Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

μεχρι το καλοκαιρι θα ειμαι φετες τι διαολο κοπανιομαςτε στα gym ολο τον χρονο. Στοχος μου ειναι να κοιτανε περισσοτερα ατομα εμενα στην παραλια απο οτι θα κοιταγαν μια γκομενα με στρινγκ.χοχοχο

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

 

εσυ νόμιζα έχεις πει ότι δεν ασχολείσαι με ποδόσφαιρο, και είπα να δω τι σκάτα έχεις για αβαταρ και είναι του παναθηναικού.

 

τι παίζει?

δηλαδη παναθηναικος ειναι μονο το ποδοσφαιρο ; Ειμαι gym re mlk κανουμε δουλεια εδω δεν παιζουμε. Δεν ειμαστε ολοι τυχεροι να δουλευουμε μονο 8 ωρες ! Sent from my iPhone5 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

πλακωνόμαστε απο κοντά να δούμε ποιος είναι και ο πιο δυνατός αστειέυομαι φυσικά. :P

 

Κολόκαιρος γμσετα. βρέχει απο το πρωί και γενικότερα η διάθεση σκατά μετά απο ενα χάλια ΣΚ.

Αντε να πάς gym τώρα..

να πας να πλακωθεις με την γκομενα που σου χαλασε την διαθεση και το ΣΚ και ασε μας εμας εδω :-)

νικολα καλη επιτυχια την πεμπτη φιλε γερος και δυνατος !εχεις δικιο θεμετα υγειας ειναι καλυτερο να μη τα γκουγκλαρουμε ισως !

 

μη μου αποπαιρνετε τον Antwni :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη παναθηναικος ειναι μονο το ποδοσφαιρο ; Ειμαι gym re mlk κανουμε δουλεια εδω δεν παιζουμε. Δεν ειμαστε ολοι τυχεροι να δουλευουμε μονο 8 ωρες ! Sent from my iPhone5 using Insomnia

 

εντάξει δεκτό. Λεφτά να πληρώνουμε 3g στο τηλέφωνο όμως έχουμε έτσι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει δεκτό. Λεφτά να πληρώνουμε 3g στο τηλέφωνο όμως έχουμε έτσι? :P

Δουλεύει σε γυμναστήριο;;;;; 

Λατρεμένε Φώτη κάνε μας καμιά καλή τιμή και μεις θα γίνουμε Παναθηναϊκοί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει δεκτό. Λεφτά να πληρώνουμε 3g στο τηλέφωνο όμως έχουμε έτσι? :P

Χωρις νετ δεν γινεται  ...Αν δεν ειχαμε και λεφτα για 3g μεγαλοι ανθρωποι Γ Α Μ Α Τ Α

 

Δουλεύει σε γυμναστήριο;;;;; 

Λατρεμένε Φώτη κάνε μας καμιά καλή τιμή και μεις θα γίνουμε Παναθηναϊκοί 

οχι ρε καμμια σχεση , εννοουσα πως δεν ημουν αραχτος ειχα προπονηση μεσημερι γιατι εχω συγκεκριμενο προγραμμα  δεν ειμαστε ολοι alex  να εχουμε απειρο ελευθερο χρονο ουτε δημοσιοι υπαλληλοι  και δεν μπορουσα να απαντησω αναλυτικα .

Παναθηναικοι ειστε ολοι απλα δεν το ξερετε :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις νετ δεν γινεται  ...Αν δεν ειχαμε και λεφτα για 3g μεγαλοι ανθρωποι Γ Α Μ Α Τ Α

 

οχι ρε καμμια σχεση , εννοουσα πως δεν ημουν αραχτος ειχα προπονηση μεσημερι γιατι εχω συγκεκριμενο προγραμμα  δεν ειμαστε ολοι alex  να εχουμε απειρο ελευθερο χρονο ουτε δημοσιοι υπαλληλοι  και δεν μπορουσα να απαντησω αναλυτικα .

Παναθηναικοι ειστε ολοι απλα δεν το ξερετε :P

 

μη βάζεις το όνομά μου σε πρόταση που έχει δημοσίους υπαλλήλους μέσα, χωρίς να προηγείται διαχωριστική τελεία γιατί δεν θα τα πάμε καλά..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα καλά γιάννη;

 

Πλέον ναι, πήγαμε στον Άδη αλλά γυρίσαμε. Κι όπως λέει το ρητό, ό,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό. Κυριολεκτικά. :)

 

Η τελικη μλκ ειναι οτι θα πρεπει να φαμε στη μαπα αλλη μια βδομαδα νοσοκομειο. Αλλα δε μασαμε, οπου βρουμε ευκαιρια και με οτι υπαρχει ευκαιρο, δυναμωνουμε σωμα και πνευμα.

Ειδικα για το τελευταιο, σας προτεινω το Predictably Irrational του Dan Ariely, εξαιρετικό βιβλίο για τα λάθη που κάνουμε καθημερινά.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 το βιβλίο φαίνεται γαμάτο αλλά δεν θα το διαβάσω γιατί μπορώ να το γράψω :P

 

το κλαρκ μου λέει συνέχεια "Δεν είσαι ανθρωπος" γιατί σκέφτομαι πολύ αλγοριθμικά.

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει έτσι ακριβώς Άλεξ. Αν και θα βγούμε εκτός θέματος, λες κι είναι η 1η φορά..., να πω στα γρηγορα το κομμάτι που λέει πώς οι ασυνείδητες προσδοκίες επηρεάζουν τη συμπεριφορά μας.

 

Οι Αμερικανοασιάτες θεωρούνται καλοί στα μαθηματικά. Οι γυναίκες πάλι όχι. Πώς θα φερθούν γυναίκες Αμερικανοασιάτισες;

 

Πήραν μια ομάδα τέτοιων γυναικών, τις χώρισαν σε 2 γκρουπ, και τις ζήτησαν να γράψουν τεστ μαθηματικών. Στην 1η ομάδα είπαν να γράψουν στην αρχή της κόλλας το όνομα και το φύλο τους ενώ στη 2η το όνομα και την εθνότητα.

Οπως μπορειτε να μαντεψετε, και μόνο η υπενθύμιση των ασυνείδητων προκαταλήψεων οδήγησε τη 2η ομάδα σε καλύτερα αποτελέσματα από την 1η.

 

Στο βιβλίο υπάρχουν ποικίλλα τέτοια παραδείγματα και καλύτερη ανάλυση φυσικά.

 

Δε λέω παραπάνω γιατί είμαστε εκτός θέματος, πάντως είναι χρήσιμο για όλους καθώς μόνο αν γνωρίσουμε τις εγγενείς, ως ανθρώπινα όντα, λογικές μας αδυναμίες θα μπορέσουμε να τις αντιμετωπίσουμε και να παίρνουμε καλύτερες αποφάσεις στη ζωή μας (αυτός ο επίλογος, λες κι έγραψα essay, αηδιασα... :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ψιλο-ασχετο αλλά πιστευω ξερετε να μου απαντησετε:

Εκοψα μηλο, ακτινιδιο, αχλαδι, μπανανα και τα εβαλα στο μπελντερ, προσθεσα και λιγο χυμο ροδι αλλά παρατηρω πως και παλι ειναι σα φρουτοκρεμα, αρκετα πηχτό.

Τι να προσθεσω για να μπορει να πινεται;

Γαλα; Νερό; Κάτι άλλο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εντυπωσιάστηκα πάντως.βασικα δεν κατάλαβα τι σε απασχολει, γιατί διάβασα μόνο το τελευταίο σου ποστ.παντως το βιβλίο πρέπει να ειναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ψιλο-ασχετο αλλά πιστευω ξερετε να μου απαντησετε:

Εκοψα μηλο, ακτινιδιο, αχλαδι, μπανανα και τα εβαλα στο μπελντερ, προσθεσα και λιγο χυμο ροδι αλλά παρατηρω πως και παλι ειναι σα φρουτοκρεμα, αρκετα πηχτό.

Τι να προσθεσω για να μπορει να πινεται;

Γαλα; Νερό; Κάτι άλλο;

γάλα θα έλεγα θα αρραιώσει πολύ .το νερό θα χαλάσει τη γεύση πιστεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κερνας  :-) ??  σουπερ το κοκτειλ και με πολλες βιταμηνες ! βαλτου λιγο γαλατακι ναι  παει πολυ και θα αραιωσει  ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...