Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλα μην παμε πισω να πηγαινουμε μπροστα 1.8 ειναι το μεγιστο απο εκει και περα πας σε επιβαρυνση οσο ανεβαινεις.

Πιστεψε να φτασεις το 1.8 ειναι γελοιο να μην το ξεπερασεις ειναι δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

συζητηση να γινεται ..
υπαρχουν συμπληρωματα και συμπληρωματα !
περα απο οποιαδηποτε βοηθεια μπορουν να μας δωσουν το πρωτο που αποδεδειγμενα κανουν ειναι οπως πολυ σωστα ο αλεξ ειπε να μας δωσουν ψιχολογικη ωθηση !
με δυο λογια τα παιρνουμε - νομιζουμε οτι γινομαστε τουρμπο και αυτοματως κανουμε πολυ πιο δυνατα και εντονα προπονηση!
παμε στην ουσια τωρα ..
υπαρχουν συμπληρωματα που προσσφερουν  πραγματακια που δε θα μπορουσαμε να παρουμε -αναλογικα- μεσο της  διατροφης μας πχ τα αμινοξεα τα οποια ειναι απαραιτητα μιας και συνθετουν την πρωτεινη! υπαρχουν 2 βασικες κατηγοριες αμινωξεων τα βασικα και τα μη βασκα ! τα πρωτα που δεν τα παραγει ο οργανισμος μας ειναι τελειο συμπληρωμα και μας βοηθαει πολυ , χρειαζονται!
παμε στο συμπληρωμα  πρωτεινης ? δεν μπορουμε να μιλαμε με γενκοτητες μιας και δεν ειναι ολες ιδιες !
 υπαρχουν πχ  πρωτεινες αυγου -τελειες οσο ανφορα την ποιοτητα της πρωτεινης. χωρις καθολου αμινοξεα ομως και εκει υστερουν-   υπαρχουν και οι τυπου whey που και πιο αποροφησημες ειναι κ περισσοτερα αμινοξα διαθετουν !
συν την χαμηλη περιεκτικοτητα σε λακτοζη .. τελειες ? οχι και τοσο μιας και εχουν και αυτες τα  μειονεκτημα τους  μιας και δεν εχουν  καθολου γλουταμινη, ενα  αμινοξι που συνθετει την κρεατινη και ειναι κυριο συστατικο στην μεταβολικη δραστηριοτητα ! (νομιζω τωρα σιγα σιγα αρρχισαν να το βαζουν οι εταιριες μιας και καταλαβαν οτι δεν τις παιρνουν ολοι τις  πρωτεινες στα τυφλα αλλα τπαρχουν και καποιοι που ψαχνονται)
συμπερασμα ? αχταρμας !
για μενα το καλυτερο ειναι ο συνδιασμος καλης πλουσιας διατροφης με την προσθηκη λιγων απαραιτητων συπληρωματων μιας κ εν μερη συμφωνω στο οτι δε πα να λεει οτι θελει ο καθε ΕΟΦ  -που στο κατω κατω μπορει και ντα παιρνει απο παντου στην ελλαδα ειμαστε - εγω δε ξερω και δεν εμπιστευομαι τι στον πουτσο μπορει να βαζουν μεσα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βαρεθεί τα ποσοστά και τις επιστημονικές έρευνες για το επίπεδο το δικό μου και των απλών ανθρώπων. Δεν ασχολούμαι κάν. Ξέρεις τι κάνω? Παίρνω τη γνώμη και το πρόγραμμα ενός τύπου που έχει κάνει αυτό που θέλω να κάνω και εγώ, βλέπω πόσοι το έχουν ακολουθήσει και πέτυχαν , αν είναι πολλοί ακόμα καλύτερα και το ακολουθώ και εγώ. 

Προσωπικά το 1.8 δε μου λέει τίποτα. Είναι το βάρος μου? Ειναι το μυικό βάρος μου? Είναι το βάρος με νερό? Το βάρος το πρωί? 

 

Για μένα που είμαι 120 κιλά , τα 240 γρ. πρωτείνης πχ. δεν είναι και τόσο εύκολη υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο όρος "φυσικός" αναφέρεται σε κάποιον που δεν χρησιμοποιεί αναβολικά.

 

Ok, αν το εννοείτε έτσι πάω πάσο. Εννοείς δηλαδή ότι τα συμπληρώματα είναι φυσικός τρόπος.

 

Εγώ όταν λέω φυσικός, εννοώ αυτόν που συναντώ στη φύση, δηλαδή αποκλειστικά διατροφή.

Άφού δε βρίσκω δεντράκια από τα οποία να κρέμονται μπουκαλάκια με σκόνες και διαλύματα, όταν λέω φυσικός τρόπος εννοώ αυτό που λέει η λέξη.

 

Ελπίζω να συμφωνούμε τουλάχιστον εδώ, και γι' αυτό το λόγο μου φάνηκε περίεργος ο ισχυρισμός του συμφορουμίτη από την αρχή, περί φυσικού τρόπου και περί "μόνο γυμναστικής".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συμπληρωμα της γυρης προφανως και δεν υπαρχει σε κανενα δεντρακι κρεμμασμενο ! 

οποιος το παιρνει εινα ιφαρμακωμενος για σενα δηλαδη !

σεβαστη  η γνωμη σου οχι απαραιτητα και σωστη ομως ..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μακαρόνια επίσης κρέμονται από το μακαρονόδεντρο? Το ψωμί?  Τα μπισκότα? Τα γαριδάκια? Οι μπάρες εμπλουτισμένες με πρωτείνη? Όποιος τα τρώει αυτά παύει να είναι φυσικός? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν θα πω κατι τελευταιο φιλοι μου συμφουριτες !

ο ντακον λοιπον που καταθετη την αποψη του εδω εχει ποσταρει και 2 φωτο ξερουμε ο ανθρωπος πως ειναι εχουμε μια αποψη οτι το κατεχει το θεμα ! ο αλεξ το ιδιο ! καθε μερα στο gym ειναι κ λιωνει στην προπονηση! το ιδιο ο φωτης ο μπος ο νικος  κτλ ! καποιοι απο σας που τα ξερετε ολα  και εχετε αποψη για ολα μπορει και  να μη μπορειτε να δεσετε τα κορδονια σας απο την κοιλουμπα σας !  συγνωμη αν γινομαι ενοχλητικος αλλα αυτη ειναι η παγματικοτητα στο ινερνετ ! τις προαλες μου την ειπε καποιος στο νημα του στρατου  .. μπαινω το προφιλ του και τι να δω ?? 18 χρονων !! δεν ειχε παει καν φανταρος ο αθεοφοβος και ειχε αποψη για ολα !

οταν απολυθηκα δεν ειχε κυριολεκτικα γεννηθει και ομως πουλουσε πνευμα για το στρατο !

ποσταρετε μια φωτο  λοιπον παρακαλω  να σας παρουμε σοβαρα και σας και τις αποψεις σας ! αλλο η θεωρια και αλλο η πραξη ! 

ευχαριστω :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μακαρόνια επίσης κρέμονται από το μακαρονόδεντρο? Το ψωμί?  Τα μπισκότα? Τα γαριδάκια? Οι μπάρες εμπλουτισμένες με πρωτείνη? Όποιος τα τρώει αυτά παύει να είναι φυσικός? 

 

Τα μακαρόνια δεν κρέμονται από το μακαρονόδεντρο, αλλά εν πάσει περιπτώσει είναι τρόφιμα και δε χρειάζονται την έγκριση του ΕΟΦ.

Αφού καταλαβαίνεις τι ισχυρίζομαι. Anyway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εποχη της τεχνολογιας που ζουμε τπτ δν ειναι φυσικο. Εκτος αν εισαι παραγωγος-καταναλωτης σε ολα. Τα συμπληρωματα ειναι οτι λεει η λεξη τους κ δν κανουν θαυματα. Αν δν ιδρωσεις, δν πονεσεις κ δν τραφεις καθαρα, τπτ δν κατορθωνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου κερδιζεις σε μυικοτητα και αν με ρωτησεις ναι εχω τουλαχιστον 2 παραδειγματα απο που κοντινο μου περιβαλλον και ειδα τις διαφορες.

φιλε το μονο που κερδίζεις,ξέρεις τι είναι; 

Στην τσέπη σου κάποια(πολλα )ευρω,υπο κανονικές συνθήκες,θέλεις κανα 300αρι για φαγητό,αν ειναι να καλύπτεις την ανάγκη σε πρωτεΐνη μονο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, αν το εννοείτε έτσι πάω πάσο. Εννοείς δηλαδή ότι τα συμπληρώματα είναι φυσικός τρόπος.

 

Εγώ όταν λέω φυσικός, εννοώ αυτόν που συναντώ στη φύση, δηλαδή αποκλειστικά διατροφή.

Άφού δε βρίσκω δεντράκια από τα οποία να κρέμονται μπουκαλάκια με σκόνες και διαλύματα, όταν λέω φυσικός τρόπος εννοώ αυτό που λέει η λέξη.

 

Ελπίζω να συμφωνούμε τουλάχιστον εδώ, και γι' αυτό το λόγο μου φάνηκε περίεργος ο ισχυρισμός του συμφορουμίτη από την αρχή, περί φυσικού τρόπου και περί "μόνο γυμναστικής".

 

Καλά κάνεις και εννοείς αυτό που εννοείς, και το εξηγείς και μπορούμε και συννενοούμαστε, αλλά το natural bodybuilding είναι industry standard term και σημαίνει αυτό που σου είπα. 

 

Δεν υπάρχει καμιά διαφωνία ότι η κοπέλα παίρνει συμπληρώματα. Το παραδέχεται και η ίδια και συμπληρώματα παίρνει το 90% όσω ασκούνται σοβαρά. 

Τα μακαρόνια επίσης κρέμονται από το μακαρονόδεντρο? 

 

448.jpg

χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν θα πω κατι τελευταιο φιλοι μου συμφουριτες !

ο ντακον λοιπον που καταθετη την αποψη του εδω εχει ποσταρει και 2 φωτο ξερουμε ο ανθρωπος πως ειναι εχουμε μια αποψη οτι το κατεχει το θεμα ! ο αλεξ το ιδιο ! καθε μερα στο gym ειναι κ λιωνει στην προπονηση! το ιδιο ο φωτης ο μπος ο νικος  κτλ ! καποιοι απο σας που τα ξερετε ολα  και εχετε αποψη για ολα μπορει και  να μη μπορειτε να δεσετε τα κορδονια σας απο την κοιλουμπα σας !  συγνωμη αν γινομαι ενοχλητικος αλλα αυτη ειναι η παγματικοτητα στο ινερνετ ! τις προαλες μου την ειπε καποιος στο νημα του στρατου  .. μπαινω το προφιλ του και τι να δω ?? 18 χρονων !! δεν ειχε παει καν φανταρος ο αθεοφοβος και ειχε αποψη για ολα !

οταν απολυθηκα δεν ειχε κυριολεκτικα γεννηθει και ομως πουλουσε πνευμα για το στρατο !

ποσταρετε μια φωτο  λοιπον παρακαλω  να σας παρουμε σοβαρα και σας και τις αποψεις σας ! αλλο η θεωρια και αλλο η πραξη ! 

ευχαριστω :-)

 

μην διώχνεις τον κόσμο ρε, όλες οι απόψεις καλοδεχούμενες :D  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν υπάρχει καμιά διαφωνία ότι η κοπέλα παίρνει συμπληρώματα. Το παραδέχεται και η ίδια και συμπληρώματα παίρνει το 90% όσω ασκούνται σοβαρά. 

 

αλλο η πρωτεινη και η καρντιτινη (μη τρελαθουμε κι ολας) που παιρνει η κοπελα  και αλλο τα φαρμακα και η χαπακωμενη που λεγαν  οι κυριοι παραπανω ομως αλεξ ! καμμια σχεση δεν εχουν ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

μην διώχνεις τον κόσμο ρε, όλες οι απόψεις καλοδεχούμενες :D

δε το συζηταμε αυτο .. ολες !! ακομη και του μπομπιρα του 18αρη που ειχε αποψη για το στρατο ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε διαβάζω ποστ απο γυναίκες κ άντρες να σχολιάζουν αρνητικά σώματα του αντίθετου φίλου σε γαμηστερό επίπεδο που λίγοι φτάνουν μου βγαίνει μια ανάγκη να δω φωτογραφία τους .Δηλαδή θα ήθελα να δω κάποιον γυμνασμένο με ενα καλό σώμα να λέει "αυτή μοιάζει με άντρα" .
Δεν μιλάμε για γυναίκες bodybuilders κλπ με φαρμακάκια , λέω για περιπτώσεις σαν την κυρία

Αν θέλει κάποιος απο εσάς να βάλει μια φωτογραφία του γιατι θα είχε ενδιαφέρον για να δούμε αν γίνεται αυτό. Δεν το λέω με καμία αρνητική διάθεση ή για να πω do u even lift , απλά θεωρώ πως αυτά τα άτομα που δεν έχουν σχέση με το άθλημα δεν έχουν και αντικειμενική γνώμη.

το να αναλύουμε πάλι τα σεξουαλικά μας γούστα δεν έχει κανένα νόημα και ενδιαφέρον ,τουλάχιστον σε αυτό το thread ειναι offtopic και spam, προσωπικά στα τέτοια μ τι γουστάρει να γαμεί ο εκάστοτε συνφορουμίστας , αλλα το να αποκαλείς ανδροπρεπή ή φαρμακωμένη μια αθλήτρια που προφανώς και δεν ειναι , αυτό ειναι χοντρό και αστείο , τουλάχιστον για όποιον παιρνει μυρωδιά γύρω απ το θέμα.

πέρα απο αυτό κάποια στιγμή πρέπει να αφήσουμε στην άκρη αυτή την παπαριά με τα συμπληρώματα που άλλοι τα λένε φάρμακα για δικούς τους λόγους. -v
:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: ~Φάρμακα~ :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: 



Φάρμακα αποκαλούμε τα AAS. ------->AAS σημαίνει anabolic-androgenic steroids-----> Τα συμπληρώματα δεν ειναι AAS

άσχετος? -> google it-> profit

0183fd24fca9e863d218bf70d321bf3f125aa802


 

 

Δεν υπάρχει καμιά διαφωνία ότι η κοπέλα παίρνει συμπληρώματα. Το παραδέχεται και η ίδια και συμπληρώματα παίρνει το 90% όσω ασκούνται σοβαρά. 


 

ισχυεί , το άλλο 10% παίρνει φάρμακα και όταν είσαι σε φάρμακο τι να κλάσει το συμπλήρωμα ? λες και έχεις την ποιο γαμάτη τούρτα του κόσμου και της ρίχνεις απο πάνω κανέλλα για γευση αχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...