Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ελπιζω να την καταλαβες ! φερε ψηλα το μηχανημα κατσε φατσα μπροστα του  κ τραβα το σκοινι (με ψηλα τους αγκωνες) στο υψος ακριβως του στηθους ! μετα απο 7-8 επαναληψεις βγαλε κανα δυο πλακες κ κανε το ιδιο με το σκοινι πιο ψηλα στο υψος ακριβως τον ματιων !

 θα την καταβρεις με την ασκηση -  ειναι απο τις ευχαριστες ασκησεις κ κανει πολυ δουλεια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λοιπον αλεξ

πας στο μηχανημα που σου εδειξα χθες βαζεις το σκοινι και καθεσαι φατσα μπροστα του !

παρε σωστη σταση (ψηλα αγκωνες κτλ) κ τραβα προς τα σενα με ταχερια λιγο κατωαπο το στηθος (πιανει περισσοτερο πλατη - κατι σαν ορθια κωπηλατικη ειναι , λιγοτερο ωμους κ τραπ)

κανε 8 επαναληψεις αφαιρεσε λιγα κιλα κ συνεχισε με ταχερια πιο ψηλα ομως στο υψος του στηθους αυτη τηη φορα ! (πιανει περισσοτερο ωμους λιγοτερο πλατη ) αφαιρεσε λιγα κιλα κ συνεχισε με ψηλα ομως τα χερια στο υψος ακριβως των ματιων !

πιανει τελειως τραπ κ ωμους κ πολυ λιγο πλατη ! με αυτη την ασκηση στελνουμε αιμα σε πλατη και ωμους μπροστα στους δελτοειδης στην προσθια μοιρα ! αν στα καπακια εχεις κοντα σου δυο αλτηρες οχι μεγαλους 7.5 κιλακια φτανουν και μπεις εκτασεις  η εκει στο μηχανιμα κανεις αυτην

shoulders_i04.jpg
τοτε ειναι τελεια ασκηση σουπερ σετ κ κανεις πλατη ωμους  τραπ τουμπανο !
δοκιμασε την αν θελεις  ελπιζω να με επιασες !
ο φωτης με επιασε σιγουρα δυο-τρεις ασκησεις που εχω πει τις καταλαβε με την μια ..

 

 

λές για όρθια κωπηλατική σε καλώδιο, που πάει από άνω κοιλιακούς, σε στήθος και τέλος σε face pull, και μετά στο καπάκι reverse shoulder flies. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω να την καταλαβες ! φερε ψηλα το μηχανημα κατσε φατσα μπροστα του  κ τραβα το σκοινι (με ψηλα τους αγκωνες) στο υψος ακριβως του στηθους ! μετα απο 7-8 επαναληψεις βγαλε κανα δυο πλακες κ κανε το ιδιο με το σκοινι πιο ψηλα στο υψος ακριβως τον ματιων !

 θα την καταβρεις με την ασκηση -  ειναι απο τις ευχαριστες ασκησεις κ κανει πολυ δουλεια ..

Ναι ρε το επιασα  αν την κανεις σουπερ σετ με την αλλη  παιζει να κλειδωσεις απο το πρηξιμο ειδικα τις πρωτες φορες.

Τσούπρες, με δύναμη και θέληση ΟΛΑ γίνονται

 

 

QEjWNJE.jpg

 

Αυτη ειναι 20 χρονων χαιρω πολυ .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε το επιασα  αν την κανεις σουπερ σετ με την αλλη  παιζει να κλειδωσεις απο το πρηξιμο ειδικα τις πρωτες φορες.

Αυτη ειναι 20 χρονων χαιρω πολυ .

τι θες να πεις δλδ, ότι δεν μπορούμε και μεις;;;;;;;;;;;; 

BAN τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λές για όρθια κωπηλατική σε καλώδιο, που πάει από άνω κοιλιακούς, σε στήθος και τέλος σε face pull, και μετά στο καπάκι reverse shoulder flies. 

or_1c4e14a3126347511015716-2.jpg

αυτο που κανει αυτος με τα δυο χερια ! σε αλλη σταση βεβαια αυτος καθεται σαν ξιλαγκουρο ! λιγυσε λιγο γονατα σπασε μεση κτλ !

τραβα το σκοινι κ αλλο πισω μεχρι να ερθει στο στηθος !  στο υψος που το εχει αυτος !

κουραστηκες - αφαιρεις πλακες και το φερνεις στο υψος των ματιων !

λιγο πιο ψηλα οι αγκωνες απο οπως τους εχει αυτος !

μολις κουραστεις σουπερ σετ με αυτη που λεει ο φωτης !  πονος ..

φωτη δοκιμασε την και πες μου ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω να την καταλαβες ! φερε ψηλα το μηχανημα κατσε φατσα μπροστα του  κ τραβα το σκοινι (με ψηλα τους αγκωνες) στο υψος ακριβως του στηθους ! μετα απο 7-8 επαναληψεις βγαλε κανα δυο πλακες κ κανε το ιδιο με το σκοινι πιο ψηλα στο υψος ακριβως τον ματιων !

 θα την καταβρεις με την ασκηση -  ειναι απο τις ευχαριστες ασκησεις κ κανει πολυ δουλεια ..

Link.png Site: Facepull  λες ? Απλά παίζοντας με τις γωνίες ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Facepull  λες ? Απλά παίζοντας με τις γωνίες ?

ακριβως ! μπραβο μπος εισαι αρχοντας ψαχνω να βρω μιση ωρα κατι στο περιπου κ το επιασες ακριβως !

λοιπον χαμηλα δουλευουμε κ πλατη κ ωμους και οσο ανεβαζουμε τις μοιρες δουλευουμε  ωμους τραπ κτλ!

τελεια ασκηση ..  δουλευει απιστευτα  .. ειναι απο τις λιγες All Around ασκησεις που  την κανω παντα  ..

 

ουτε να ηξερε ο τυπος αυτο ακριβως που ηθελα να πω ,, εκει που την κανει στο υψος των ματιων δουλευει τραπ στο φουλ ! και ωμους βεβαια ..  ωραιος μπος ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και μια φωτο να ξερουμε που ακριβως μας πιανουν οι κοιλιακοι σε καθε ασκηση που τους κανουμε ..

1069970_10152466784014897_631921201_n.jp

 

ωραιος μαου , να ρωτησω κατι ,

εγω κανω τα criss-cross και τα crunches καθε φορα ολα καλα.

εχω βαλει αλλη μια για πλαγιους στην τροχαλια , με τη μονη λαβη και λυγισμα του κορμου προς καθε την αντιστοιχη κατευθυνση.

σαν αυτη με τον αλτηρα αλλα στην ουσια την κανω τροχαλια (κανα 30αρι κιλα)

αυτη πιανει τους πλαγιους η πιανει αλλο μυ? και γενικα εχει νοημα η να βαλω καμια απο αυτες της εικονας για πλαγιους?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PR τρελό, σχετικά άνετα. Δεν έγινα τελείως σαν πέταλο. Στις δύο πρώτες ήμουν κύριος και η μέση μου είναι ακόμα στη θέση της. Το νευρικό πάντως πήρε μια μονοήμερη άδεια. 

 

Τα 5χ180 είναι κοντά. Σχετικά.

 

Τι κοστούμι, με powerlifting body suit θα πάω και ένα γαλόνι γάλα στον ώμο, μαγνησία στα χέρια και μια μπάρα στο άλλο.

 

Για την φωτογραφία της κοπέλας πιο πάνω. Δε μου κάνει μία (σαν προσπάθεια πάντα). Έβαλε καλό κρέας πάνω της, αλλά που πως τι , δεν έχω ιδέα. Γυναίκα που δεν μπορεί να κάνει 3 pullups (με ότι λαβή θέλει) , Squat τα κιλά της, πάγκο το 80%, deadlift 1,4xbw εγώ , τη θεωρώ σχεδόν αγύμναστη. Διάδρομο και κοιλιακούς κάνουν και οι γριές. Απλά δεν είναι νέες να παίρνει το σώμα τους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...