Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταλαβα !

η μοναδικη λοιπον αλλαγη που σου προτεινω να κανεις -μιας και εχεις μονα τους και τα χερια και τα  ποδια -

ειναι να βαλεις τους κοιλιακους την ημερα των ποδιων  ..

Αν βάλω κοιλιακούς μετά από πόδια, πέρα από το ότι είμαι πτώμα και θα βγουν απλά για να βγουν οι κοιλιακοί, ο χρόνος θα ανέβει πολύ. Τα πόδια τα βγάζω σε 50-55 λεπτά. Αν βάλω και κοιλιακούς πάμε στα 70 λεπτά...προτιμώ να βάλω το τεταρτάκι αυτό μετά από χέρια που μου πέρνουν 35 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

και μενα οι κοιλιακοι μου παιρνουν αρκετη ωρα...πλεον ειναι το πιο βαρετο κομματι της προπονησης και το κανω 4 φορες την εβδομαδα.

 

υπαρχει καποιο αρθρο και κανενα βιντεο να διαβασω για το dealift?δεν τα εχω πιασει καθολου και αποσα εχουν γραφτει εδω μεσα δεν ειναι για να παιζεις...

κυριως ρωταω για να μην δω την πρωτη μαλακια του yt & google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα οι κοιλιακοι μου παιρνουν αρκετη ωρα...πλεον ειναι το πιο βαρετο κομματι της προπονησης και το κανω 4 φορες την εβδομαδα.

 

υπαρχει καποιο αρθρο και κανενα βιντεο να διαβασω για το dealift?δεν τα εχω πιασει καθολου και αποσα εχουν γραφτει εδω μεσα δεν ειναι για να παιζεις...

κυριως ρωταω για να μην δω την πρωτη μαλακια του yt & google.

τσέκαρε την σειρά βίντεο του elliot (strengthcamp) για τις άρσεις. ή πάτα στο youtube the science of deadlifting. Επίσης τσέκαρε την σειρά βίντεο του dave tate για deadlift

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να ειμαι 75 (5 κιλά κάτω) και κρατάω ακόμα 100-110 squat (10-6) και γενικά τα κιλά που έκανα στα 80
μετά τα πόδια έκανα και χέρια σήμερα γιατι είχα όρεξη
έρχεται σε μια φάση ενας απο τους παλιούς που είχε να με δει μήνες και μου λέει στο αφτί,  φαρμακόνεσε? B) 
του λέω γιατί ? τέτοια φλεβικότητα χωρίς φάρμακο με τίποτα και όντως είχα γίνει στα χέρια και τους ώμους γάμησετα
αναρωτιέμαι επειδή δεν με έχω δει σε 8-9% bf , τι φλεβικότητα θα παίζει εκεί. :-)
 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You were saying Tzimmys?

που εισαι εσυ μελαχροινο αγορι , γιατι χαθηκες ? :-)

παρεθεσες ενα μηνυμα και εφυγες τρεχοντας  .. γιατι ? πες μας την γνωμη σου  ..

την περιμενουμε με την ιδια αγωνια που περιμενουν στο νημα με τα ανεκδοτα να γελασουν .. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κανουμε???

 

Πολυ μπαρουτι ρε παιδια τι εγινε??/

 

Δεν πολυ μπαινω αλλα οι προπονησεις προπονησεις και οσο πανε γινονται γαματες....

 

Σημερα δεν καταλαβαινα τιποτα.... 

 

Αν ειχα ακομα 5 ασκησεις θα τις εκανα...δεν ξερω τι εφταιγε.. Μαλλον που κοιμηθηκα και ξυπνησα χαλαρωμενος.... 

 

Αυριο μπορει να κλαιω αλλα μ αρεσει.... 


Θυμαστε που ο αδερφος μου το ξαναξεκινησε το γυμναστηριο???

 

Το παρατησε μετα απο 4 προπονησεις... Πηγε στην δουλεια και κουραστηκε.. Μου τα ελεγε και γελουσα.... Λεω οκ... Αφου δεν μπορεις ....

 

 

Σημερα εκραξα τον μικρο που ταχα θελει και αυτο να κανει πηγε εκανε κοιλιακους και κατι απλες, αλλα δεν ειχε πετσετα και λεω πας καλα... Δεν ξανακανεις αμα δεν κουβαλας πετσετα...Παντα μιλαω για home(garaze)gym αλλα αυτο ειναι κολλημα, εδω μονος μου εκανα και παλι πετσετα βαζω στο παγκο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θυμαστε που ο αδερφος μου το ξαναξεκινησε το γυμναστηριο???

 

Το παρατησε μετα απο 4 προπονησεις... Πηγε στην δουλεια και κουραστηκε.. Μου τα ελεγε και γελουσα.... Λεω οκ... Αφου δεν μπορεις ....

 

 

Σημερα εκραξα τον μικρο που ταχα θελει και αυτο να κανει πηγε εκανε κοιλιακους και κατι απλες, αλλα δεν ειχε πετσετα και λεω πας καλα... Δεν ξανακανεις αμα δεν κουβαλας πετσετα...Παντα μιλαω για home(garaze)gym αλλα αυτο ειναι κολλημα, εδω μονος μου εκανα και παλι πετσετα βαζω στο παγκο....

Και θα σε ρώταγα αν συνέχιζει...

 

Καλά πετσέτα ούτε εγώ βάζω αν φοράω κανά κοντομάνικο...μόνο όταν είμαι topless  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν συνεχιζει...Τομ παρασυρουν και προτειμα να βγαινει για ποτο....

 

Εγω τα συνδυαζω, εχω προγραμμα...

 

Μπα δεν μου κολλαει χωρις πετσετα ειδικα οταν γινομαι μουσκεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αν σε πίνουν το αίμα στη δουλειά είναι ένα θέμα... Εδώ εγώ ας πουμε, προσπαθώ να βρω μέρα εκτός των 2 ρεπό να πάω, δεν παλευεται! Και μην πείτε "ολα ειναι στο μυαλο, θεληση να υπαρχει" κλπ. Μιλάμε ότι πολλές φορές δεν προλαβαίνω να πιω νερό! (σήμερα ήπια με τη χούφτα στις 11 απο τις 6 που πηγα). ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plug χθες (κατω απο την επήρεια της ηττας απο τους γαυρους ) δε σε επιασα φιλε !

ετσι οπως ελεγες φτιαχνεις μπιφτεκια με κρεας βρωμη απραδια κτλ νομιζα οτι κανεις πλακα μετα που ξαναδιαβασα οτι ρωτουσες την επομενη φορα που θα φτιαξεις αν αντι για ασπραδια βαλεις αλβουμίνη το καταλαβα !

ναι χωσε κανονικα  .. θα σε βοηθησει και γευστικα μιας και οπως την πινω εγω δε παει ευκολα κατω !

δες τε και δυο μικρα βιντεακια να παρετε μια ιδεα

 

καλα ο τυπος το ξευτιλιζει στο χεμο για να παει κατω καμμια σχεση ...

 

νικ ωραιος η φλεβες ΄΄μεγαλωνουν'' τα χερια και τους ωμους .. πολυ καλη φαση ..

λιβε επρεπε να συνεχισεις φιλε αφου μπορουσε να κανεις 5 ασκησεις ακομη καντες ..   διαφορετικες .. καλο κανει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι....αλλα αυτο εγινε σημερα.... 

 

Ετσι ενιωθα εγω στην ψυχολογια μου και στο μυαλο μου.... Το σωμα μου το εβλεπα να τουμπανιαζει...δεν εκατσα με σταυρωμενα χερια... Σε ολες τις ασκησεις εβαλα παραπανω κιλα... Στις αρσεις +10 και σκουοτ + 5 (βοηθητικη) και βγαιναν τα μαμημενα , αλλες φορες ξεφυσουσαν σαν σκαστρα απο πουντακι....χαχαχαχαχααχχαχαχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαρισαίε, σε νιώθω, είναι μέρες που κι εγώ δεν προλαβαίνω να πάω τουαλέτα.

 

Η μόνη λύση είναι να γυμναστείς με bodyweight, για 10-15 λεπτά στο σπίτι. Κάμψεις, Pulls ups σε πόρτα, βυθίσματα, lunges, τρικέφαλο με καρέκλα, πετσέτα σε χερούλι πόρτας για δικέφαλους, κτλ. Το σημαντικό είναι να ζορίσεις το μυικό σου σύστημα, τουλάχιστον να μη χάσεις μυικό ιστό μέχρι να στρώσει το εργασιακό πρόγραμμα και να δώσεις πραγματικό πόνο.


Τελικά τα νοσοκομεία επηρέασαν την όλη φάση, 1 μήνας ταλαιπωρίας, -2 κιλά. Οριακά είμαι στα 70 πλέον. 

 

Το καλό είναι ότι δεν έχασα σε μυική μάζα, bye bye κι άλλο κοιλιακό λίπος + νερό φαντάζομαι.

 

Βρήκα μια περσινή καλοκαιρινή φώτο με την κορμάρα μου, αρχές καλοκαιριού θα ανεβάσω το σετ πριν-μετά να απολαύσετε κόκκαλα :) Να χει κι ενα προτυπο ο Αντώνης βρε αδερφέ :P


Και κάτι άσχετο. Εδώ στο χωριό το μνημόνιο δεν επηρέασε σοβαρα, μη λέμε μαλακιες. Αλλά βλέποντας κάθε βράδυ τους άστεγους να κοιμούνται στο λομπυ του ΑΧΕΠΑ για να προστατευτούν απο το κρυο, ΟΚ, την είδα κάπως αλλιως. Καλο ειναι να εκτιμαμε αυτα που εχουμε ΠΡΙΝ τα χασουμε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λιβε επρεπε να συνεχισεις φιλε αφου μπορουσε να κανεις 5 ασκησεις ακομη καντες ..   διαφορετικες .. καλο κανει ..

 

 

Το έχω αισθανθεί και γω αυτό κάποιες φορές μετά από upper-body προπόνηση να νοιώθω σαν να ξεκίνησα μόλις και πάω κάνω λίγες ποζεριές (ασκήσεις χέρια) για συμπλήρωμα....ε την επόμενη φορά ανεβάζω κιλά σε μια - δυο ασκήσεις και δεν χρειάζεται το έξτρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μιλαγα με τον γυμναστη και μου ειπε οτι ενα session προπονησης δεν πρεπει να υπερβαινει τα 35 σετ.

Ισχυει?

 

Μήπως σου είπε και οτι μετά αρχίζεις να "καταβολίζεις"??  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...