Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sova, για μένα ό,τι κάνεις είναι για καλό. Είμαι κατά της καθιστικής ζωής και επιβραβεύω πάντα όσους ασχολούνται έστω και μια ώρα με το σώμα τους.
Εξάλλου, σε γκάλοπ που έχω κάνει στον ανδρικό ελληνικό πληθυσμό με μηδαμινή άσκηση στη ζωή του, δλδ γύρω στο 80% του συνόλου των ανδρών, προτιμούν τις γυναίκες με λίγα πιασίματα και όχι μυώδεις. Κατέληξα στο συμπέρασμα, ότι απλά δεν νιώθουν άνετα δίπλα σε ένα γυναικείο μυώδες σώμα ή απλά το θεωρούν κατ'αποκλειστικό ανδρικό πρότυπο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Sova, για μένα ό,τι κάνεις είναι για καλό. Είμαι κατά της καθιστικής ζωής και επιβραβεύω πάντα όσους ασχολούνται έστω και μια ώρα με το σώμα τους.

Εξάλλου, σε γκάλοπ που έχω κάνει στον ανδρικό ελληνικό πληθυσμό με μηδαμινή άσκηση στη ζωή του, δλδ γύρω στο 80% του συνόλου των ανδρών, προτιμούν τις γυναίκες με λίγα πιασίματα και όχι μυώδεις. Κατέληξα στο συμπέρασμα, ότι απλά δεν νιώθουν άνετα δίπλα σε ένα γυναικείο μυώδες σώμα ή απλά το θεωρούν κατ'αποκλειστικό ανδρικό πρότυπο....

 

Τι άνδρες είναι αυτοί?

Μπάλα δεν έχουν παίξει ποτέ τους?

Λίγο μπασκετ, βόλλευ ρε παιδί μου?

 

 

Το τάβλι πιάνεται? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω την δημητρα την κοβω για πολυ "κομματια" δεν ξερω αυτα που γραφει που προκαλουν δεος....βεβαια βλεπω και τις αλλες στο δικο μου γυμναστηριο που παν και μου κανουν Shoulder Shrug με το αλτηρακι των 4 κιλων....μα ολες με το ιδιο ;;;; μου ερσχεται να πω τιποτα αλλα σιωπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χλαπάτσα, τα τραπέζια οι γυναίκες δεν χρειάζεται να δώσουν βάσει για να τα αναπτύξουν ιδιαίτερα. Εγώ που τα κάνω με barbell θέλω να τα ενδυναμώσω όχι τόσο στο να αναπτυχθούν κυρίως για να μου κρατάει καλύτερα τον σπόνδυλο του αυχένα και να κρατάει το backpack που καθημερινά κουβαλάω.
Επίσης, δεν ξέρεις το πρόγραμμά τους, αν τώρα ξεκινάνε τότε τα αλτηράκια των 4κιλών είναι καλά.
Αφού δεν βλέπεις 1κιλό και 2κιλά καλά είσαι, στο λέω γιατί τα βλέπω εγώ στο γυμναστήριο θηλέων που πάω.
Μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού είναι αυτές που κάνουν σωστές προπονήσεις.
οι άλλες απλά πάνε στο φλου για πολλούς λόγους, ο ένας και βασικός είναι η μη σωστή καθοδήγηση από τον γυμναστή.
όταν σου λέει ο τύπος που θέλει να λέγεται γυμναστής "λίγα κιλά πολλές επαναλήψεις" και "κάνε ζέσταμα 30' σε αερόβιο μηχάνημα"
αυτόν πρέπει να του την πεις και όχι στο κορίτσι που δεν ξέρει.
Δεν αντιλέγω, υπάρχουν και μικρά χελιδονάκια που έρχονται να βρουν απλά γκόμενο ή και το καλύτερο μέσα σε 3-4 βδομάδες να εξαφανίσουν την κυτταρίτιδα από το κορμί τους. Που πας μωρή χαρχάλο, λέω από μέσα μου :P


χαχα "κομμάτια" λέει, ναι ναι ακριβώς ό,τι πρέπει για συναρμολόγηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ωρα που πηγαινω πηγαινουμε παντα οι ιδιοι/ιδιες εκτος απο κατι τελευταιες αφιξεις.πανε στον διαδρομο 30 λεπτα και το εχω στο 4km/h αντε και στην καλυτερη το βαζουν καιλ ιγο στο 5.κατεβααινουν απο εκει στην πλειονοτητα μακιγιαρισμενες και πανε στα βαρη και κανουν οτι κανουν με παραπλησια κιλα εδβ και μηνες.Μα με το 4κιλο δεν νιωθει τιποτα το βλεπω εγω στην κινηση της δεν το καταλαιβαινει η ιδια ; τελος παντων το Shoulder Shrug εγω το κανω στο μηχνημα που ειναι για πιεσεις στηθοους θεωρω πως ειναι καλυτερο απο αλτηρα και μπορεις να φορτωσεις ευκολα κιλα τι λετε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sova, για μένα ό,τι κάνεις είναι για καλό. Είμαι κατά της καθιστικής ζωής και επιβραβεύω πάντα όσους ασχολούνται έστω και μια ώρα με το σώμα τους.

Εξάλλου, σε γκάλοπ που έχω κάνει στον ανδρικό ελληνικό πληθυσμό με μηδαμινή άσκηση στη ζωή του, δλδ γύρω στο 80% του συνόλου των ανδρών, προτιμούν τις γυναίκες με λίγα πιασίματα και όχι μυώδεις. Κατέληξα στο συμπέρασμα, ότι απλά δεν νιώθουν άνετα δίπλα σε ένα γυναικείο μυώδες σώμα ή απλά το θεωρούν κατ'αποκλειστικό ανδρικό πρότυπο....

 

οι άντρες που μιλάς δεν γνωρίζουν τι λένε καθώς δεν υπάρχει κανένα σοβαρό μοντέλο / ηθοποιός με σωματάρα που δεν κάνει squat με τον personal trainer ανεξάρτητα από το ποσοστό λίπους που έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλεξ νομιζω πως οι καλυτερες ασκησεις για γυναικες ειναι το σκουωτ και η κωπηλαστικη με αλτηρα :P

Η κωπηλατικη με αλτηρα, aka bent over, οταν την κανει η γυναικα, τοτε γυμναζονται οι οφθαλμοι σας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν το squat δεν έχει. Η κωπηλατική είναι μίλια πίσω. 

μαλλον δεν με καταλαβες, η δημητρα απο την αλλη...

δεν ξερω παντως τετοιο πραγμα δεν εχω δει ακομα μαλλον πρεπει να αλλαξω γυμναστηριο

 

squat-squat-top.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν με καταλαβες, η δημητρα απο την αλλη...

δεν ξερω παντως τετοιο πραγμα δεν εχω δει ακομα μαλλον πρεπει να αλλαξω γυμναστηριο

 

squat-squat-top.jpg

 

κάνεις μεγάλο λάθος αν νομίζεις ότι δεν κατάλαβα τι εννοούσες , εσύ δεν κατάλαβες την απάντησή μου.

 

μου συμβαίνει συχνά στο φορουμ, συνέχεια με κατηγορούν ότι δεν καταλαβαίνω τι λένε ενώ πάντα είναι το αντίθετο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squat rack και τρελαινομαι. Δυστυχως δν εχουμε κ δουλευω στο σμιθ. Δν ξερω, αλλα νιωθω σε αφυσικη θεση το σωμα μου. Κατεβαινω λιγο πιο κατω απτην παραλληλο. Οι προσαγωγοι κλαινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλεξ .. σου χω ασκηση να σου κανω πλατη ωμους και τραπ τουμπανο αλλα δε ξερω πως να στην περιγραψω ρε φιλε !

εννοω θα με δυσκολεψει πρεπει να ψαξω να βρω φωτο κτλ  για να με πιασεις !

μιλαμε η ασκηση ειναι απιστευτη  και θα σου ταιριαζε κουτι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...