Προς το περιεχόμενο

Μηχανάκι που να στέλνει εισερχομενα φαξ σε e-mail address....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να κάνω, η γυναίκα μου χρειάζεται φαξ και το δικό μου χάλασε...

 

Λοιπόν είδα αυτό (SAMSUNG CLX-3160FN) που μπορείς να το ρυθμίσεις ωστε να στέλνει τα εισερχόμενα φαξ σε κάποιο προκαθορισμένο e-mail address. Είναι όμως ακριβούτσικο (κάνει βέβαια και άλλα πράγματα αλλά δεν τα χρειάζομαι...). Την ίδια δουλειά μάλλον μπορεί να κάνει και το SAMSUNG SCX-5530FN.

 

Μήπως έχετε ιδέα αν υπάρχει κάτι φτηνό που να κάνει τη δουλειά αυτή; Είναι νομίζω πολύ βολικό (κάνεις και copy-paste) και δεν τρώει και χαρτί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε παρτο ασυζητητή ... CLX-3160FN

 

Ευχαριστώ. Το έχεις εσύ;

Οτι αξίζει (γενικά) δεν το συζητάω. Έχω όμως ήδη 5 laser printers, 2 πολυμηχανήματα (inkjet) και 1 scanner 5 inkjet printers κλπ... Θέλω μονάχα ένα φαξ...και δεν θέλω να πληρώσω ολόκληρο πολύμηχάνημα εγχρωμο laser για ένα φαξ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κανένας ξέρει αν υπάρχει κάποιος Server στο Internet (δωρεάν κατά προτίμηση) που αν θέλει κάποιος να μου στείλει fax να το στέλνει εκεί και να μου έρχεται με e-mail;

 

Κάτι έχω ακούσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεάν δύσκολα!

Υπάρχει το www.efax.com που με 11 euro το μήνα αν θυμάμαι καλά σου δίνει

Fax-to-mail + mail-to-fax. Σου δίνει έναν τηλ. αριθμό Αθήνας (τύπου 211xxxxxxx)

Επίσης το http://www.gnetx.com αλλά για κάποιο λόγο δεν μου κάθετε καλά και πρέπει να είναι και ποιο ακριβό

Τελικά η cosmoline όταν είσαι συνδρομητής σου δίνει fax-to-mail (με αριθμό 212xxxxxxx) με 6 euro το μήνα αλλά όχι mail-to-fax

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...