Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερετε καμμια σελιδουλα με συνταγες που να γινονται ευκολα και γρηγορα? Δεν εχω εμπειρια με μαγειρεμα και θελω να μαθω να φτιαχνω κανα διατροφικα πιατο με κρεας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

Αυτό που η κατανάλωση κρέατος οδηγεί συνέχεια σε junk food και σε παχυσαρκία σ' αυτά τα βιντεάκια...

ειτε χορτοφαγος εισαι ειτε κρεατοφαγος οι ποσοτητες και ο τροπος μαγειρεματος ειναι που σε κανει παχυσαρκο (και ο η καθιστικη ζωη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αντώνη αυτο δεν οφειλεται αποκλειστικα στο οτι ειναι χορτοφαγος. Απλα οι χορτοφαγοι συγκρητικα με τους κρεατοφαγους καταναλωνουν λιγότερες θερμιδες (τουλαχιστον ετσι πιστευω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εστω οτι καταναλωνεις την σωστη ποσοτητα λιπαρων (και σε ποιοτητα) αν τρως ολη μερα ψωμια, μακαρονια κτλ και δεν κανεις τιποτα νομιζεις οτι θα παραμείνεις λεπτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστω οτι καταναλωνεις την σωστη ποσοτητα λιπαρων (και σε ποιοτητα) αν τρως ολη μερα ψωμια, μακαρονια κτλ και δεν κανεις τιποτα νομιζεις οτι θα παραμείνεις λεπτος?

 

Τα ψωμιά και μακαρόνια δεν νομίζω να μετράνε ως καλή πηγή λιπαρών!

Αλλά γιατί παίρνεις το ακραίο σενάριο ότι θα τρως όλη μέρα και δεν θα κάνεις τίποτα;Νόμιζα ότι σαν σημείο αναφοράς έχουμε τον ίδιο άνθρωπο με τη μόνη διαφορά το αν είναι η δεν είναι χορτοφάγος

 

Σωστή ποσότητα δεν είναι μόνο το % επι των συνολικών θερμίδων, εννοείται ότι αν είσαι πολύ πάνω απο αυτά που καις θα γεμίσεις λίπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χορτοφαγία=αδυνάτισμα; Νο way Μιστερ. Όσοι ξέρω γω, στη νηστεία παχαίνουν. Ωραίος και υγιεινός ο χαλβάς αλλά άμα φας μισό κιλό στη καθισιά σου...  :)

 

Το μέτρο στη ζωή δεν έχει να κάνει με την επιλογή τροφής. Σωστά τα λέει ο σπεκτ.

 

Πάντως για κάποιο περίεργο λόγο όσοι δεν ξέρουν απο χορτοφαγία νομίζουν ότι οι χορτοφάγοι είναι σαν τα κατσίκια κι όλη μέρα βοσκάνε πρασινάδα. Μπε ρε!  B)


Ξερετε καμμια σελιδουλα με συνταγες που να γινονται ευκολα και γρηγορα? Δεν εχω εμπειρια με μαγειρεμα και θελω να μαθω να φτιαχνω κανα διατροφικα πιατο με κρεας.

 

Εμένα μ' αρέσει ο Μπλέτσας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε καμμια σελιδουλα με συνταγες που να γινονται ευκολα και γρηγορα? Δεν εχω εμπειρια με μαγειρεμα και θελω να μαθω να φτιαχνω κανα διατροφικα πιατο με κρεας.

τον καλυτερο μαγειρα θα σε κανω .. λοιπον θα πας να αγορασεις κατι τετοιο η ακομη καλυτερα αυτο ακριβως συγκεκριμενα ππυ βλεπεις

f33%20open%20300_1298288913.jpg
 
μετα θα πας να αγορασεις αφθονααπο αυτα
kotopoulo%20fileto.jpg.thumb_300x300_323
θα τους βαζεις οπως ειναι  και θα τα αφηνεις απο κανα 10λεπτο απο την καθε μερια και θα τα βγαζεις ..
μετα θα μαθεις να φτιαχνεις μακαρονακια κ ρυζι νεροβραστα (οτι πιο γελεοιο υπαρχει) και θα ετυχαριστηθεις μασαμπουκα !
 
η ψηστιερα που σου εδειξα φτιαχνει τα παντα υγιεινα και στεγνα ! μπορεις να βαζεις κιμα πχ και να φτιαχνεις απιστευτα μπιφτεκια , ψαρια φιλετα , συκωτακια τα πατα ολα ! συν οτι αντεχει πολυ στον χρονο εγω μετα απο 8-10 χρονια  μου τα παιξε και πηρα αλλη ακριβως την ιδια ! τον καλυτερο μαγειρα θα σε κανει ..
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκαμε στις προπονήσεις και σήμερα και τα πράγματα είπα να τα αγριέψω λίγο λες και ήταν χαλαρά. Οπότε ακολούθησα το μότο του Wendler του οποίου το πρόγραμμα ακολουθώ κάνένα χρόνο και τώρα και εκεί που έκανα 3 σετ στη βασική άσκηση της μέρας, κάνω 5 σετ. Because fuck you , thats why, fuck you, pay me όπως λέει και ο κατά τα άλλα συμπαθέστατος Jim. Ελπίζω να επιβιώσω. Και να μη βγει θα είναι ένα θαυμάσιο ταξίδι, γεμάτο εξάντληση, πόνο, πείνα, κατατονικές μέρες, καμένο ΚΝΣ, κατάρες , μπινελικια και όλα αυτά για 2,5 και 5 κιλά παραπάνω στα νούμερά μου. 

 

OHP 5+

OHP: 5x55, 5x65, 5x72,5 , 5x65, 5x55 (ανεβαίνω και μετά κατεβαίνω)

Lat pulldowns: 5x10x73 

Bench Press: 5x10x60

Latteral Raises: 3x8x10

Bicep curls:3x10x30

Hyperextensions: 3x10

Διατάσεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε καμμια σελιδουλα με συνταγες που να γινονται ευκολα και γρηγορα? Δεν εχω εμπειρια με μαγειρεμα και θελω να μαθω να φτιαχνω κανα διατροφικα πιατο με κρεας.

www.doof.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη Μ.βδομαδα σε ολους!οσοι πιουν και κανα ποτηρακι παραπανω μερες που ειναι μην ανησυχουν-τους εχω την λυση :-)

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...