Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διμιτρα κατω απο 90 μου φαινετε πιο ευκολο και δεν μπορω να καταλαβω αν ισχυει αυτο που μου λεει ο γυμναστης η ειναι λογο οτι ειχα μαθει να τα κανω ετσι και ειναι θεμα συνηθειας.

Αφου τα κανεις και εσυ κατω απο 90 θα καταλαβαινεις αυτο που λεω οτι δλδ οταν τερματισεις κατω ειναι σαν να παιρνεις μια ωθηση για να ανεβεις.

Ναι ειναι πιο ευκολο το σμιθ, δν εχει σχεση με τα ελευθερα. Μπορει στο σμιθ να βγαζεις σετ με 100 στα 6 ρεπς με σχετικη ανεση κ στα ελευθερα να μη τα χεις καν.

Δν εχω μετρο συγκρισης για να μπορω να σου πω, παντως νιωθω δυσκολια στο ανεβασμα. Η αληθεια ειναι οτι με τρομαζει για το μαρτυριο που θα βιωσω σε ρακ. Θα τα φοβαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εννοω οτι ειναι πιο ευκολο να πας κατω απο τις 90 απο οτι να σταματησεις στις 90. Ειτε smith ειτε ελευθερα. Αυτη ηταν η κουβεντα με το γυμναστη και οτι πραγματι μου φανηκε και εμενα ετσι για τους λογους που εξηγησα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω οτι ειναι πιο ευκολο να πας κατω απο τις 90 απο οτι να σταματησεις στις 90. Ειτε smith ειτε ελευθερα. Αυτη ηταν η κουβεντα με το γυμναστη και οτι πραγματι μου φανηκε και εμενα ετσι για τους λογους που εξηγησα παραπανω.

Δν κοιτας το κατεβασμα, αλλα το ανεβασμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφη Ελλαδα (στο νησι) για την σεζον. Ολα ωραια το μονο προβλημα στο γυμναστηριο του νησιου παιζει μονο smith για squat.

Λοιπον ειχα συνηθισει με την ελευθερη μπαρα να καταβαινω οσο πιο κατω μπορουσα.

Τωρα εδω ο γυμναστης μου ειπε οτι μεχρι 90 μοιρες μπορει να ειναι και πιο δυσκολο γιατι δεν εχεις αυτο το τιναγματακι που κανεις (δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα) που κανεις οταν κατεβαινεις κατω. Οντος το δοκιμασα και μου φανηκε δυσκολοτερο. Τι παιζει? ισχυει? Και τι κανω τωρα που παιζει μονο smith?

Σ.Σ και το bench press εκει πρεπει να γινεται. :cry:

 

Για το squat δεν θα σχολιάσω γιατί στο smith παίρνεις άλλη στάση σώματος , δεν μπορώ να ξέρω τι κάνεις. 

 

Για το bench press όμως το smith είναι ακατάλληλο για full κίνηση γιατί υπάρχει περίπτωση τραυματισμού λόγω της αναγκαστικής ευθείας κίνησης πάνω. 

 

Αυτό που είναι πολύ καλό το smith όμως είναι να δουλέψεις partial bench press που μάλιστα όσον αφορά το bodybuilding είναι εφάμιλο αν όχι καλύτερο από το κανικό (full εκταση) γιατί ο μυς μένει συνέχεια under tention. Επίσης με το partial δεν έχεις φόβο τραυματισμού γιατί η κίνηση είναι εντελώς ευθεία. 

 

όπως το βλέπεις στην αρχή του βιντεο, επικλινή η flat

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pant13, μια εναλλακτική είναι τα goblet squats είτε με αλτήρα είτε με kettlebells. Μακριά από σμιθ γιατί θα σου χαλάσει όλη την τεχνική. Στο νησί που είσαι δεν υπάρχει κάποιος σύλλογος άρσης βαρών για να μπορείς να γυμναστής με ελεύθερα βάρη;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alex ωραιος ευχαριστω, θα τα δοκιμασω.

3c δυστηχως οχι και για το μεγεθος του νησιου ηδη ειναι και πολυτελεια και μπραβο στο ιδιοκτητη/γυμναστη που το παλευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εσεις οι χορτοφαγοι πως την παλευετε πειτε μου . χαχαζα

 

Χτες ειχαμε ρεβιθια.. Εφαγα συνολικα απο της 17:00 εως της 23:00 τρια πιατα ..

 

Το πρωι μαμηθηκα... Τοσα αερια ουτε σε τρεις μερες.. Τρωω και ακομα ενα στην δουλεια το στομαχι μου το ενιωθα οτι θα εκανε μπαμ, εαν δεν πηγαινα τουαλετα...

 

Πεθανα.. Ακομα να μου περασει το πριξιμο... Και τα αλλα...

 

Ρε συ κοντοχωριανέ, πόσο πεινασμένος (χαζός :P) μπορεί να 'σαι για να φας 3 πιάτα όσπρια; Εγώ θα φάω 1 (500γρ βρασμένα) και προσπαθώ να μην ξαναφάω την επόμενη αλλά τη μεθεπόμενη για να γλυτώσω από τα αέρια, και συ πήγες στα 3 μαζεμένα; τζιζους...

 

Εν τω μεταξύ ντεζαβι η φάση, πριν καιρό το είχες ξανακάνει και πάλι λέγαμε τα ίδια. Το δις εξαμαρτείν :)

 

In other news, βελτιώθηκε η αντοχή, βγάζω προπονήσεις που πριν καιρό δεν τις έβγαζα. Με δεδομένο το εντελώς άστατο του προγράμματος, είμαι πολυ ικανοποιημένος.

 

Here's the catch: your body quickly adapts to steady state aerobic activity, decreasing the amount of calories you burn with each walk/run, making you more and more efficient at the activity. This is the goal if you're training for an endurance event – to be super efficient using the least amount of energy (calories) possible to complete the distance. You want just the opposite if you're trying to lose fat.

 

Έτσι ακριβώς, σωστό το άρθρο δάσκαλε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1396505313018.jpg

 

 

Ισως να επρεπε να μπει και στο fitness thread :-)

 

Δυστυχώς θα σας τη χαλάσω παιδάκια, αλλά όσοι πίστευαν ότι το κορμί αυτό είναι αποτέλεσμα ΜΟΝΟ σκληρής γυμναστικής και διατροφής, πλανούνται πλάνην.... Το όνομα της δεσποινίδος είναι bella falconi, και όπως θα δείτε και σε άλλες φωτογραφίες αν γκουγλάρετε, τα παίρνει τα βοηθηματάκια της (δεν εννοώ πρωτεινούλα). Και πάλι doable.... για να μη ξεχνιόμαστε.   παραδειγματάκια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς θα σας τη χαλάσω παιδάκια, αλλά όσοι πίστευαν ότι το κορμί αυτό είναι αποτέλεσμα ΜΟΝΟ σκληρής γυμναστικής και διατροφής, πλανούνται πλάνην.... Το όνομα της δεσποινίδος είναι bella falconi, και όπως θα δείτε και σε άλλες φωτογραφίες αν γκουγλάρετε, τα παίρνει τα βοηθηματάκια της (δεν εννοώ πρωτεινούλα). Και πάλι doable.... για να μη ξεχνιόμαστε.   παραδειγματάκια....

οχι ρε φυσικη ειναι, καθε γυναικα μπορει να αποκτησει τετοιο μυικο τονο γιατι το λες αυτο ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς θα σας τη χαλάσω παιδάκια, αλλά όσοι πίστευαν ότι το κορμί αυτό είναι αποτέλεσμα ΜΟΝΟ σκληρής γυμναστικής και διατροφής, πλανούνται πλάνην.... Το όνομα της δεσποινίδος είναι bella falconi, και όπως θα δείτε και σε άλλες φωτογραφίες αν γκουγλάρετε, τα παίρνει τα βοηθηματάκια της (δεν εννοώ πρωτεινούλα). Και πάλι doable.... για να μη ξεχνιόμαστε.   παραδειγματάκια....

 

 

 

και κουκλαρα στο προσωπο ειναι -  και κορμαρα που την εχει αποκτησει με ατελειωτες ωρες προπονησης και ιδρωτα εχει !

 η κοπελα κανει προπονηση ολη μερα  δεν ειναι στα γκουντις να χτυπαει τα μπερκερ δυο-δυο οπως κανουν οι περισσοτερες κοπελες της η ηλικιας της ! σας χαλαει  .. - αμεσως φαρμακα ? ποια φαρμακα ??

ουτε μες τις φλεβες ειναι ουτε εχει παραμορφωθει και εχει γινει σαν αντρας !

 

 

 

You were saying Tzimmys?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς θα σας τη χαλάσω παιδάκια, αλλά όσοι πίστευαν ότι το κορμί αυτό είναι αποτέλεσμα ΜΟΝΟ σκληρής γυμναστικής και διατροφής, πλανούνται πλάνην.... Το όνομα της δεσποινίδος είναι bella falconi, και όπως θα δείτε και σε άλλες φωτογραφίες αν γκουγλάρετε, τα παίρνει τα βοηθηματάκια της (δεν εννοώ πρωτεινούλα). Και πάλι doable.... για να μη ξεχνιόμαστε.   παραδειγματάκια....

 

Τέλως πάντων αυτά είναι τα συμπληρώματα που παραδέχεται ότι παίρνει:

 

"What Supplements Do You Use And Why?

 

I use HMB and highly recommend it for those who are trying to build lean mass! I also use omega 3, 6 and 9 by Vitazen, glutamine, whey protein, BCAA, L-carnitine, 7Keto and a multivitamin."

http://www.trimmedandtoned.com/amazing-fitness-model-bella-falconi-talks-with-trimmedandtoned

http://www.simplyshredded.com/bella-falconi.html

 

Είναι αρκετά για να χαρακτηρίζω κάποιον χημείο.

 

Μόνο σκληρή γυμναστικη :P

 

Γενικά δεν κατακρίνω, επιλογή της είναι, αλλά ξέρω να ξεχωρίζω πότε ένας άνθρωπος κάνει μόνο γυμναστική και πότε παίρνει έστω την πρωτεϊνούλα του. Όσοι νομίζετε ότι δε φαίνεται, νομίζετε λάθος. Κάνει μπαμ το συμπλήρωμα αμέσως. Το αφύσικο από το φυσικό ξεχωρίζει στο 90% των περιπτώσεων. Και όταν λέω φυσικό, εννοώ φυσικό, τίποτα παραπάνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλως πάντων αυτά είναι τα συμπληρώματα που παραδέχεται ότι παίρνει:

 

"What Supplements Do You Use And Why?

 

I use HMB and highly recommend it for those who are trying to build lean mass! I also use omega 3, 6 and 9 by Vitazen, glutamine, whey protein, BCAA, L-carnitine, 7Keto and a multivitamin."

http://www.trimmedandtoned.com/amazing-fitness-model-bella-falconi-talks-with-trimmedandtoned

http://www.simplyshredded.com/bella-falconi.html

 

Είναι αρκετά για να χαρακτηρίζω κάποιον χημείο.

 

Μόνο σκληρή γυμναστικη :P

 

Γενικά δεν κατακρίνω, επιλογή της είναι, αλλά ξέρω να ξεχωρίζω πότε ένας άνθρωπος κάνει μόνο γυμναστική και πότε παίρνει έστω την πρωτεϊνούλα του. Όσοι νομίζετε ότι δε φαίνεται, νομίζετε λάθος. Κάνει μπαμ το συμπλήρωμα αμέσως. Το αφύσικο από το φυσικό ξεχωρίζει στο 90% των περιπτώσεων. Και όταν λέω φυσικό, εννοώ φυσικό, τίποτα παραπάνω.

ολοι οσοι παιρνουν θιγονται οταν τους λενε οτι παιρνουν και φαινεται xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...