Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά δύο θεματάκια :

 

1. ΔΕΝ παίζει σε μένα το virtua tennis 3 (cfw355) παρ'ότι διαβάζω πως παίζει . υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να έχει ασχοληθεί?

2. επίσης, υπάρχει κάποιος που να ασχολείται με τo καινούριο Pac-Man DX κλπ από PSN μεριά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά δύο θεματάκια :

 

1. ΔΕΝ παίζει σε μένα το virtua tennis 3 (cfw355) παρ'ότι διαβάζω πως παίζει . υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να έχει ασχοληθεί?

2. επίσης, υπάρχει κάποιος που να ασχολείται με τo καινούριο Pac-Man DX κλπ από PSN μεριά?

 

κάπου είχα διαβάσει ότι πρεπει να κάνεις πρώτα ένα save file από το αυθεντικό δισκάκι για να σου τρέχει μετα το backup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να χρησιμοποιω 2 διαφορετικους manager στηην ιδια συσκευη?

 

Και 2 και 4 και όσους θες, για τα backups μπορείς να ρίχνεις μια ματιά εδώ, μήπως κάποια δεν τρέχουν από εξωτερικό ή έχουν άλλα προβλήματα που μπορεί να έχουν λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<To παιχνίδι παίζεται μόνο από τον εσωτερικό.Το update 1.05 μπορείς να το κάνεις,αλλά για να κατέβει γρήγορα κάντο από εδώ(είναι μεγάλο)

 

Βάζεις το νούμερο του παιχνιδιού και σου βγάζει το update

http://www.yifanlu.com/psn/

Μετά το περνάς με install package>

 

 

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ UPDATE Κ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ USB Κ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟ GT5 ΧΩΡΗΣ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ INTERNET???

Α!!ΚΑΝΕΝΑ ΚΩΔΙΚΟ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ?

Η ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΛΛΑ SAVES?ΤΟ ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???

το εκανα το update το περασα στο ps3 κ οταν ανοιξα το gt5 εκανε το install αλλα οταν παει να μπει στο παιχνιδη λεει ανεπαρκης χωρος στο σκληρο δησκο κ ζηταει πανω απο 32mb.ενω εχω 12giga ελευθερο..

την βοηθεια σασ τι κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα το update το περασα στο ps3 κ οταν ανοιξα το gt5 εκανε το install αλλα οταν παει να μπει στο παιχνιδη λεει ανεπαρκης χωρος στο σκληρο δησκο κ ζηταει πανω απο 32mb.ενω εχω 12giga ελευθερο..

την βοηθεια σασ τι κανω???

Όταν πάει να τρέξει το παιχνίδι μετά την εγατάσταση του 1.5 σε ξαναρωτάει να δημιουργήσει ένα φάκελο 8Gb για κάποια extra.Δεν είναι απαραίτητα να πατήσεις "yes"αν δεν έχεις ελεύθερο χώρο.

Μήπως έκανες λάθος ότι έχεις 12Gb ελεύθερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου παιζει με τιποτα το gt5..οτι και να εχω δοκιμασει παντα με συνοδευει η μαυρη οθονη..το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι να το στειλω απευθειας μεσω ftp Αλλα φοβαμαι να μπω στο internet..υπαρχει προβλημα ή δεν υπαρχει λογος να φοβαμαι?

__________________

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πάει να τρέξει το παιχνίδι μετά την εγατάσταση του 1.5 σε ξαναρωτάει να δημιουργήσει ένα φάκελο 8Gb για κάποια extra.Δεν είναι απαραίτητα να πατήσεις "yes"αν δεν έχεις ελεύθερο χώρο.

Μήπως έκανες λάθος ότι έχεις 12Gb ελεύθερο;

παλι τιποτα. εχω το πρωτο ps3 με τα 80 giga μηπως παιζει ρολο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου παιζει με τιποτα το gt5..οτι και να εχω δοκιμασει παντα με συνοδευει η μαυρη οθονη..το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι να το στειλω απευθειας μεσω ftp Αλλα φοβαμαι να μπω στο internet..υπαρχει προβλημα ή δεν υπαρχει λογος να φοβαμαι?

 

Αν συνδέσεις το ps3 με τον υπολογιστή απευθείας και ρυθμίσεις σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό (κάποιος το είχε κάνει copy/paste και εδώ στο thread κάποιες σελίδες πίσω), η κονσόλα δεν θα βλέπει καν internet, μόνο το pc σου, ούτε split ούτε τίποτα με αυτόν τον τρόπο και αν έχεις και gigabit ethernet στο pc θα γίνει η μεταφορά πολύ γρήγορα.

 

EDIT:

 

Waninkoko 3.55 CFW V2 released

 

Link

 

- Το payload είναι βασισμένο στο payload του Hermes και όχι στο PL3 του Kakaroto (πιθανότατα θα παρουσιάσει καλύτερη συμβατότητα με παιχνίδια).

 

- Τα λάθη της πρώτης ισχυρίζεται ότι τα βρήκε και τα διόρθωσε.

 

Φυσικά εμείς για να είμαστε σίγουροι, αφήνουμε να δοκιμάσουν πρώτα μερικές εκατοντάδες πριν από εμάς. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοασχετο αλλα ας το εχουν υποψιν αρκετοι: Σε αρκετα προσφατα Blu-ray ταινιων η Sony εχει βαλει firmware updates.Για παραδειγμα στο Social Network εχει το 3.55.Το λεω μην την πατησει κανεις που ειναι στην 3.41.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοασχετο αλλα ας το εχουν υποψιν αρκετοι: Σε αρκετα προσφατα Blu-ray ταινιων η Sony εχει βαλει firmware updates.Για παραδειγμα στο Social Network εχει το 3.55.Το λεω μην την πατησει κανεις που ειναι στην 3.41.

 

 

KAΘΟΛΟΥ ΑΣΧΕΤΟ [PS3 Hacking, γαρ]!!! σε ευχαριστούμε fearwhatnow για την πολύ σημαντική αυτή πληροφορία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν έχει ειπωθεί αρκετές φορές μπορεί κάποιος να μου στείλει link με ένα οδηγό για gt5 eur και kmaew 3.55 , έχει ένας φίλος kmaew 3.55 με τελευταιο Multiman 14.01 megapack αλλα του βγάζει ένα error. Κανένα Link σε Pm Με τα Original eboot κ param.sfo ;

 

ty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...