Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τοτε που εβαλα rogero 7.9c βρηκα την υγεια μου. Ουτε μια φορα δεν κολλησε. Ανοιγω ps3 , αμεσως rogero. Ουτε lv2 patches και τετοια, τσακ μπαμ. Multiman δεν εχω δοκιμασει. Αν αρχισει και εμφανιζει κανα προβλημα ο ρογερο τοτε αλλαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αρχίζει και γκαζώνει πάλι η κατάσταση απόψε...

 

 

ΝΕΟΣ multiMAN 1.15.00

 

http://www.ps3-hacks.com/file/160

ρε παίδες, που μπορώ να βρω ένα ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ guide που να εξηγεί τα πάντα (σε σχέση με τις τελευταίες εξελίξεις), τι χρείαζεται, γιατί και πότε κτλ κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες, που μπορώ να βρω ένα ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ guide που να εξηγεί τα πάντα (σε σχέση με τις τελευταίες εξελίξεις), τι χρείαζεται, γιατί και πότε κτλ κτλ;

 

Εδω: http://psx-scene.com/forums/f187/[cfw-tutorials]-kmeaw-wutangrza-when-tutorials-become-sexy-76406/

 

Επισης για ο,τι απορια εχεις μπορω να σου απαντησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα ήμουν στο τσαφ να αγοράσω με χρεωστική -όxi prepaid, visa electron- στο psn (τα είχα κιόλας στο καλάθι) τα τρία αγαπημένα μου παιχνίδια από τα παλιά που ΔΕΝ κυκλοφορούν (ακόμα) στο "χώρο"... επειδή όμως με ζώνανε τα φίδια (έχω και λεφτά μέσα στην κάρτα) λέω .. ρε κάτσε στα αυγά σου, με 3.55 είσαι μην τολμήσεις...κάποια στιγμή θα τα φέρει ο θείος (όχι τόσο ζεστά ίσως αλλά...)

 

και καταλήγω .. ρε παιδιά που φτάσαμε . να μας δίνουν παιχνιδάρες (ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ) τα 3 για 30 ευρώ , να έχουμε τα φράγκα, και να ΜΗΝ "ΜΠΟΡΟΥΜΕ" να τα άγοράσουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα ήμουν στο τσαφ να αγοράσω με χρεωστική -όxi prepaid, visa electron- στο psn (τα είχα κιόλας στο καλάθι) τα τρία αγαπημένα μου παιχνίδια από τα παλιά που ΔΕΝ κυκλοφορούν (ακόμα) στο "χώρο"... επειδή όμως με ζώνανε τα φίδια (έχω και λεφτά μέσα στην κάρτα) λέω .. ρε κάτσε στα αυγά σου, με 3.55 είσαι μην τολμήσεις...κάποια στιγμή θα τα φέρει ο θείος (όχι τόσο ζεστά ίσως αλλά...)

 

και καταλήγω .. ρε παιδιά που φτάσαμε . να μας δίνουν παιχνιδάρες (ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ) τα 3 για 30 ευρώ , να έχουμε τα φράγκα, και να ΜΗΝ "ΜΠΟΡΟΥΜΕ" να τα άγοράσουμε....

 

 

Διαβαζοντας το σχολιο σου με έπιασε κατάθλιψη. Συμφωνω... παρτα ομως για να ξελαμπικαρεις λιγο. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχά ... (τι να ξελαμπικάρω ρε συ, λες κι εξαρτώμαι από 3 games..) απλά σχολιάζω το παιχνίδι που παίζεται (λέγε με μήλο στον παράδεισο που δεν πρέπει να με φας... κλπ)

 

φανταστείτε μια πιθανή συνέχεια hacking του psn (και την κάρτα σας να κυκλοφορεί στο δίκτυο μετά ωσάν νέα julia...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα ήμουν στο τσαφ να αγοράσω με χρεωστική -όxi prepaid, visa electron- στο psn (τα είχα κιόλας στο καλάθι) τα τρία αγαπημένα μου παιχνίδια από τα παλιά που ΔΕΝ κυκλοφορούν (ακόμα) στο "χώρο"... επειδή όμως με ζώνανε τα φίδια (έχω και λεφτά μέσα στην κάρτα) λέω .. ρε κάτσε στα αυγά σου, με 3.55 είσαι μην τολμήσεις...κάποια στιγμή θα τα φέρει ο θείος (όχι τόσο ζεστά ίσως αλλά...)

 

και καταλήγω .. ρε παιδιά που φτάσαμε . να μας δίνουν παιχνιδάρες (ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ) τα 3 για 30 ευρώ , να έχουμε τα φράγκα, και να ΜΗΝ "ΜΠΟΡΟΥΜΕ" να τα άγοράσουμε....

 

Απο περιεργια, για ποια παιχνιδια λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχά ... (τι να ξελαμπικάρω ρε συ, λες κι εξαρτώμαι από 3 games..) απλά σχολιάζω το παιχνίδι που παίζεται (λέγε με μήλο στον παράδεισο που δεν πρέπει να με φας... κλπ)

 

φανταστείτε μια πιθανή συνέχεια hacking του psn (και την κάρτα σας να κυκλοφορεί στο δίκτυο μετά ωσάν νέα julia...)

Δες λίγο εδώ.Μπορείς και με άλλο τρόπο να κατεβάσεις από psn http://ps3jailbreak-greece.blogspot.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιεργια, για ποια παιχνιδια λες?

 

 

λέω για το pacman anniversary DΧ FULL όμως.., το episode 1 του SONIC 4, και το TETRIS (PS3 version)

 

Δες λίγο εδώ.Μπορείς και με άλλο τρόπο να κατεβάσεις από psn http://ps3jailbreak-greece.blogspot.com/

 

 

δεν δουλεύει στα σχόλια αν διαβάσεις και ο mv79 και τα παιδιά αυτό λένε (για τα games συγκεκριμένα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέω για το pacman anniversary DΧ FULL όμως.., το episode 1 του SONIC 4, και το TETRIS (PS3 version)

 

 

To pacman ειναι καλο, τα αλλα δυο ειναι μαπα.

 

H $ony εβαλε rootkit μεσα στο 3.56.. Οποτε αποχαιρεταμε το online με CFW.

 

http://www.jailbreakscene.com/2011/01/official-ps3-firmware-v356-has-rootkit.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To pacman ειναι καλο, τα αλλα δυο ειναι μαπα.

 

και τα τρία είναι εξαιρετικά.... πέραν από συναισθηματική αξία είναι πολύ καλές υλοποιήσεις π.χ. το sonic unleashed και το άλλο που κυκλοφορούν για ps2 στο εμπόριο είναι όντως μάπα..

 

τέλος πάντων, δεν είναι εδώ ο τόπος για αντιπαράθεση απόψεων πάνω σε παιχνίδια, ειδικά όταν συμμετέχουμε άνθρωποι διαφορετικών ηλικιών (πολύ όμως)...

 

ποιο καλό παιδάκι, (είμαστε σε ps3 hacking thread...) μπορεί μέχρι το βράδυ να με βοηθήσει είτε εδώ είτε με pm , να τρέξω το gow3 που ξέρω από πολλούς πως τρέχει αλλά εμένα με βγάσει στο xmb (θέλω λεπτομέρειες έκδοσης και αν θέλει patches κλπ) μιλάμε πάντα για 3.55 kmeaw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

H $ony εβαλε rootkit μεσα στο 3.56.. Οποτε αποχαιρεταμε το online με CFW.

 

http://www.jailbreakscene.com/2011/01/official-ps3-firmware-v356-has-rootkit.html

 

Αυτο προφανως ισχυει για νεα επερχομενα CFW. Αν κανεις το κολπο που αναφερεται σε προηγουμενα λινκ οπου κανεις spoof απο την 3.55 που δεν περιλαμβανει το rootkit, πιστευω δεν θα χει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To custom firmware 3.55 του Geohot εχετε βαλει ειναι ασφαλες? Επισης αν θελω να περασω τα παιχνιδια σε εξωτερικο δισκο αντι μεσα στο ps3 τι κανω υπαρχει οδηγος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...