Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι κάνουν push ups τους λένε να βάζουν ένα πορτοκάλι και να κατεβαίνουν τόσο χαμηλά ώστε να ακουμπήσει το στήθος στο πορτοκάλι. Εγώ κατεβαίνω μέχρι να ακουμπήσει η... μύτη.

 

Κατέβασα μια εφαρμογή στο ipad που, ανάμεσα στ' άλλα, μετράει τις κάμψεις που κάνεις. Το βάζεις μπροστά και κατεβαίνοντας το ακουμπάς με τη μύτη για να καταχωρηθεί η κάμψη.

 

Εντάξει, κλαίω... Να που με φάνηκε κι εδώ χρήσιμη η μυτόγκα :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

τον καλυτερο μαγειρα θα σε κανω .. λοιπον θα πας να αγορασεις κατι τετοιο η ακομη καλυτερα αυτο ακριβως συγκεκριμενα ππυ βλεπεις

f33%20open%20300_1298288913.jpg
 
μετα θα πας να αγορασεις αφθονααπο αυτα
kotopoulo%20fileto.jpg.thumb_300x300_323
θα τους βαζεις οπως ειναι  και θα τα αφηνεις απο κανα 10λεπτο απο την καθε μερια και θα τα βγαζεις ..
μετα θα μαθεις να φτιαχνεις μακαρονακια κ ρυζι νεροβραστα (οτι πιο γελεοιο υπαρχει) και θα ετυχαριστηθεις μασαμπουκα !
 
η ψηστιερα που σου εδειξα φτιαχνει τα παντα υγιεινα και στεγνα ! μπορεις να βαζεις κιμα πχ και να φτιαχνεις απιστευτα μπιφτεκια , ψαρια φιλετα , συκωτακια τα πατα ολα ! συν οτι αντεχει πολυ στον χρονο εγω μετα απο 8-10 χρονια  μου τα παιξε και πηρα αλλη ακριβως την ιδια ! τον καλυτερο μαγειρα θα σε κανει ..

 

 

ακριβώς ότι κάνω με την μόνη διαφορά ότι δεν βάζω στο στόμα μου στήθος πλέον γιατί έχει γεύση σαν χαρτί. Μόνο μπούτι , λίγο λιγότερη πρωτείνη, λίγο παραπάνω λιπαρά αλλά γκουρμέ καταστάσεις. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κάνουν push ups τους λένε να βάζουν ένα πορτοκάλι και να κατεβαίνουν τόσο χαμηλά ώστε να ακουμπήσει το στήθος στο πορτοκάλι. Εγώ κατεβαίνω μέχρι να ακουμπήσει η... μύτη.

 

Κατέβασα μια εφαρμογή στο ipad που, ανάμεσα στ' άλλα, μετράει τις κάμψεις που κάνεις. Το βάζεις μπροστά και κατεβαίνοντας το ακουμπάς με τη μύτη για να καταχωρηθεί η κάμψη.

 

Εντάξει, κλαίω... Να που με φάνηκε κι εδώ χρήσιμη η μυτόγκα :)

Κλαίω!!!! Θέλω video!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι κάνουν push ups τους λένε να βάζουν ένα πορτοκάλι και να κατεβαίνουν τόσο χαμηλά ώστε να ακουμπήσει το στήθος στο πορτοκάλι. Εγώ κατεβαίνω μέχρι να ακουμπήσει η... μύτη.

 

Κατέβασα μια εφαρμογή στο ipad που, ανάμεσα στ' άλλα, μετράει τις κάμψεις που κάνεις. Το βάζεις μπροστά και κατεβαίνοντας το ακουμπάς με τη μύτη για να καταχωρηθεί η κάμψη.

 

Εντάξει, κλαίω... Να που με φάνηκε κι εδώ χρήσιμη η μυτόγκα :)

OeWkALJ.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς ότι κάνω με την μόνη διαφορά ότι δεν βάζω στο στόμα μου στήθος πλέον γιατί έχει γεύση σαν χαρτί. Μόνο μπούτι , λίγο λιγότερη πρωτείνη, λίγο παραπάνω λιπαρά αλλά γκουρμέ καταστάσεις. 

αλεξ επειδη εχεις δικιο το στηθος δε παει κατω ειδικα αν το τρως συνεχεια εγω ξερεις τι κανω ?

το βουταω - το πνιγω στο λεμονακι ,  μαζι με πιπερι και ριγανι ! τωρα  αν συνεχιζει και  μου κανει μαγκιες ακομη , του τραβαω και λιγη μουσταρδα και ερχεται στα ισα του :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ και στο μπουτακιι ισχυουν αυτα B)

θεοστεγνο το τρως γενικοτερα? δοκιμασε λιγο -πολυ- λεμονακι - ριγανι κτλ  .. καμμια σχεση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε...τρώω κανά χρόνο σερί βραστό στήθος κοτόπουλο μόνο με ελαιόλαδο και ενώ έχω θέμα γενικά με γεύσεις όχι απλά δεν με πειράζει...μου αρέσει κιόλλας.

 

Εν τω μεταξύ τώρα αυτό τρώω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βραστο ειναι τελειο το γουσταρω και γω κ σκετο χωρις τιποτα απο πανω το τρωω!

στην ψηστιερα γινεται ξερο καπως ..

 

μπος φερε λιγο :-)

εγω μολις χτυπησα μπιφτεκι γαλοπουλας με χορτα ! τα χορτα τα τρωω σπανια αλλα μ αρεσουν πολυ τα ξεσκισα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ και στο μπουτακιι ισχυουν αυτα B)

θεοστεγνο το τρως γενικοτερα? δοκιμασε λιγο -πολυ- λεμονακι - ριγανι κτλ  .. καμμια σχεση ..

 

μια χαρά είναι και θεόστεγνο αλλά βάζω λίγο λεμονάκι που και που

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βραστο ειναι τελειο το γουσταρω και γω κ σκετο χωρις τιποτα απο πανω το τρωω!

στην ψηστιερα γινεται ξερο καπως ..

 

μπος φερε λιγο :-)

εγω μολις χτυπησα μπιφτεκι γαλοπουλας με χορτα ! τα χορτα τα τρωω σπανια αλλα μ αρεσουν πολυ τα ξεσκισα !

Καλά ψητό ούτε εμένα μου αρέσει...πολύ σκληρό.

 

Δεν έμεινε και τίποτα mau: https://www.dropbox.com/s/kyshbi55quf3bz6/IMAG0704.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέω, πολλές φορές κάνουμε προσωπική συζήτηση και γουστάρω τα μάλλα, αλλά αυτό να ανεβάσεις ρε μπος φωτογραφία από το τελειωμένο φαι σου, πρέπει να έπιασε κορυφή :)

 

Παρεπιπτόντως, ένα ενδιαφέρον άρθρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε με το ζωντοβολο στο γυμναστηριο.

παω σημερα που δεν εχει κοσμο , του λεω θα μου δειξεις μια ασκηση που θελω να βαλω την μερα της πλατης?

μου κανει ναι , ποια? του κανω deadlift.

 

ωραια παμε. ξερεις ειναι για δικεφαλα(ποδιων εννουσε προφανως) και ραχιαιους αυτη (στο βιντεο btw ελεγε οτι δεν δουλευει τοσο πολυ το lower back)

 

anyway, 

 

βαζω 20κ στην μπαρα την πεταω κατω. του λεω τωρα τι κανω?

μου λεει ποδια στο ανοιγμα των ωμων και σηκωσε την. πιανω την σηκωνω , ουτε ισιωνω πλατη ουτε τιποτα.

μου κανει προσπαθησε να εχεις ισια την πλατη σου (προσπαθησε , οχι εχε την)

ισιωνω πλατη , την σηκωνω ξανα , ωμους τιποτα κρεμασμενοι κατω (on purpose να δω τι θα μου πει) , οκ του κανω?

ναι μου λεει , βαλε κιλα τωρα.

 

δεν ειχα σημερα πλατη , σηκωθηκα και εφυγα , ευτυχως ειχα διαβασει εδω τι παιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε με το ζωντοβολο στο γυμναστηριο.

παω σημερα που δεν εχει κοσμο , του λεω θα μου δειξεις μια ασκηση που θελω να βαλω την μερα της πλατης?

μου κανει ναι , ποια? του κανω deadlift.

 

ωραια παμε. ξερεις ειναι για δικεφαλα(ποδιων εννουσε προφανως) και ραχιαιους αυτη (στο βιντεο btw ελεγε οτι δεν δουλευει τοσο πολυ το lower back)

 

 

 

τέρμα lower back δουλεύει το deadlift είναι η μυική ομάδα που δουλέυει κυρίως από την άσκηση. Δεκέφαλα δουλεύεις με stiff legged deadlift. Πιο βίντεο έλεγε ότι δεν δουλεύει πολύ το lower back??? Τρελό μου φαίνεται

 

καλά έκανες και έφυγες, απο όποιον και να μάθεις deadlift να είσαι απόλυτα σίγουρος ότι γνωρίζει, είναι η πιο επικίνδυνη άσκηση. Μπορείς να μάθεις και μόνος από βιντεο στο νετ αλλά πρέπει να ασχοληθείς αρκετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο του Έλιοτ , έλεγε ότι δεν θα έπρεπε να δουλεύει τόσο το lower back αλλά να συμμετέχουν πολύ περισσότερο οι γλουτόι στο lift.

Δεν κατάλαβα κάτι καλα?

 

Αυτο θα κάνω αύριο που έχω πλάτη θα φωνάξω τον ιδιοκτήτη που τον ξέρω τον ανθρωπο να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...