Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

Αυτη τη λογικη οτι σαν ΑΝΤΡΑΣ σαν ΓΝΗΣΙΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ επιβαλλεται να της πηδας ολες ποτε δεν την καταλαβα, προσωπικα οχι δεν θα την "ΕΓΔΥΝΑ".

Ασχολουμαι με γυμναstikh πολυ,ειμαι υπερ στο να γυμναζονται ολοι χωρις κανενα ειδος συμπληρωματος/αναβολικων και υπερ ενος φυσικου σωματος κατι που αυτη δεν ειναι.

Οτι ο καθενας εχει τα γουστα του φυσικα και ειναι αποδεκτο,αυτο που μου την δινει ειναι  οτι ειπα στην αρχη.

 

το οτι προσέχει πως τρώει(σε υπερβολικό ίσως βαθμό και για κάποια διάρκεια)και γυμνάζεται,τη κάνει γνήσιο αρσενικό;

Συγγνώμη φίλε αλλα ή βγάζεις σύμπλεγμα ή πολυ απλά ετσι αντιλογιζεις,ανευ λογου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόση πρωτείνη δε σου χρειάζεται , στην τουαλέτα καταλίγει

εκτός αν παίρνεις AAS

 

2χ βάρος σου ειναι υπέρ αρκετή

ευκολα , αν δεν τρώει σα πουλί

το θέμα ειναι οτι δεν του χρειάζεται τόση, τζάμπα επιβάρυνση για τα νεφρά

 

Προφανως δεν του χρειαζεται αλλα ευκολα κιολας 228 gr πρωτεινης καθημερινα? Κανε ενα breakdown γιατι εντυπωση μου κανει.

 

να σου πω τι θα έκανα εγώ και θα το θεράπευα χωρίς να σταματήσω gym. (χωρίς να θέλω να μπλεχτώ με αυτά που λέει ο γιατρός σου)

 

Πρώτον θα έπαιρνα ένα γερό wrist wrap και θα το έδενα πάντα όταν έκανα οποιοδήποτε σετ. Θα το ζέστενα πολύ καλά φυσικά. Μετά θα έκανα "στρατηγικά" ασκήσεις που από την φύση τους δεν σηκώνουν πολύ βάρος είτε ασκήσεις που δεν πιάνεις τίποτα. 

 

Biceps - concentration curl με 12 κιλους αλτήρες όσες επαναλήψεις βγαίνουν

Triceps - Οπισθολαίμιες κάμψεις τρικεφάλων πάλι με μικρό αλτήρα ή triceps pushdown σε μηχάνημα που μπορείς να σπρώχνεις προς τα κάτω χωρίς να πιανεις τίποτα. 

Lats - Straight-Arm Lat Pull-Downs αυτό επειδή δεν σηκώνεις πολλά κιλά μπορείς να το κάνεις σε καλώδιο χωρίς να πίανεις την μπάρα με τα χέρια. Την βάζεις κάτω από τον καρπό. Εναλλακτικά τα περισσότερα gym έχουν και μηχάνημα που σπρώχνεις προς τα κάτω χωρίς να πιάνεις τίποτα

Chest - flyes σε μηχάνημα , σπρώχνεις με τους πήχεις δεν πιάνεις τίποτα

Rear delts - extensions σε μηχάνημα βάζεις τα χέρια κάτω απο τα σφουγκάρια και δεν πιάνεις τίποτα. 

front delts - raises σε μηχάνημα. Σπρώχνεις προς τα πάνω με ανοιχτή παλάμη τοποθετώντας τις λαβές στην παλάμη. Ο καρπός δεν δουλεύει καθόλου

Ποδια , είσαι οκ  

κοιλιακούς ραχιαίους - είσαι οκ

 

Εισαι θεος απλα! Ωραιος. Οι περισσοτερες απο αυτες υπαρχουν ηδη στο προγραμμα μου, Το προβλημα ειναι οτι περα απο την τενοντιτιδα στον καρπο, την εχουν ακουσει και οι συνδεσμοι του αντιχειρα (ναι, δεν ξερω πως το καταφερα) οποτε δεν ξερω πως θα την παλεψω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, μη χαλιεσαι, εγω την 1η φορα που εκανα κοιλιακους με πονουσε ο αυχενας (!!!) για μερες. Απ' το πουθενα μπορει να τραυματιστεις και στο πιο ακυρο σημειο αν εισαι απροσεκτος/ατυχος :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ των πραγμάτων που μου ήρθαν σήμερα πήρα και Link.png Site: αυτό . Έβαλα λίγο σε γιαούρτι να δοκιμάσω και έπαθα την πλάκα μου...φοβερή γεύση και δεν το περίμενα. Κι έλεγα πότε θα σταματήσω να τρώω γιαούρτι χωρίς έστω το λίγο μέλι που βάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γευστικα εννοω,  αφου σε βοηθα να φας το γιαουρτι χωρις μελι .

Α...ναι κατέβηκε αρκετά ευχάριστα. Πάντως η γεύση υποτίθεται είναι maple syrup...δε ξέρω πως είναι κανονικά αλλά αυτό που δοκίμασα μου φέρνει σε μία μίξη σοκολάτας και μελιού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ μπος, 1 κουταλιά μέλι έχει 21 θερμίδες, τόση ζημιά μπορεί να σου κάνουν; Κι έχει, έστω και σε χαμηλό ποσοστό, και βιταμίνες, ιχνοστοιχεια, και τόσα άλλα καλούδια.

 

Και το αντικαθιστάς με μια τεχνητή αηδία με ωραία γεύση. 

 

Δε σας καταλαβαίνω ώρες-ώρες, παραγέρασα με φαίνεται  :wacko:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ μπος, 1 κουταλιά μέλι έχει 21 θερμίδες, τόση ζημιά μπορεί να σου κάνουν; Κι έχει, έστω και σε χαμηλό ποσοστό, και βιταμίνες, ιχνοστοιχεια, και τόσα άλλα καλούδια.

 

Και το αντικαθιστάς με μια τεχνητή αηδία με ωραία γεύση. 

 

Δε σας καταλαβαίνω ώρες-ώρες, παραγέρασα με φαίνεται  :wacko:

Δεν εισαι εσυ γερος Γιαννη ,εμεις ειμαστε πολυ μικροι :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν θέλω τη συμβουλη σας.

 

Συνήθως δουλεύω 06:00 -14:00 (θεωρητικά, μπορεί να πάει και μέχρι 16:00). Ξυπνάω κατά τις 5. Τι θα ήταν καλύτερο; Να σχολάσω στις 2, να φάω στο εστιατόριο προσωπικού, να κάνω ένα ντουζάκι και να πάω γυμναστήριο κατά τις 3; (Δλδ, μία ώρα αφότου σχολάσω και έχω φάει) ή να γυρίσω σπίτι, να ρίξω nap 1,5 ώρας και να πάω μετά στο γυμναστήριο; Δυστυχώς, αν πάω 5-6-7 θα έχει ΠΟΛΥ περισσότερο κόσμο από τις 3. Από την άλλη μία ώρα μόνο μετά το φαγητό; Δεν ξέρω. Ίσως αν μπορούσα να φάω στο φτερό κατά τη 1; Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, μη χαλιεσαι, εγω την 1η φορα που εκανα κοιλιακους με πονουσε ο αυχενας (!!!) για μερες. Απ' το πουθενα μπορει να τραυματιστεις και στο πιο ακυρο σημειο αν εισαι απροσεκτος/ατυχος :)

Γιαννη το να ποναει ο αυχενας απ τους κοιλιακους μονο ακυρο δεν ειναι και μονο απ το πουθενα δεν ερχεται !

ειναι το ποιο συνηθες -και επικινδυνο- για καποιον που τις κανει λαθος !

στο γυμναστηριο το πρωτο που πρεπει να κανει ο γυμναστης σε καποιον αρχαριο που τον βαζει να κανει κοιλιακους ειναι να ειναι απο πανω υου συνεχεια να του φτιαχνει το σωμα και να τον μαθει να μη χρησιμοποιει καθολου τον αυχενα για να βαζει ωθηση οταν ανεβει  !

επισης και η τενοντιτιδα στο καρπο ειναι πολυ συνηθες για οσους κανουν βαρη - για να μη σου πω πως δεν υπαρχει κανενας που αχολειται για χρονια και δεν την εχει αντιμετωπισει ! αλλοι σε μικρο αλλοι σε μαγαλο βαθμο βεβαια !

σε μεγαλο βαθμο κανει πολυ καιρο να περασει και μπορει να σου στερησει πολλα βραδια υπνου απο τον πονο ...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...