Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μου είπε κάτι το ιδιαίτερο, απλά του είπα ότι το ποσοστό ήταν 100IU και μου είπε πως ήταν ήδη πολύ λίγο για μένα.

Για τις μέρες όφφ δεν μου σχολίασε κάτι. 

100IU βιταμίνης D λες? Μόνο τόσο έχει η πολυβιταμίνη που παίρνεις ?

 

Πάντως αφού δεν σου είπε να μην της σταματήσεις δεν υπήρχε λόγος να το κάνεις...

 

post-237837-0-47122400-1397308791.jpg

 

το "350% increased muscle growth" που λέει πάνω στο κουτί το παίρνεις όλο, ή να υπολογίσω 300% πάνω κάτω για να είμαι μέσα?

Ε μαζί με λίγη σκόνη που κολάει και λίγο στα πλάγια του μπουκαλιού πέφτει στα 200%

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

100IU βιταμίνης D λες? Μόνο τόσο έχει η πολυβιταμίνη που παίρνεις ?

Nαι ήταν τις geriatric ό,τι να 'ναι.

Είχα μια βδομάδα που ξεκίνησα να παίρνω άλλες πριν σταματήσω για τις εξετάσεις, καμία σχέση με τις προηγούμενες, τις opti-women  της on

αυτές έχουν 600IU.

Είχαν ασβέστιο οπότε είπα να τις διακόψω για καλύτερα αποτελέσματα ξέρω γω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ήταν τις geriatric ό,τι να 'ναι.

Είχα μια βδομάδα που ξεκίνησα να παίρνω άλλες πριν σταματήσω για τις εξετάσεις, καμία σχέση με τις προηγούμενες, τις opti-women  της on

αυτές έχουν 600IU.

Είχαν ασβέστιο οπότε είπα να τις διακόψω για καλύτερα αποτελέσματα ξέρω γω. 

Στις multis κοίταγε για 1000IU και πάνω...βασικά πήγαινε στις πιό γνωστές που στα περισσότερα πράγματα έχουν σωστές δόσεις και δεν έχουν τόσο χάλια πηγές όσο οι φτηνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις multis κοίταγε για 1000IU και πάνω...βασικά πήγαινε στις πιό γνωστές που στα περισσότερα πράγματα έχουν σωστές δόσεις και δεν έχουν τόσο χάλια πηγές όσο οι φτηνές.

To θέμα του οικονομικού είναι ζήτημα, σκεφτόμουν να πάρω έξτρα D3 στα 1000IU.

ίδωμεν, τώρα προέχουν οι εξετάσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα το τελευταιο που ειπες ειναι κ το ποιο σωστο απο ολα ! προεχουν οι εξετασεις - μετα βλεπεις ..

μπραβο σου παντως που τσεκαρεις  να δεις που βρισκεσαι  κ προσεχεις..

παιδες ειναι τελειως ασχετο και of-topic ειναι τελειως on  ομως στην ζωη μας γι αυτο και το ποσταρω και εδω !

αξιζει να το διαβασετε 1 λεπτο - κρυβει μεγαλο νοημα και  νομιζω μας αφορα ολους ..

10175985_317381095076203_215327080070050

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα του οικονομικού είναι ζήτημα, σκεφτόμουν να πάρω έξτρα D3 στα 1000IU.

ίδωμεν, τώρα προέχουν οι εξετάσεις 

Ναι..ειδικά τον χειμώνα που δεν μας πολυβλέπει κι ο ήλιος μπορείς να βάλεις έξτρα D3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παει και ο φωτης φαρμακωθηκε ! :-D

φιλε σε νερακι  διαλυσε το  pre workout -λιγο πριν την προπονηση-  και νηστικος νομιζω δουλευει καλυτερα !

τουμπανο ειναι ξερεις που τα χωνεις τα φραγκα μπραβο !

μιας και υπαρχουν συμπληρωματα που δεν αξιζουν τα λεφτα τους γι αυτο το λεω ! το παραπανω γαμει !

 

 

φωτη αν το εχεις μαζι σου κοπανατο και στην μεση της προπονησης ! ακομη καλυτερα ..

τις μερες που κανεις προπονηση παρτο η λιγο πριν νηστικος η και στην προπονηση ακομη !

τις μερες που δεν εχεις παρτο οποτε να ναι ! μην παιρνεις 2 φορες ειναι δυνατο - κατα την αποψη μου 1 φορα φτανει !

προφ αμινοξεα ειναι  - απο τα πολυ καλα και χρησιμα συμπληρωματα ..

 

 

Mau δεν είναι pre workout... Bcaa είναι.

 

Φωτη κυρίως μέσα στην προπόνηση τα παίρνεις... αλλά Bcaa είναι δηλαδή τα βάζεις όποτε θες να ξεκινήσει πρωτεΐνοσυνθεση

 

Τα συγκεκριμένα έχω κι εγώ αυτή την περίοδο... Η γεύση είναι απίστευτη...δεν θα θες να ξανά πιεις νερό μέσα στην προπόνηση

 

Λοιπον ειστε γνωστες maus kai bos  δεν ειχα καμια aμφιβολια αλλα λεμε .

Πρωτη φορα παιρνω τα συγκεκριμενα ο αρχηγος που μου τα προτεινε (κατεβαινει αγωνες ),μου ειπε 1/2 scoop το πρωι,1 πριν την προπονηση και 1 μετα .Τις μερες που ειμαι  off gym  1/2 σκουπ  το πρωι.

Τωρα σαφως και  μπορεις να το παρεις οπως ειπατε για μικροτερη δοσολογια και οικονομια ,αλλα εγω του ειπα να μου προτεινει τροπο να μου τα σκασει στο φουλ .Φυσικα συνεχιζω κανονικα αυστηρη διατροφη ,πρωτεινη ,πολυβιταμινη ,κρεατινη εχω σταματησει  .

post-237837-0-47122400-1397308791.jpg

 

το "350% increased muscle growth" που λέει πάνω στο κουτί το παίρνεις όλο, ή να υπολογίσω 300% πάνω κάτω για να είμαι μέσα?

axaxxa 500% θα παρω εγω γιατι ειμαι ψεμα by default

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα αυτος που στα προτεινε ειναι αρχηγος γιατι απ οτι ξερω και εχω ακουσει ειναι -απο τα καλυτερα αμινοξεα  αν οχι τα καλυτερα ! τωρα σιγουρα σου δωσε αυξημενη ποσοτητα αλλαα εφοσον του ζητησες  δουλεια στο φουλ οκ ! σωστα στα ειπε !

επισης αρχηγος ειναι κ ο μπος που τα ηξερε και τα παιρνει ηδη !

εγω εχω σταματησει τα αμινοξεα αν ομως επαιρνα η αν παρω αυτα θα παρω σιγουρα ! λενε ολοι οτι δε παιζοντε !

επισης λενε δεν υπαρχει η γευση τους  οτι ειναι απιστευτη !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειστε γνωστες maus kai bos  δεν ειχα καμια aμφιβολια αλλα λεμε .

Πρωτη φορα παιρνω τα συγκεκριμενα ο αρχηγος που μου τα προτεινε (κατεβαινει αγωνες ),μου ειπε 1/2 scoop το πρωι,1 πριν την προπονηση και 1 μετα .Τις μερες που ειμαι  off gym  1/2 σκουπ  το πρωι.

Τωρα σαφως και  μπορεις να το παρεις οπως ειπατε για μικροτερη δοσολογια και οικονομια ,αλλα εγω του ειπα να μου προτεινει τροπο να μου τα σκασει στο φουλ .Φυσικα συνεχιζω κανονικα αυστηρη διατροφη ,πρωτεινη ,πολυβιταμινη ,κρεατινη εχω σταματησει  .

axaxxa 500% θα παρω εγω γιατι ειμαι ψεμα by default

Φώτη δεν έχει νόημα καν μισό σκουπ. Το κλειδί είναι η λευκίνη στα bcaa όπου αυτή αρχίζει την πρωτεΐνοσύνθεση. Για να αρχίσεις αυτή την διαδικασία και να φτάσεις στο max την πρωτεινοσύνθεση θες ~ 3-4 γρ. λευκίνη. Αν είσαι και πολλά κιλά τότε θες λίγο παραπάνω. Με μισό σκουπ παίρνεις 1,75γρ. λευκίνη...δεν είναι αρκετή αυτή η ποσότητα.

 

Αν θέλεις απλά να έχεις πρωτεινοσύνθεση κι άλλες φορές μέσα στην ημέρα πέρα των γευμάτων σου τότε καλύτερα να πάρεις bulk λευκίνη...πιό φθηνά θα σου βγει.

 

επισης λενε δεν υπαρχει η γευση τους  οτι ειναι απιστευτη !

Δεν φαντάζεσαι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε μάγκες, ρίξατε κατεβατό ότι τα συμπληρώματα δε δίνουν πάνω από 5% κι αυτό γράφει 300, wtf; Μπορεί ένα συμπληρωμα να δώσει τετοιο boost; Κι αν ναι, είναι προφανως μάταιο να κατεβει καποιος σε αγωνα χωρις να παρει κατι, σωστα;

 

Μαους, εχω κανει "διατριβη" πανω στο αγχος, δεν μπορειτε να φανταστειτε ΠΟΣΟ διαβρωτικο ειναι. Το τσιγαρο μπροστα του δεν πιανει μια.

Και το χειροτερο ειναι οτι οι περισσοτεροι ανθρωποι ειτε δεν αντιλαμβανονται οτι ειναι αγχωτικοι ειτε δεν ξερουν/μπορουν να κανουν κατι.

 

Και τρωει αυτο, τρωει, κι οταν βγαινει η ζημια ειναι συνηθως μονιμη και δυσκολα αναστρεψιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη εσυ το ξερεις σιγουρα θα πω  για οποιον σκεφτεται να αγορασει αμινοξεα !

επειδη οπως σωστα ειπε ο μπος ειναι συμπληρωμα πολυτελειας (απο την αποψη τιμης γιατι αυτα που προσφερει ειναι σουπερ) οποιος τα παρει πρεπει απαραιτητα να τα συνδιασει ειτε  με ενα πολυ καλο συμπληρωμα καθαρης πρωτεινης ειτε με πολυ καλη διατροφη πολυ πλουσια σε πρωτεινη !  μονο ετσι εχει νοημα ! το να τα αγορασεις  και που κ που  να τσιμπας και καμμια σαβουρα δεν εχει κανενα νοημα πετας τα λεφτα σου ! βεβαια ο φωτης τα πηρε σε περιοδο που απ οτι εχω καταλαβει κανει αυστηρα κ προπονηση κ διατροφη οποτε καλα εκανε !

η πρωτεΐνοσύνθεση που λεει ο μπος και η δουλεια που κανουν τα αμινοξεα ειναι (θα το πω  με εικονα για να καταλαβετε) σα να ανοιγει καποιος το δρομο στον οργανισμος μας για να αφωμοιωθει  τελεια η πρωτεινη που θα παρουμε ! γι αυτο και τα περνουμε πριν το φαγητο γιαυτο και ειναι υπερ πολυτιμα !

θα πω επισης οσο ποιο απλα μπορω οτι τα περισσοτερα αμινοξεα που περνουμε μεσω της τροφης καταστρεφονται κατα την διαρρκεια της πεψης γι αυτο και κανουν τελεια δουλεα σε μορφη συμπληρωματος !

αυτα απλα κ κανανοητα νομιζω ..

παρτε τα οσοι εχετε σκοπο να κανετε σοβαρη δουλεια -προπονηση - διατροφη ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω βρει ένα motivational τραγουδάκι και το ψάχνω σε video αλλά με κατάλληλο background.

Θέλω δηλαδή κάτι σαν αυτό http://www.youtube.com/watch?v=ujxbqQn0cUA αλλά αντί να έχει φώτο τον τύπο, να έχει φώτο μια τύπισα σαν αυτή http://31.media.tumblr.com/11a3312eb4c78f1dbd6cade65004e840/tumblr_n104frD81G1shzr5eo1_400.png

Καμιά βοήθεια? Να ρωτήσω στο thread με τη μουσική?

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε μάγκες, ρίξατε κατεβατό ότι τα συμπληρώματα δε δίνουν πάνω από 5% κι αυτό γράφει 300, wtf; Μπορεί ένα συμπληρωμα να δώσει τετοιο boost; Κι αν ναι, είναι προφανως μάταιο να κατεβει καποιος σε αγωνα χωρις να παρει κατι, σωστα;

 

Δεν ξέρω με τι βάση λέει το 350% increased muscle growth, πάντως η θεωρία λέει πως τα bcaa δημιουργούν ένα αναβολικό περιβάλλον μέσω της έναρξης της πρωτεινοσύνθεσης. Άμα το πάμε στο πρακτικό με μία φορά που το παίρνεις μέσα στην προπόνηση εννοείται δεν καταλαβαίνεις ανάπτυξη, στην ανάρωση όμως μπορεί να δεις διαφορά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω πως ημουν πριν 4 μηνες περιπου....

 

http://www.insomnia.gr/topic/251324-the-official-fitness-thread/page-360

 

 

Εδω τωρινη κατασταση, το προηγουμενο σαββατο τις τραβηξα, χωρις να κανω προπονηση εκεινη την μερα... εχω ακομα μια αλλα δεν την ανεβασα...πιστευω αυτες αρκουν, τα ποδια βρισκονται σε καλο επιπεδο οταν μπορεσω θα ανεβασω και απο κει φωτο...

 

 

post-223961-0-42656800-1397323725_thumb.jpg

post-223961-0-37789600-1397323825_thumb.jpg

 

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω πως ημουν πριν 4 μηνες περιπου....

 

http://www.insomnia.gr/topic/251324-the-official-fitness-thread/page-360

 

 

Εδω τωρινη κατασταση, το προηγουμενο σαββατο τις τραβηξα, χωρις να κανω προπονηση εκεινη την μερα... εχω ακομα μια αλλα δεν την ανεβασα...πιστευω αυτες αρκουν, τα ποδια βρισκονται σε καλο επιπεδο οταν μπορεσω θα ανεβασω και απο κει φωτο...

 

 

 

Μπράβο ρε Λίβε...έπεσες αισθητά σε λίπος και αρχίζουν να φαίνονται σχήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...