Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πηρα thanks!

 

Κατι ασχετο. To red dead redemption τρεχει κανονικα απο εσωτερικο δισκο (kmeaw, gaia 2.06) αλλα τραβαει κολληματα.

Κολλησε το αλογο μεσα στην αμμο !! Ο παικτης χανεται και κατι τετοια κουλα.

Εχει κανεις αντιστοιχο προβλημα ;

 

Επισης το virtua tennis 3 μου βγαζει μαυρη οθονη. Το εψαξα κ βλεπω στα διαφορα site ειναι γενικο προβλημα, δεν παιζει με κανενα BM το συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά αυτό που λάβαμε παρά των εχόντων, (αν και το είχα ματα-λάβει if not mistaken) ποιο είναι ? το world? ή το μουσικό? ρωτάω ώστε να πάω το απόγευμα και να ΑΓΟΡΑΣΩ το άλλο+4buzzers να τελειώνει η υπόθεση... με τέτοιο κρύο ιδανικο σ/κ θα είναι...

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ QUIZ εχουμε λαβει, τρεχει και απο εσωτερικο σκληρο και με update!!!

 

Το μουσικο δεν ανυερισκεται προς το παρον

Βρηκες κανα φθηνο μουσικο κουιζ σε τιμη 30 ευρω μαζι με ασυρματα buzzers? Το πιο φθηνο το βρισκω μεσω τσιγκουνη στο ebw.gr 45. Για ασυρματα παντα buzzers μιλαμε

Παρηγγειλα τα ασυρματα σκετα απο το Public στα 29, αλλα τα ακυρωνω αν ειναι γιατι εχω βαλει παραλαβη απο καταστημα

Αν δεις κατι ειδοποιησε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το rdd όσο λίγο το έπαιξα την προΑΛΛΑ δεν μου ήβγαλε τσι προβλήματα που περιγράφφφς.

 

το vt3 είναι καημός μου (γιατί είμαι μαζόχα μιας και το top spin 3 είναι καλύτερο σαν tennis αλλά εγώ δεν θέλω simulation, ΟΥΔΕΠΟΠΟΤΕ .. τοσα προβλήματα αντιμετωπίσκομεν καθημερινώς... αν είναι να βλέπω το βράδυ νησιά (c-real) και να παίζω εξωμοιωτές αληθείας...) ) ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ -ΥΕΤ, βεβαίως βεβαίως-. που θα πάει όμως...

 

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ QUIZ εχουμε λαβει, τρεχει και απο εσωτερικο σκληρο και με update!!!

 

χμ, αυτό το "τσιγκλιστοκό" με update!!! τι εννοάει ? κατεβάζει κι άλλες ερωτήξεις ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα thanks!

 

Κατι ασχετο. To red dead redemption τρεχει κανονικα απο εσωτερικο δισκο (kmeaw, gaia 2.06) αλλα τραβαει κολληματα.

Κολλησε το αλογο μεσα στην αμμο !! Ο παικτης χανεται και κατι τετοια κουλα.

Εχει κανεις αντιστοιχο προβλημα ;

 

Επισης το virtua tennis 3 μου βγαζει μαυρη οθονη. Το εψαξα κ βλεπω στα διαφορα site ειναι γενικο προβλημα, δεν παιζει με κανενα BM το συγκεκριμενο.

Δεν εχω ιδεα για το RDR

αλλα για δοκιμασε να το τρεξεις με ΜULTIMAN 1.15.02 (εχει syscall36)

Επισης εχω την εντυπωση πως ο GAIA 2.07 εχει syscall36 που θεωρειται πολυ πιο σταθερο payload απο το lv2-v6 που εχει ο GAIA 2.06

 

UPDATE!!!

Βρεθηκε απο φιλο το ΕΛΛΗΝΙΚΟ MUSIC!!!!

Οποτε παμε απλα για ασυρματα BUZZERS στα 29!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ιδεα για το RDR

αλλα για δοκιμασε να το τρεξεις με ΜULTIMAN 1.15.02 (εχει syscall36)

Επισης εχω την εντυπωση πως ο GAIA 2.07 εχει syscall36 που θεωρειται πολυ πιο σταθερο payload απο το lv2-v6 που εχει ο GAIA 2.06

Αν θεωρειται πιο σταθερο.. θα το βαλω! Απλως δεν ειχα κανενα αλλο προβλημα μεχρι τωρα με αυτο το setup.

 

 

το vt3 είναι καημός μου (γιατί είμαι μαζόχα μιας και το top spin 3 είναι καλύτερο σαν tennis αλλά εγώ δεν θέλω simulation, ΟΥΔΕΠΟΠΟΤΕ .. τοσα προβλήματα αντιμετωπίσκομεν καθημερινώς... αν είναι να βλέπω το βράδυ νησιά (c-real) και να παίζω εξωμοιωτές αληθείας...) ) ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ -ΥΕΤ, βεβαίως βεβαίως-. που θα πάει όμως...

Το top spin διαβασα οτι πρεπει να εισαι ο agasi για το παιξεις. Ετσι λεν στο IGN δηλαδη

Γουσταρω Sport Champions και table tennis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπερβολές, απλά δεν είναι όσο arcade (ε και λίγο πιο δύσκολο από το sega)

 

το sport champions παίζει χωρίς move ?

 

table tennis που υπάρχει ? μέσα στο champions ή είναι ανεξάρτητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το sport champions παίζει χωρίς move ?

 

table tennis που υπάρχει ? μέσα στο champions ή είναι ανεξάρτητο?

Μεσα στο Champions το εχει!

Νομιζω οτι παιζει μονο με move αλλα δεν ειμαι σιγουρος 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GTA4 δεν εχω δοκιμασει

Sports Champions θελει απαραιτητως move, δεν ξεκιναει χωρις αυτο!!

Ευρωπαικη εκδοση BCES00795 τρεχει κανονικα στην 3.55 και με update

Μεσα εχει table tennis, beach volley, τοξοβολια, gladiator, φρισμπυ, bocceball (μια μακακια με ενα μπαλακι να πας κοντα σε τοιχο)

Επισης table tennis υπαρχει νομιζω και στο racket sports BLESS01000 (δεν ειμαι σιγουρος 100%) το οποιο επισης θελει move για να τρεξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gta4 ξέρουμε αν τρέχει?

 

θα το δοκιμασω με multiman 1.15.02 Και θα σου πω

επισης εχω στην κατοχη μου inFAMOUS για οποιον θελει να τσεκαρουμε αν τρεχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gta4 τρεχει μια χαρα αλλα ΜΟΝΟ απο εξωτερικο σκληρο. Το top spin 3 και το splinter cell double agent τρεχουν μονο με multiman 1.15 και το κολπο με το select + x. Αλλιως βγαζει dirty disk error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης το virtua tennis 3 μου βγαζει μαυρη οθονη. Το εψαξα κ βλεπω στα διαφορα site ειναι γενικο προβλημα, δεν παιζει με κανενα BM το συγκεκριμενο.

 

το vt3 είναι καημός μου (γιατί είμαι μαζόχα μιας και το top spin 3 είναι καλύτερο σαν tennis αλλά εγώ δεν θέλω simulation, ΟΥΔΕΠΟΠΟΤΕ .. τοσα προβλήματα αντιμετωπίσκομεν καθημερινώς... αν είναι να βλέπω το βράδυ νησιά (c-real) και να παίζω εξωμοιωτές αληθείας...) ) ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ -ΥΕΤ, βεβαίως βεβαίως-.

 

Υπάρχει και το Virtua Tennis 2009 που είναι νομίζω μεταγενέστερο του 3, και μου είχε τρέξει αφού του έβαλα το update του και είχα δισκάκι μέσα. Τρέχει όμως και το VT3 στην 3.41jb.

 

Link για updates.

 

Για δοκιμάστε και το παντοδύναμο select+X του multiMAN 1.15.00 και πέρα από εξωτερικό, με δισκάκι μέσα και τρέξιμο από το εικονίδιο του δισκακίου. 100% επιτυχία μέχρι στιγμής, θεραπεύει πάσα νόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το κολπο με MULTIMAN 1.15.02 - select+X + εξωτερικος σκληρος + Bluray Icon τα σπαει

Οσα εχω δοκιμασει που δεν ετρεχαν απο τον εσωτερικο τρεχουν με το ΚΟΛΠΟ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βήματα.

 

Θα πρέπει να εγκαταστήσουμε αρχικά το Geohots cfw. Για να κάνετε αυτό κάνετε δημιουργήστε ακριβώς έναν νέο φάκελο στον υπολογιστή γραφείου σας (ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ) και τον ονομάστε PS3 το εσωτερικό δημιουργήστε έναν άλλο φάκελο UPDATE. Εκεί βαλτέ μέσα σε αυτόν το .pup αρχείο (PS3UPDAT.PUP) από τον αντίστοιχο φάκελο Geohots_cfw. Βαλτέ το usb στο ps3 σας και πλοηγήστε στο settings> system update > update. Κάντε update το ps3 σας με αυτό το αρχείο. Μόλις τελειώσει και το install θα σβήσει το ps3 .Power on το ps3 και πάμε να κάνουμε το επόμενο βήμα. Βάζουμε στο usb stick το αρχείο (UP0001-BB0011111_00-0000111122223333.pkg) από τον φάκελο SIGNED_FTP_SERVER. Το ξαναβάζουμε το stick στο ps3 και βλέπουμε ότι υπάρχουν και άλλες -νέες επιλογές στο menu πια για να επιλέξουμε. . Τώρα πλοηγήστε στην πρόσβαση αρχείων game>install pkg και θα μέσα στο Stick το αρχείο και θα πατήσετε να το κάνει εγκατάσταση. Αφού τελειώσει η εγκατάσταση ξανά restart. Ρυθμίζουμε τα δίκτυα.

Για το ps3

10.1.1.1 για την IP address

255.255.255.0 για την subnet mask

10.1.1.1 για το default gateway

10.1.1.1 για το DNS

 

Kαι πάλι μέσα από το menu ενεργοποιούμε τώρα την λειτουργία για ftp μέσα από το ps3.Θα δείχνει μια μαύρη οθόνη με κόκκινα γράμματα και θα πρέπει να γραφεί 10.1.1.1 για την IP address.

 

Τώρα είμαστε έτοιμοι να εγκαταστήσουμε το filezilla σε σας PC απο τον φακελο FileZilla_3.3.5.1_win32-setup.

 

Μετά στο pc πάμε στο τοπικό δίκτυο(Local area connction) και επιλέγουμε την σύνδεσή μας properties (ιδιότητες)

Διπλό κλικ στο ipv4 και βάζουμε τα εξής :

10.1.1.2 για την IP address

255.255.255.0 για το subnet mask

10.1.1.1 για το default gateway

10.1.1.1 για το DNS

 

Μετά στο filezilla (πάνω αριστερά κάτω από το "αρχείο" και πατάμε νέα τοποθεσία) βάζουμε :

10.1.1.1 στον κόμβο

Όνομα χρήστη:FTPD12345

Θύρα 21

Μετά πατάμε σύνδεση.

 

Στο δεξιό παράθυρο πάμε dev_hdd0>home>oooooxxx>savedata>BCES00569-GAME ότι θα δείτε μερικά αρχεία αυτά που ενδιαφερόμαστε για είμαστε GT5.0 και PARAM.PFD. Τα αντικαθιστούμε με αυτά από τον φάκελο GT5-SAVE GAME. Είμαστε έτοιμοι. Το GT5-SAVE GAME έχει 19.000.000 και καμιά 600 αρια αυτοκίνητα ,όλα τα διπλώματα χρυσά ....κλπ.

 

Extra συμβουλή.

Εάν έχουμε αγοράσει γνήσιο το gt5 και παίζουμε και olnine ,έχουμε αναβαθμιστεί στο επίσημο firmware 3.55 και έχουμε κάνει update το gt5 στην 1.05 κάνουμε όλα τα παραπάνω αφού πρώτα σβήσουμε όλα τα αρχεία του update για το gt5. Έπειτα περνάμε με τον ίδιο τρόπο το original firmware ps3 3.55 από τον φάκελο original firmware ps3 3.55 ακριβώς όπως κάναμε προηγούμενος. Έπειτα κάνουμε update το gt5 στην έκδοση 1.05. Τώρα είστε ασφαλείς να πάτε on-line και να απολαύσετε τα νέα αυτοκίνητά σας. Ελπίζω να το χαρείτε.

 

το link με το απαραιτητο υλικο μεσω πμ μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...