Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.Τελευταια εχουμε πολλες δουλειες και δεν πολυμπαινω στο forum αλλα τη γυμναστικη μου την κανω μερα παρα μερα κανονικα.Εκανα πριν λιγες μερες εξετασεις και ολα καλα απλα το cpk(κρεατινη) που το φυσιολογικο ειναι 170 ειναι στα 596.Ειναι λογικο για εναν που αθλητε ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλησπερα παιδια.Τελευταια εχουμε πολλες δουλειες και δεν πολυμπαινω στο forum αλλα τη γυμναστικη μου την κανω μερα παρα μερα κανονικα.Εκανα πριν λιγες μερες εξετασεις και ολα καλα απλα το cpk(κρεατινη) που το φυσιολογικο ειναι 170 ειναι στα 596.Ειναι λογικο για εναν που αθλητε ετσι?

Έπρεπε να κάνεις ένα 3-4ήμερο off από κάθε δραστηριότητα για να αξιολογηθεί κανονικά. Αν έκανες προπόνηση  κοντά στις εξετάσεις είναι φυσιολογική αυτή η αύξηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως ! μπραβο μπος εισαι αρχοντας ψαχνω να βρω μιση ωρα κατι στο περιπου κ το επιασες ακριβως ! 

 

σου λέω face pull στο κομμάτι που με quotάρεις απλά με έγραψες στα @@ σου :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να κάνεις ένα 3-4ήμερο off από κάθε δραστηριότητα για να αξιολογηθεί κανονικά. Αν έκανες προπόνηση  κοντά στις εξετάσεις είναι φυσιολογική αυτή η αύξηση.

Προηγουμενη μερα ειχα κανει γυμναστικη οποτε ολα οκ.Διαβασα στο ιντερνετ για ατομα με 1000 + και μερικους με 10000+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου λέω face pull στο κομμάτι που με quotάρεις απλά με έγραψες στα @@ σου :D

αχαχααχ σορρυ ρε παιχταρα ειχα πολυ δουλεια κ περναω τα μνματα στα πεταχτα , αλλους γραφω στα αρ@@μου για να γραφω εδω καμμια φορα B)

δικιο εχει ο μπος  με τν εικονα το επιασα με την μια το μηνυμασου το περασα βιαστικα !

καντην αλεξ κ πες μου.. μπος την κανεις η την κοιταξες τωρα ??

εγω την εχω καθιερωσει σε καθε προπονηση πλατης και ωμων και παιζω με με τις μοιρες !

ωραιος μαου , να ρωτησω κατι ,

εγω κανω τα criss-cross και τα crunches καθε φορα ολα καλα.

εχω βαλει αλλη μια για πλαγιους στην τροχαλια , με τη μονη λαβη και λυγισμα του κορμου προς καθε την αντιστοιχη κατευθυνση.

σαν αυτη με τον αλτηρα αλλα στην ουσια την κανω τροχαλια (κανα 30αρι κιλα)

αυτη πιανει τους πλαγιους η πιανει αλλο μυ? και γενικα εχει νοημα η να βαλω καμια απο αυτες της εικονας για πλαγιους?

παιχτη εννοειται να μην τν βγαλεις την ασκηση - ειναι η καλυτερη ασκηση πιανει οχι μονο τους πλαγιους αλλα ολο το συστημα στον πλαινι κορμο ! σουπερ ασκηση κανει τον κορμο στο πλα'ι σιδερο !! ελπιζω να περνεις ενα σκαλοπατακι και να ανεβαινεις μερικους ποντους πιο ψηλα , ε ??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πήγαινα σε γυμναστήριο την έκανα μιά στο τόσο. Δεν μ' ενθουσιάζει κιόλλας...

εμενα μ αρεσει γιατι γενικοτερα παιζω με τις μοιρες σε παρα πολλες αασκησεις !

παραδειγμα

κανω εκτασεις ωμων κανονικα και μολις κουραστω χωρις ξεκουραση αλλαζω αλτηρες παιρνω λιγο πιο μικρους και  συνεχιζω ετσι

askhseis_stithous.jpg

τελειως σκυμενος με τους αλτηρες να περνανε κατω απο τα ποδια ... μεχρι να μη μπορω να κανω ουτε μια επαναληψη ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παιχτη εννοειται να μην τν βγαλεις την ασκηση - ειναι η καλυτερη ασκηση πιανει οχι μονο τους πλαγιους αλλα ολο το συστημα στον πλαινι κορμο ! σουπερ ασκηση κανει τον κορμο στο πλα'ι σιδερο !! ελπιζω να περνεις ενα σκαλοπατακι και να ανεβαινεις μερικους ποντους πιο ψηλα , ε ??

 

ναι , εχει ενα στεπ παντα διπλα στην τροχαλια και το χρησιμοποιω.

για το πλαινο κομματι του κορμου ναι ειναι πολυ καλη , το καταλαβαινεις απ οταν την κανεις αν πιασεις το συγκεκριμενο σημειο δουλευουν ολα. δεν ηξερα αν πιανει τους πλαγιους και αν ηταν αλλο κομματι ξεχωριστο ,γιαυτο ρωτησα.

 

το μονο προβλημα που εχω ειναι με τη λαβη , στη συγκεκριμενη ασκηση μου ανοιγει η παλαμη στο 3-4 σετ μαλλον πρεπει να δυναμωσω το κρατημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι , εχει ενα στεπ παντα διπλα στην τροχαλια και το χρησιμοποιω.

για το πλαινο κομματι του κορμου ναι ειναι πολυ καλη , το καταλαβαινεις απ οταν την κανεις αν πιασεις το συγκεκριμενο σημειο δουλευουν ολα. δεν ηξερα αν πιανει τους πλαγιους και αν ηταν αλλο κομματι ξεχωριστο ,γιαυτο ρωτησα.

 

το μονο προβλημα που εχω ειναι με τη λαβη , στη συγκεκριμενη ασκηση μου ανοιγει η παλαμη στο 3-4 σετ μαλλον πρεπει να δυναμωσω το κρατημα....

με κατι τετοιο δε το κανεις ?

_________Cross_O_4f035bcf17cd6_150x130.j
πιανει ολον το κορμο στο πλα'ι   - ολο το συστημα δυναμωνει  ..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα προπονηση....

 

 

Γαματα..... Πολυ καλη....

 

Την κυριακη ευτυχως δεν δουλευω...τι τυχη ...χαχαχ ..... Θα κανω της δευτερας... Αφου ριξω κανενα 8ωρο υπνο....

 

Αυριο δουλεια παλι...ατυχος... Με περιμενει σφυρι και βαρεμα.... Θα δουλεψουμε χερια...χαχαχαχαχαχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την γαμπα και την θλαση που λεγαμε. Την πρωτη μερα με πονουσα ενω περπατουσα, σε βαθμο να κουτσαινω. Σημερα το πρωι με πονουσε αλλα λιγοτερο. Βγηκα περπατησα κτλ σημερα. Και τωρα το βραδυ βλεπω δεν με ποναει. Αυριο λεω να το ζορισω με καμια διαταση κτλ. Μωρε μηπως να τρεξω τα 10 χιλιομετρα την Κυριακη; Θα το ζορισω οσο λιγοτερο μπορω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

με κατι τετοιο δε το κανεις ?

_________Cross_O_4f035bcf17cd6_150x130.j
πιανει ολον το κορμο στο πλα'ι   - ολο το συστημα δυναμωνει  ..

 

ακριβως.

 

βοζι αφου δεν σε ποναει ειναι καλο σημαδι αλλα κοιτα μην το ξεσκισεις γιατι πανω στον αγωνα θα εισαι ζεστος και δεν θα το καταλαβεις εκεινη την ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη μέρα μετά από πόδια και πρώτη φορά με hip thrusts στο πρόγραμμα και τα DOMS ξυπνούν πόνους πρώτων σοβαρών προπονήσεων squat και deadlift. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη μέρα μετά από πόδια και πρώτη φορά με hip thrusts στο πρόγραμμα και τα DOMS ξυπνούν πόνους πρώτων σοβαρών προπονήσεων squat και deadlift.

Πες συνολικα τη προπονηση των ποδιων σου, αν θες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...