Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου λέτε δε τρώω...

 

Γύρισα πατρικό.

 

Σηκώνομαι χτες 11 η ώρα τρώω το πρωινό μου το κλασσικό (γάλα,μέλι,βρώμη,δημητριακά,ψύχα από καρύδια) μετά 3 η ώρα μου έφερε η θεία μου ένα πιάτο μακαρόνια με κιμά, στη συνέχεια 6 η ώρα το φαϊ της μαμάς (μοσχαράκι κοκκινιστό με πατατούλες) και 9 η ώρα ένα λαχταριστό μεγάλο πιτόγυρο μαζί με ένα σουβλάκι σκέτο.

Α και 3 κομμάτια από κορμό (γλυκό).

Είχε γίνει η κοιλιά μου τούμπανοοοοοο xDDD

 

Η ζυγαριά έδειξε 60 κιλά :P

Στις 20 περίπου μέρες παίζει να πάρω 2-3 κιλά εδώ :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μυς μέτρησες καθόλου να δεις τι έγινε κι εκεί ή μόνο λίπος ?

το μηχανημα που με μετρησε δεν μετραγε,παντως ειμαι στο ιδιο βαρος και η δυναμη εχει αυξηθει πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μηχανημα που με μετρησε δεν μετραγε,παντως ειμαι στο ιδιο βαρος και η δυναμη εχει αυξηθει πολυ.

 

το μηχάνημά σου μετράει λάθος ή είσαι πολύ τυχερός στα γενετικά σου.

 

(90% - 10%)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι recomposition από 18 σε 14% σε 4 μήνες είναι αδύνατον να γίνει. Είναι ήδη χαμηλά ποσοστά λίπους. 

 

Αν μου έλεγες έχασα τα κιλά θα έλεγα οκ γίνεται. 

 

Το πιο πιθανό είναι το μηχάνημά σου να είναι gtp και να πήγες απο 21 στο 17%. 

 

Πιστεύω θα μας πεις ότι χρησιμοποίησες κάποιο μηχάνημα που πιάνεις ηλεκτρόδια με το χέρι η κάπιου είδους ζυγαριά λιπομέτρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα ύστερα από προτροπή του Dakon dips με αυτή την τεχνική :

 

Strength Camp eCoach: Dips - YouTube

 

εντάξει σχεδόν μέρα με τη νύχτα με ότι έκανα πριν, τώρα γέρνωντας ελαφρώς μπροστά με έπιασε πολύ στο στήθος ενώ όπως το έκανα πριν δούλευα πιο πολύ χέρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι recomposition από 18 σε 14% σε 4 μήνες είναι αδύνατον να γίνει. Είναι ήδη χαμηλά ποσοστά λίπους. 

 

Αν μου έλεγες έχασα τα κιλά θα έλεγα οκ γίνεται. 

 

Το πιο πιθανό είναι το μηχάνημά σου να είναι gtp και να πήγες απο 21 στο 17%. 

 

Πιστεύω θα μας πεις ότι χρησιμοποίησες κάποιο μηχάνημα που πιάνεις ηλεκτρόδια με το χέρι η κάπιου είδους ζυγαριά λιπομέτρησης.

http://www.medi-shop.gr/Body-Fat-Monitors/Maltron-BF-900

νομιζω αυτο ηταν

ενα ηλεκτροδιο στο ποδι ενα το χερι.

 

(pads Μου ειπανε οτι λεγονται για την ακριβεια,κατι αυτοκολλητα περιεργα δε ξερω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ύψος και βάρος έχεις. Στο 14% πρέπει να ψιλοφαίνονται οι κοιλιακοί σου. Φαίνονται?

 

 νομίζω αυτή είναι μια ανιπροσωπευτική φώτο κοντά στο 13-14 για κάποιον που έχει χτίσει μυική μάζα.  

 

2itra8n.jpg

 

μη το παρεξηγεις πας πολύ καλά, εφόσον χρησιμοποιείς το ίδιο μηχάνημα μέτρησης, στις ίδιες συνθήκες, και απο 21 > 17 να πήγες πάλι είναι γαμάτη πρόοδος αφού μένεις στα ίδια κιλά. Αν όμως πήγες απο 18-14 στα ίδια κιλά σε 3 μήνες είτε πας για mr olympia είτε ίσως είσαι 15 κιλά κάτω από ύψος και είχες μια ψιλομπάκα που έφυγε αλλά η μυική σου μάζα είναι λίγη ακόμα.

 

τα παιδιά σου είπαν ότι η μυική σου μάζα έπεσε γιατί υπέθεσαν ότι το έκανες χάνοντας βάρος, που όντως γίνεται αλλά σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα όλο και κάτι θα χάσεις από μυς.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες που ζυγιστικα ημουν 79.2 με 1.89

τον δεκεμβρη ημουν 82-83 και αρκετα πιο αδυναμος

 

δεν νομιζω οτι η κοιλια μου απεχει πολυ απο τη φωτο.εχω αντιστοιχη φωτο,αλλα ειναι τεζα καγκουρεικη για να ανεβασω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν νομιζω οτι η κοιλια μου απεχει πολυ απο τη φωτο.εχω αντιστοιχη φωτο,αλλα ειναι τεζα καγκουρεικη για να ανεβασω :P

απεχουν ομως τα χερια και ολα τα αλλα ! :-)

ανεβασε ντιναρα μη μασας - συμβουλες θα παρεις ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες που ζυγιστικα ημουν 79.2 με 1.89

τον δεκεμβρη ημουν 82-83 και αρκετα πιο αδυναμος

 

δεν νομιζω οτι η κοιλια μου απεχει πολυ απο τη φωτο.εχω αντιστοιχη φωτο,αλλα ειναι τεζα καγκουρεικη για να ανεβασω :P

 

όχι τότε δεν είναι κάτι τόσο απίθανο. 

 

είσαι 10 κιλά κάτω από ύψος (δηλαδή δεν έχεις χτισμένο πολύ μυικό ιστό) και επίσης έχασες και 3-4 κιλά δεν έμεινες στα ίδια όπως είπες. Οπότε οι μετρήσεις σου πρέπει να είναι σωστές. Μπράβο για την πρόοδο και πρέπει να έχεις και πολύ διαφορά στο σώμα. Θα σου πρότεινα να μείνεις σε αυτά τα κιλά για όσο καιρό πάρει να πας κάνα 12-13% λίπος (έρχεται και καλοκαίρι) και μετά να αρχίσεις να ανεβάζεις βάρος σιγά σιγά), ότι και να κάνεις πάντως μην ρίξεις άλλο βάρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απεχουν ομως τα χερια και ολα τα αλλα ! :-)

ανεβασε ντιναρα μη μασας - συμβουλες θα παρεις ..

 

IMG_20140406_215307.jpg

 

 

ειναι μετα απο φαγωμα παιδακιων :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μηχανήματα που χρησιμοποιούν αυτή την μέθοδο έχουν μεγάλη απόκλιση λάθους. Είναι χρήσιμα κυρίως για να μετράς την πρόοδό σου (εφόσον μετράς με τις ίδιες συνθήκες αν δείχνει χαμηλότερο λίπος πας καλά). Για να σου πουν ακριβώς πόσο λίπος έχεις είναι λίγο άχρηστα. Υπάρχουν πολύ καλύτερες μέθοδοι. 

 

Βασικά σταμάτα να μετράς λίπος δεν χρειάζεται στην φάση που είσαι. Πάρε μια μεζούρα και μέτρα την μέση σου μόνο στον ομφαλό και ζυγαριά.

 

Αν η μέση πεφτει και η ζυγαριά ανεβαίνει η μένει ίδια πας καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...