Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το οτι προσέχει πως τρώει(σε υπερβολικό ίσως βαθμό και για κάποια διάρκεια)και γυμνάζεται,τη κάνει γνήσιο αρσενικό;

Συγγνώμη φίλε αλλα ή βγάζεις σύμπλεγμα ή πολυ απλά ετσι αντιλογιζεις,ανευ λογου.

 

απαντησα στον ntinaras... αλλο ειπα αλλο καταλαβες, δεν ειπα την γκομενα αρσενικο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ακυρώθηκε το χειρουργείο γιατι έπεσαν δύο επείγοντα περιστατικά απο ατύχημα και το δικό μου ηταν το τελευταίο πριν το Πάσχα.

ίσως να ειναι και για καλό γιατι αν το έκανα τώρα θα πέρναγα σκατά πάσχα , ούτε να φάω τα κουλούρια μου και τα τσουρέκια ούτε τίποτα καθώς δεν πρέπει να μαζέψεις νερά τις πρώτες μέρες άρα υδατάνθρακες low αλλα και δεν θα μπορούσα να πάω να σουβλησω σαν άνθρωπος χαχ

Τελικά μου έκλεισε την πρώτη μέρα που αρχίζουν ξανά τα χειρουργεία (σε 15 μέρες)
Κάθε εμπόδιο για καλό δε λένε? ε θα ρίξω και καμια αερόβια , θα πάω ποιο στεγνος και θα έχω και καλύτερο αποτέλεσμα

πάντως στην αρχή έφαγα μια φρίκη γιατι με έπιασε απροετοίμαστο και νόμιζα οτι θα έχω πρόβλημα με τη δουλειά αλλα εποικινώνησα και όλα καλά. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν θέλω τη συμβουλη σας.

 

Συνήθως δουλεύω 06:00 -14:00 (θεωρητικά, μπορεί να πάει και μέχρι 16:00). Ξυπνάω κατά τις 5. Τι θα ήταν καλύτερο; Να σχολάσω στις 2, να φάω στο εστιατόριο προσωπικού, να κάνω ένα ντουζάκι και να πάω γυμναστήριο κατά τις 3; (Δλδ, μία ώρα αφότου σχολάσω και έχω φάει) ή να γυρίσω σπίτι, να ρίξω nap 1,5 ώρας και να πάω μετά στο γυμναστήριο; Δυστυχώς, αν πάω 5-6-7 θα έχει ΠΟΛΥ περισσότερο κόσμο από τις 3. Από την άλλη μία ώρα μόνο μετά το φαγητό; Δεν ξέρω. Ίσως αν μπορούσα να φάω στο φτερό κατά τη 1; Τι λέτε;

επειδη εχουμε κατα το ημιση το ιδιο προγραμμα Εγω αφου φαω την πεφτω καμμια ωρα και μετα παω gym .ετσι εχω συνηθειςη και πλεον οταν αλλαζω ωρες για καποιο εκτακτο λογο δεν αποδιδω το ιδιο καλα.

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη το να ποναει ο αυχενας απ τους κοιλιακους μονο ακυρο δεν ειναι και μονο απ το πουθενα δεν ερχεται !

ειναι το ποιο συνηθες -και επικινδυνο- για καποιον που τις κανει λαθος !

στο γυμναστηριο το πρωτο που πρεπει να κανει ο γυμναστης σε καποιον αρχαριο που τον βαζει να κανει κοιλιακους ειναι να ειναι απο πανω υου συνεχεια να του φτιαχνει το σωμα και να τον μαθει να μη χρησιμοποιει καθολου τον αυχενα για να βαζει ωθηση οταν ανεβει  !

επισης και η τενοντιτιδα στο καρπο ειναι πολυ συνηθες για οσους κανουν βαρη - για να μη σου πω πως δεν υπαρχει κανενας που αχολειται για χρονια και δεν την εχει αντιμετωπισει ! αλλοι σε μικρο αλλοι σε μαγαλο βαθμο βεβαια !

σε μεγαλο βαθμο κανει πολυ καιρο να περασει και μπορει να σου στερησει πολλα βραδια υπνου απο τον πονο ...

 

το θέμα με την τεοντίτιδα είναι ότι πρέπει να την πιάσεις και να την θεραπεύσεις στην αρχή , πρώτες δύο εβδομάδες και περνάει γρήγορα. Αν δεν ξέρεις τι να κάνεις και συνεχίζεις την γάμησες μετα θέλει μήνες για να στρώσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εγχείρηση θα κάνεις;

κοιλιά (mini tummy tuck) . Απλά στην περίπτωση μου δεν χρειάζεται να ράψουν τους κοιλιακούς σε σχέση με την κανονική που θέλει αποχή απο βάρη για μηνες κλπ. η δικιά μου 2 εβδομάδες το πολύ 3ης off και μετά βαράω κ squat στα όρια μου και δεν έχει το παραμικρό θέμα . Δεν ειναι κάτι σοβαρό , απλά πρέπει να φύγει τώρα που έχω χρόνο B)

 

μια εξήγηση πως το έπαθα σε spoiler γιατι το έχω ξαναγράψει

 

 

 

 

λόγο σοβαρού προβλήματος υγείας είχα 13 χρόνια κορτσιζόνη (ενέσεις/χάπια) και παρέα με την ολική αποχή απο κάθε μορφή άθλησης (οι γιατροί μου απαγορευαν ) πέρασα σε φάση κάψιμο στο pc και σαβούρα.

 

ο μεταβολισμός ειχε πιάσει πάτο κ έπιασα 2 χ σωματικό βάρος. Ημουν στα τέτοια μου αλλα ενα συμβάν μου άλλαξε τα φώτα και είδα τον κόσμο καλήτερα (το φως θα έφταιξε) :-D . Εμαθα , είδα , ξέρω πως τώρα ζω και σε 10 λεπτά όχι . Οτι ειναι να κάνω θα το κάνω τώρα.

το αυριο δεν ειναι σίγουρο , ειναι πιθανό :P

 

 

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικ καθε εμποδιο για καλο ! και μονο που θα περασεις αυτες τις μερες νορμαλ σπιτακι σου και δε θα εισαι σε μετεγχειρητικη φαση , αυτο  φτανει ! φαε οτι θελεις και απολαυσε το  ..

αλεξ οντως γμηστα αν ξεφυγει ! εμενα η τενοντιτιδα με εχει στειλει στο νοσοκομειο για παυσιπονες ενεσεις κοκτειλ μιας και βαραγα βολταρεν ενεσιμα στο φαρμακειο μαζι ε μεσουλιντ και δε με επιανε καθολου .. και σκεψου οτι ειλικρινα τον αντεχω τον πονο  ..  ουτε στον χειροτερο εχθρο σου ο πονος απο τενοντιτιδα αν ειναι σε προχωρημενο σταδιο .. κλαις  ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα κάτι solgar πολυβιταμίνες και είναι τεράστιες σαν πέτρες και λέω τι διάολο πως τις καταπίνει ο κόσμος, την έκοψα στην μέση και το κατέβασα :P Επίσης βρωμάνε σαν σκυλοτροφή...έχει δοκιμάσει κανείς? δεν ξέρω αν θα καταφέρω να τις παίρνω για πολύ καιρό! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ μπος, 1 κουταλιά μέλι έχει 21 θερμίδες, τόση ζημιά μπορεί να σου κάνουν; Κι έχει, έστω και σε χαμηλό ποσοστό, και βιταμίνες, ιχνοστοιχεια, και τόσα άλλα καλούδια.

 

Και το αντικαθιστάς με μια τεχνητή αηδία με ωραία γεύση. 

 

Δε σας καταλαβαίνω ώρες-ώρες, παραγέρασα με φαίνεται  :wacko:

Το ξέρω ότι είμαι υπερβολικός αλλά είμαι και ψείρας. Άμα καταφέρω να φάω σκέτη βρώμη με νερό και αυτό από πάνω θα έχω βγάλει στα γρήγορα ~20-25γρ. ζάχαρη από την διατροφή(15 γιαούρτι + 10γρ. μέλι). Ε προτιμώ να αντικαταστήσω αυτά τα 20γρ. ζάχαρη με βρώμη.

Πήρα κάτι solgar πολυβιταμίνες και είναι τεράστιες σαν πέτρες και λέω τι διάολο πως τις καταπίνει ο κόσμος, την έκοψα στην μέση και το κατέβασα :P Επίσης βρωμάνε σαν σκυλοτροφή...έχει δοκιμάσει κανείς? δεν ξέρω αν θα καταφέρω να τις παίρνω για πολύ καιρό! :P

Μην ανησυχείς...πολλές πολυβιταμίνες έχουν μεγάλα χαπάκια. Συνήθεια είναι...μισή γουλιά νερό θα θες στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν θέλω τη συμβουλη σας.

 

Συνήθως δουλεύω 06:00 -14:00 (θεωρητικά, μπορεί να πάει και μέχρι 16:00). Ξυπνάω κατά τις 5. Τι θα ήταν καλύτερο; Να σχολάσω στις 2, να φάω στο εστιατόριο προσωπικού, να κάνω ένα ντουζάκι και να πάω γυμναστήριο κατά τις 3; (Δλδ, μία ώρα αφότου σχολάσω και έχω φάει) ή να γυρίσω σπίτι, να ρίξω nap 1,5 ώρας και να πάω μετά στο γυμναστήριο; Δυστυχώς, αν πάω 5-6-7 θα έχει ΠΟΛΥ περισσότερο κόσμο από τις 3. Από την άλλη μία ώρα μόνο μετά το φαγητό; Δεν ξέρω. Ίσως αν μπορούσα να φάω στο φτερό κατά τη 1; Τι λέτε;

Να πας γυμναστήριο στις 2 και μετά να φας ίσως; Έχοντας φάει πρωινό και κάτι δεκατιανό θα την παλέψεις. Εγώ έτσι κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εσεις οι χορτοφαγοι πως την παλευετε πειτε μου . χαχαζα

 

Χτες ειχαμε ρεβιθια.. Εφαγα συνολικα απο της 17:00 εως της 23:00 τρια πιατα ..

 

Το πρωι μαμηθηκα... Τοσα αερια ουτε σε τρεις μερες.. Τρωω και ακομα ενα στην δουλεια το στομαχι μου το ενιωθα οτι θα εκανε μπαμ, εαν δεν πηγαινα τουαλετα...

 

Πεθανα.. Ακομα να μου περασει το πριξιμο... Και τα αλλα...

 

 

Χτες μερα ποδιων. Ανεβηκαμε σκουοτ +2,5 κιλα.... Ηταν τοσο γαματα...

 

Τα ποδια μου μετα τα πηρα στην πλατη αλλα δεν μασησα...

 

Πρεπει να ανεβω σωματικα 5 κιλα.. Να δω πως θα γινει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μλκ λιβεερπουλ, σχεδόν τις μυρίζω!!

 

 

Να πας γυμναστήριο στις 2 και μετά να φας ίσως; Έχοντας φάει πρωινό και κάτι δεκατιανό θα την παλέψεις. Εγώ έτσι κάνω.

κοιτα, το πρωινό μου ειναι στις 5μιση, δεκατιανό δεν προλαβαίνω να φάω δυστυχώς. θενξ παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφη Ελλαδα (στο νησι) για την σεζον. Ολα ωραια το μονο προβλημα στο γυμναστηριο του νησιου παιζει μονο smith για squat.

Λοιπον ειχα συνηθισει με την ελευθερη μπαρα να καταβαινω οσο πιο κατω μπορουσα.

Τωρα εδω ο γυμναστης μου ειπε οτι μεχρι 90 μοιρες μπορει να ειναι και πιο δυσκολο γιατι δεν εχεις αυτο το τιναγματακι που κανεις (δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα) που κανεις οταν κατεβαινεις κατω. Οντος το δοκιμασα και μου φανηκε δυσκολοτερο. Τι παιζει? ισχυει? Και τι κανω τωρα που παιζει μονο smith?

Σ.Σ και το bench press εκει πρεπει να γινεται. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pant εγω στη θεση σου θα βολευομουν με οτι ειχα. Εγω κανω σμιθ κ κατεβαινω κατω απο 90μοιρες. Δν εχω κανει σε ρακ οποτε δν εχω συγκριση. Παντως νιωθω το σωμα μου σε αφυσικη θεση στο σμιθ. Μπορει να ναι κ η ιδεα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διμιτρα κατω απο 90 μου φαινετε πιο ευκολο και δεν μπορω να καταλαβω αν ισχυει αυτο που μου λεει ο γυμναστης η ειναι λογο οτι ειχα μαθει να τα κανω ετσι και ειναι θεμα συνηθειας.

Αφου τα κανεις και εσυ κατω απο 90 θα καταλαβαινεις αυτο που λεω οτι δλδ οταν τερματισεις κατω ειναι σαν να παιρνεις μια ωθηση για να ανεβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...