θεμα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα μπορουσε καποιος να μου πει?:

εχω κατεβασει ενα παιχνιδι για PS3 και

θελω να το περασω στον σκληρο του PS3

για να παιξω.

μπορει καποιος να μου εξηγησει τη διαδικασια? :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βήμα ένα: το κατεβάζεις, από το ράφι

βήμα δύο: το πληρώνεις στο ταμείο

βήμα τρία: βγάζεις το πλαστικό περιτύλιγμα

βήμα τέσσερα: ανοίγεις το μηχάνημα

βήμα πέντε: βγάζεις το bluray από τη θήκη και θαυμάζεις την τεχνολογία που δεν έχουν αυτοί που αγόρασαν xbox

βήμα έξι: βάζεις το bluray στο μηχάνημα και γίνεται εγκατάσταση στον σκληρό δίσκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βήμα ένα: το κατεβάζεις, από το ράφι

βήμα δύο: το πληρώνεις στο ταμείο

βήμα τρία: βγάζεις το πλαστικό περιτύλιγμα

βήμα τέσσερα: ανοίγεις το μηχάνημα

βήμα πέντε: βγάζεις το bluray από τη θήκη και θαυμάζεις την τεχνολογία που δεν έχουν αυτοί που αγόρασαν xbox

βήμα έξι: βάζεις το bluray στο μηχάνημα και γίνεται εγκατάσταση στον σκληρό δίσκο

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βήμα ένα: το κατεβάζεις, από το ράφι

βήμα δύο: το πληρώνεις στο ταμείο

βήμα τρία: βγάζεις το πλαστικό περιτύλιγμα

βήμα τέσσερα: ανοίγεις το μηχάνημα

βήμα πέντε: βγάζεις το bluray από τη θήκη και θαυμάζεις την τεχνολογία που δεν έχουν αυτοί που αγόρασαν xbox

βήμα έξι: βάζεις το bluray στο μηχάνημα και γίνεται εγκατάσταση στον σκληρό δίσκο

 

το εχω κανει πολλες φορες αυτο .

αποτελεσμα εμεινα ταπι -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες sorry για την ενοχληση.Αν μπορει να με βοηθησει στελνοντας μου pm καποιος θα ημουν υποχρεος. αγορασα το ps3break v1.2 και παλευω να το εγκαταστησω. επειδη εχω την 3.50 προσπαθω για downgrade σε 3.41 γιατι μονο εκει δουλευει το jailbreak. Αλλα οταν το πρωτοβαζω δεν μου κλεινει αυτοματα το ps3 μετα το boot. το εκλεισα μονος μου αλλα δεν μου βγαζει στην οθονη το factory service. το πρασινο λαμπακι αναβοσβηνει στην αρχη αλλα μετα σταματαει και το ps3 μπαινει στο menu. Μηπως γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω. ευχαριστω εκ των προτερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ρε παιδια ποιο ειναι το πιο ασφαλης cfw ωστε να αποφυγουμε τυχον brick στο slim και να παιρνει back up manager για αποθηκευση παιχνιδιων στο σκληρο του ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ρε παιδια ποιο ειναι το πιο ασφαλης cfw ωστε να αποφυγουμε τυχον brick στο slim και να παιρνει back up manager για αποθηκευση παιχνιδιων στο σκληρο του ps3

Εχει λυθει προ πολλου αυτο το θεμα

KMEAW CFW3.55

Οχι μονο ασφαλεια αλλα και μεγαλη συμβατοτητα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mtzs, freezeαρίσματα σου κάνει το κεϊμιάου (kmeaw) ή όχι, όλα καλά;

Πλεον τιποτα απολυτως

ολα τρεχουν καλα

Ουτε σε παιχνιδια μεσα ουτε στο ΧΜΒ εχω διαπιστωσει κατι

Χρησιμοποιω σχεδον αποκλειστικα ΜULTIMAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως ξέρετε πως να κανω jailbreak στην 3.56,γιατί είμαι παντελώς άχρηστος σ'αυτά τα θέματα.

 

Παιδιά μήπως ξέρετε πως να κανω jailbreak στην 3.56,γιατί είμαι παντελώς άχρηστος σ'αυτά τα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...