Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω να κάνω μιαν ερωτηση; Γιατι να κανείς Όλο αυτό με το ftp αφού μπορείς να τα βάζεις στον δίσκο. Και αν είναι μικρός ο δίσκος Παρε μεγαλύτερο. 50 ευρώ κάνει. Το βρίσκω πιο απλό απο το να τραβας καλώδια σε Όλο το σπίτι. Και να κατεβαζεισ το παιχνιδι, να το κανεισ σπλιτ αν ειναι μεγαλο για να το κανεις ξανα merge οταν πασ να παιξεισ στο πσ3.

 

Εκτός αν Όλοι έχετε το πσ3 δίπλα στον υπολογιστή.

Εκτός αν δεν Έχω καταλάβει κάτι Εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να κάνω μιαν ερωτηση; Γιατι να κανείς Όλο αυτό με το ftp αφού μπορείς να τα βάζεις στον δίσκο. Και αν είναι μικρός ο δίσκος Παρε μεγαλύτερο. 50 ευρώ κάνει. Το βρίσκω πιο απλό απο το να τραβας καλώδια σε Όλο το σπίτι. Και να κατεβαζεισ το παιχνιδι, να το κανεισ σπλιτ αν ειναι μεγαλο για να το κανεις ξανα merge οταν πασ να παιξεισ στο πσ3.

 

Εκτός αν Όλοι έχετε το πσ3 δίπλα στον υπολογιστή.

Εκτός αν δεν Έχω καταλάβει κάτι Εγω.

 

Απ'οτι εχω καταλαβει, δε το παιζεις μεσω FTP διαβαζοντας το real-time απο το σκληρο του PC (οπως νομιζω εννοεις).

Απλα μεσω FTP το μεταφερεις στον εσωτερικο σκληρο του PS3 (ΜΙΑ φορα) και μετα το τρεχεις απο εκει.

Ο λογος ειναι οτι σε παιχνιδια που εχουν καποιο αρχειο μεγαλυτερο απο 4gb δεν μπορεις να τα περασεις σε εξωτερικο δισκο που να διαβαζεται απο το PS3 (λογω περιορισμου σε fat32) και ετσι δε μπορεις να τα βαλεις στον εσωτερικο δισκο του PS3 με αλλο τροπο...

 

Αυτα, με καθε επιφυλαξη, καθως και εγω απο χτες αρχισα να την ψαχνω τη δουλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν εννοώ ότι τα παίζεις απο το pc. Εννοώ ότι αν βάλεις έναν δίσκο εσωτερικό με 500gb τότε μπορείς να βάλεις 20-30 παιχνίδια Μέσα. Ε ποσά θες; Δηλαδή να περνάς στο πισι σου για να κρατήσεις ποσά παιχνίδια; 200;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία εν τάχει ερώτηση:

 

όλα τα ps3 σπάνε ή πρέπει να προσέξουμε κάτι αν θελήσουμε να πάρουμε;

 

 

Όλα σπάνε χρησιμοποιώντας usb stick με 3.41 fw και με cfw του kmeaw σε 3.55 fw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@ nassosa

 

σκεψου ομως 2

1)εχεις το παιχνιδι στον εξωτερικο και το παιζεις σε οποια κονσολα θες

2)αν brickαρεις ο σκληρος για να μπει σε αλλο ps3 ισως χρειαστει φορματ...

 

τα παιχνιδια δεν ειναι 5-10 γιγα ολα...

 

τελος ο ftp server ειναι για να περνας τα παιχινιδια αποτον εξωρερικο στον εσωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν εννοώ ότι τα παίζεις απο το pc. Εννοώ ότι αν βάλεις έναν δίσκο εσωτερικό με 500gb τότε μπορείς να βάλεις 20-30 παιχνίδια Μέσα. Ε ποσά θες; Δηλαδή να περνάς στο πισι σου για να κρατήσεις ποσά παιχνίδια; 200;

 

Καταλαβα που το πας...σε αυτους που θα εχουν πχ 100 παιχνιδια στο PC συλλογη και θα περνανε καθε φορα με FTP αυτο που θελουν να παιξουν εκεινη τη στιγμη...

 

Ψιλοσυμφωνω μαζι σου σε αυτο.

Αλλα δε παραμενει το προβλημα των 4gb που κανει τη χρηση του ftp απαραιτητη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το πσ3 διπλα στο pc γι αυτο και χρησιμοποιω φτπ. Αλλα καμια φορα το μεταφερο pc->exthdd->ps3. Για παιχνιδια που εχουν αρχεια >4gb χρησιμοποιω φτπ για σιγουρια.

 

Μια ερωτηση. Κανω σπλιτ το μεγαλο αρχειο και βαζω το παιχνιδι στον εξωτερικο. Οταν απ τον εξωτερικο το βαλω στο πσ3 θα γινει μονο του merge το μεγαλο αρχειο ;

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το πσ3 διπλα στο pc γι αυτο και χρησιμοποιω φτπ. Αλλα καμια φορα το μεταφερο pc->exthdd->ps3. Για παιχνιδια που εχουν αρχεια >4gb χρησιμοποιω φτπ για σιγουρια.

 

Μια ερωτηση. Κανω σπλιτ το μεγαλο αρχειο και βαζω το παιχνιδι στον εξωτερικο. Οταν απ τον εξωτερικο το βαλω στο πσ3 θα γινει μονο του merge το μεγαλο αρχειο ;

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

οι game managers εχουν την δυνατοτητα να καταλαβενουν τα μικρα αρχεια και την ωρα που πας να βαλεις το game στον εσωτερικο δισκο του ps3,περνανε τα αρχεια κανονικα.Εσυ μονο copy game κανεις και ολα τα αλλα τα κανει o manager

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το πσ3 διπλα στο pc γι αυτο και χρησιμοποιω φτπ. Αλλα καμια φορα το μεταφερο pc->exthdd->ps3. Για παιχνιδια που εχουν αρχεια >4gb χρησιμοποιω φτπ για σιγουρια.

 

Μια ερωτηση. Κανω σπλιτ το μεγαλο αρχειο και βαζω το παιχνιδι στον εξωτερικο. Οταν απ τον εξωτερικο το βαλω στο πσ3 θα γινει μονο του merge το μεγαλο αρχειο ;

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Απο τον εξωτερικο θα το κανεις copy με καποιον manager πχ.Gaia και θα ενωσει τα αρχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω, αν σβησεις τον manager σβήνει και τα παιχνίδια από τον εσωτερικό; Πως μπορώ τότε να περνάω τις καινούριες εκδόσεις των manager?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις περνας απο πανω πως ακιρβως το εννοεις? Δλδ οταν κανεις Install το Pkg, θα καταλαβει οτι υπαρχει αλλη εκδοση, και απλως θα την αναβαθμισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...