Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχει νοημα να βαλεις του geohot καλυτερα kmeaw που παιζι και backups kai backup managers

με αυτους τους managers λοιπον οταν πας να κανεις αντιγραφη ενα παιχνιδι στο σκληρο και εχεις και ενα αλλο fat32 συνδεδεμενο στο ps3 σε ρωταει που θες να το αντιγραψεις και το βαζεις στον εξωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362 δηλαδη 1)κατεβαζω το 1 το βαζω σε ενα φλασακι και κανω update

2) κανω τα βηματα 2-3 και περναω το αρχειο π μενει στο φλασακι και κανω παλι update

3)κανω εγκατασταση ενα manager

4)κανω το patcher

και τελος τρεχω τον manager που εχω εγκαταστησει και απο εκει εχω συνδεδεμενο εναν εξωτερικο δισκο με το ps3 που εχει μεσα τα παιχνιδια τα επιλεγω και τρεχει? επισης ο εξωτερικος πρεπει να ειναι fat32 η δεν χρειαζεται? αν ναι πως σπαω τα αρχεια μ?

 

πρωτη φορα ασχολουμε και προσπαθω να βγαλω ακρη για να μην κανω μλκ B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362 δηλαδη 1)κατεβαζω το 1 το βαζω σε ενα φλασακι και κανω update

2) κανω τα βηματα 2-3 και περναω το αρχειο π μενει στο φλασακι και κανω παλι update

3)κανω εγκατασταση ενα manager

4)κανω το patcher

και τελος τρεχω τον manager που εχω εγκαταστησει και απο εκει εχω συνδεδεμενο εναν εξωτερικο δισκο με το ps3 που εχει μεσα τα παιχνιδια τα επιλεγω και τρεχει? επισης ο εξωτερικος πρεπει να ειναι fat32 η δεν χρειαζεται? αν ναι πως σπαω τα αρχεια μ?

 

πρωτη φορα ασχολουμε και προσπαθω να βγαλω ακρη για να μην κανω μλκ B)

Δεν χρειαζεται να τρεξεις κανεναν lv2patch πλεον

Ο τελευταιος lv2-v6 ειναι εγκατεστημενος μεσα στον manager MULTIMAN 1.15.00

googlare MULTIMAN 1.15.00 και εισαι καλυμενος, δεν χρειαζεσαι αυτη την στιγμη ουτε GAIA ουτε ROGERO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362 δηλαδη 1)κατεβαζω το 1 το βαζω σε ενα φλασακι και κανω update

2) κανω τα βηματα 2-3 και περναω το αρχειο π μενει στο φλασακι και κανω παλι update

3)κανω εγκατασταση ενα manager

4)κανω το patcher

και τελος τρεχω τον manager που εχω εγκαταστησει και απο εκει εχω συνδεδεμενο εναν εξωτερικο δισκο με το ps3 που εχει μεσα τα παιχνιδια τα επιλεγω και τρεχει? επισης ο εξωτερικος πρεπει να ειναι fat32 η δεν χρειαζεται? αν ναι πως σπαω τα αρχεια μ?

 

πρωτη φορα ασχολουμε και προσπαθω να βγαλω ακρη για να μην κανω μλκ B)

 

Απλα πραγματα:

1) Βαλε OFW 3.55

2) Μπες σε recovery mode

3) Bαλε το CFW του Κmeaw με usb stick αφου βαλεις το αρχειο σε φακελο PS3/UPDATE

4) Περιμενε

5) Μολις ξεκινησει η κονσολα παλι κανονικα θα δεις στο menu game τον τιτλο install package files

6) Βαλε στο usb stick το αρχειο multiman 1.15.00 pkg (στο root directory χυμα-οχι μεσα στον φακελο PS3).Εγκατεστησε το.

7) Τελειωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, το god of war 3, και το virtua tennis3, σας δουλεύει σε kmeaw 3.55? (όσοι το έχετε δοκιμάσει τι γράφει το compatibility list το γνωρίζω...) αν όχι τι σας βγάζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα πραγματα:

1) Βαλε OFW 3.55

2) Μπες σε recovery mode

3) Bαλε το CFW του Κmeaw με usb stick αφου βαλεις το αρχειο σε φακελο PS3/UPDATE

4) Περιμενε

5) Μολις ξεκινησει η κονσολα παλι κανονικα θα δεις στο menu game τον τιτλο install package files

6) Βαλε στο usb stick το αρχειο multiman 1.15.00 pkg (στο root directory χυμα-οχι μεσα στον φακελο PS3).Εγκατεστησε το.

7) Τελειωσες

 

δλδ καμω τα βηματα 2-3 απο το λινκ http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362 τo περναω στο φλασακι και απο το recovery mode επιλεγω system update μετα μολις ξεκινησει η κονσολα βγαζω το φλασακι του περναω το multilan και επειτα συνδεω εξωτερικο και παιζουν τα games . Απο τα βηματα 2-3 προκυπτει το CFW Kmeaw ? αν γινομαι λιγο κουραστικος ειναι επειδη δεν εχω ξανασχοληθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω το στικάκι(ps3break)αξίζει να βάλω το custom firmware του kmeaw?Είμαι σε 3.41...

 

 

Αξίζει φιλε μου μπες εδώ εχει αναλυτικό οδηγό κι όλα τ αρχεία http://ps3jailbreak-greece.blogspot.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gaia 2.07 παιζει κάποια (περισσότερα) παιχνίδια χωρίς δισκάκι (στο bdrom)

 

Aυτο απο τι εξαρταται, ξερει κανεις? Το αν παιζουν τα παιχνιδια με δικακι η χωρις εννοω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον multiMAN 1.15.00 παίζουν πλέον τα CoD4:MW και MW2!

 

* Added: Support for "Black Screen Games" from external USB HDD (thanks to anonymous#3 for the idea)

* Added: Launch "Black Screen Games" with [sELECT]+[X] key combination

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις το προβλημα με το οποιο το Ευρωπαικο InFamous ξεκιναει με Γαλλικη γλωσσα?

 

Διαβαζω σε forum, οτι ειναι γενικο το προβλημα. Ξερει κανεις καποια παρκααμψη?

 

inFamous EU had a bug that game only played in French. SO you would get this problem also on an original disc. Eventually an update was released to fix this, but it seems it is yet impossible to patch this game (backup mAnaGer version)...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...